Administration - en to sq translation catalogue (2288 entries)

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
sq: 
    PROVË BETA?
    =============
    
    Ky email diagnostikimesh dërgohet kur përdorni një version zhvillimi të WordPress-it.
    
    Nëse mendoni se këto mosfunksionime mund të vijnë nga një e metë në WordPress, mund ta njoftonit?
     * Hapni një rrjedhë te forumet e asistencës: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Ose, nëse ia keni marrë dorën shkrimit të njoftimeve për të meta: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Faleminderit! --Ekipi i WordPress-it

en: 
    UPDATE LOG
    ==========
sq: 
    REGJISTËR PËRDITËSIMESH
    ==========

en: "%1$s" by %2$s.
sq: "%1$s" nga %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
sq: "%1$s" prej %2$s nga %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
sq: "%1$s" prej %2$s.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
sq: $image duhet të jetë një objekt WP_Image_Editor

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
sq: %1$s MB (%2$s%%) Hapësirë e Përdorur

en: %1$s by %2$s.
sq: %1$s nga %2$s.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
sq[0]: Vlerësuar me %1$s, bazuar në %2$s vlerësim
sq[1]: Vlerësuar me %1$s, bazuar në %2$s vlerësime

en: %1$s updated successfully.
sq: %1$s u përditësua me sukses.

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
sq: %1$s. Objekti %2$d nga %3$d të menusë.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
sq: %1$s. Nënobjekt numër %2$d nën %3$s.

en: %d star | %d stars
sq[0]: %d yll
sq[1]: %d yje

en: %s (Invalid)
sq: %s (E pavlefshme)

en: %s (Pending)
sq: %s (Në pritje)

en: %s Comment | %s Comments
sq[0]: %s Koment
sq[1]: %s Komente

en: %s MB Space Allowed
sq: %s MB Hapësirë e Lejuar

en: %s Page | %s Pages
sq[0]: %s Faqe
sq[1]: %s Faqe

en: %s Page Template
sq: Gjedhe Faqeje %s

en: %s Post | %s Posts
sq[0]: %s Postim
sq[1]: %s Postime

en: %s ago
sq: %s më parë

en: %s comment approved | %s comments approved
sq[0]: U miratua %s koment
sq[1]: U miratuan %s komente

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
sq[0]: U shënua si i pavlerë %s koment
sq[1]: U shënuan si të pavlerë %s komente

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
sq[0]: U kalua te Hedhurinat %s koment.
sq[1]: U kaluan te Hedhurinat %s komente.

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
sq[0]: U fshi përgjithmonë %s koment
sq[1]: U fshinë përgjithmonë %s komente

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
sq[0]: U rimor prej Hedhurinave %s koment
sq[1]: U rimorën prej Hedhurinave %s komente

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
sq[0]: U rimor nga të pavlerët %s koment
sq[1]: U rimorën nga të pavlerët %s komente

en: %s download | %s downloads
sq[0]: %s shkarkim
sq[1]: %s shkarkime

en: %s failed to embed.
sq: %s nuk ia doli të trupëzohej.

en: %s from now
sq: %s nga tani

en: %s has taken over and is currently editing.
sq: tani e ka marrë në dorë %s dhe po përpunon.

en: %s is currently editing
sq: %s po përpunon tani

en: %s link deleted. | %s links deleted
sq[0]: U fshi %s lidhje.
sq[1]: U fshinë %s lidhje.

en: %s or higher
sq: %s ose më të madh

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
sq[0]: U kalua te Hedhurinat %s faqe.
sq[1]: U kaluan te Hedhurinat %s faqe.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
sq[0]: %s faqe nuk u përditësua, dikush po e përpunon.
sq[1]: Nuk u përditësuan %s faqe, dikush po i përpunon.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
sq[0]: U fshi përgjithmonë %s faqe.
sq[1]: U fshinë përgjithmonë %s faqe.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
sq[0]: U rimor prej Hedhurinave %s faqe
sq[1]: U rimorën prej Hedhurinave %s faqe.

en: %s page updated. | %s pages updated.
sq[0]: U përditësua %s faqe.
sq[1]: U përditësuan %s faqe.

en: %s pending
sq: %s në pritje

en: %s plugin
sq: %s shtojcë

en: %s plugins
sq: %s shtojca

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
sq[0]: U kalua te Hedhurinat %s postim.
sq[1]: U kaluan te Hedhurinat %s postime.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
sq[0]: %s postim nuk u përditësua, dikush po e përpunon.
sq[1]: Nuk u përditësuan %s postime, dikush po i përpunon.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
sq[0]: U fshi përgjithmonë %s postim.
sq[1]: U fshinë përgjithmonë %s postime.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
sq[0]: U rimor prej Hedhurinave %s postim
sq[1]: U rimorën prej Hedhurinave %s postime

en: %s post updated. | %s posts updated.
sq[0]: U përditësua %s postim
sq[1]: U përditësuan %s postime

en: %s queries
sq: %s kërkesa

en: %s rating
sq: Vlerësuar me %s

en: %s seconds
sq: %s sekonda

en: %s site | %s sites
sq[0]: %s sajt
sq[1]: %s sajte

en: %s time | %s times
sq[0]: %s herë
sq[1]: %s herë

en: %s user | %s users
sq[0]: %s përdorues
sq[1]: %s përdorues

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
sq: &#8220;%s&#8221; nuk arriti të ngarkohej për shkak të një gabimi

en: &hellip;and your MySQL password.
sq: &hellip;dhe fjalëkalimin tuaj për MySQL.

en: &larr; Back to Users
sq: &larr; Mbrapsht te Përdoruesit

en: &larr; Return to post editor
sq: &larr; Kthehuni te përpunuesi i postimeve

en: &mdash; No Change &mdash;
sq: &mdash; Pa Ndryshim &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
sq: &mdash; Pa rol për këtë sajt &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
sq: &ndash;OSE&ndash;

en: (Currently set to: %s)
sq: (Me vlerë të tanishme si: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
sq: (Lëreni zero për të mos vlerësuar.)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
sq: (Nënshkrimet janë çaktivizuar. Mund të komentojnë vetëm anëtarët e këtij sajti)

en: (Unattached)
sq: (Të pabashkëngjitura)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
sq[0]: (bazuar në %s vlerësim)
sq[1]: (bazuar në %s vlerësime)

en: (no parent)
sq: (pa prind)

en: + Add New Category
sq: + Shtoni Kategori të Re

en: .htaccess (for rewrite rules )
sq: .htaccess (për rregulla rishkrimi )

en: 1 item | %s items
sq[0]: 1 objekt
sq[1]: %s objekte

en: 404 Template
sq: Gjedhe 404

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
sq: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Përditësoni %2$s</a> ose mësoni si të <a href="%3$s" class="browse-happy-link">shfletoni me kënaqësi</a>

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
sq: <a href="%1$s">Merr Versionin %2$s</a>

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
sq: <a href="%s">Mësoni më tepër mbi WordPress %s</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
sq: <a href="%s">Lidhje</a> / Shtoni një Lidhje të Re

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
sq: <a href="%s">Lidhje</a> / Përpunoni Lidhje

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Dokumentim mbi Komentet</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Sfond të Përshtatur</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Titull të Përshtatur</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Dokumentim Menush</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Dokumentim Widgets-esh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Dokumentim mbi Komentet e Pavlera</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Sajtet e Mi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Dokumentim i Pultit</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Përditësimin e WordPress-it</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Dokumentim mbi Përpunimin e Kartelave</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Dokumentim mbi formate datash dhe kohe</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Dokumentim Shkurtoresh Tastiere</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Më tepër të dhëna</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Krijimin e Lidhjeve</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Kategori Lidhjesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Administrimin e Lidhjeve</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Dokumentim mbi Administrimin e Shtojcave</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Ngarkim Kartelash Media</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Dokumentim mbi Përpunim Mediash</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Dokumentim i Bibliotekës Media</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Shtim Faqesh të Reja</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Administrim Faqesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Dokumentim mbi Përpunim Faqesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Instalimin e Shtojcave</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Përpunimin e Shtojcave</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Shkrimin dhe Përpunimin e Postimeve</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Dokumentim Kategorish</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Administrim Postimesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Dokumentim Etiketash</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Administrim Rishikimesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Përshkrim Rolesh dhe Aftësish</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Dokumentim Rregullimesh Diskutimi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Dokumentim Rregullimesh të Përgjithshme</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Dokumentim Rregullimesh për Media</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Dokumentim Rregullimesh Permalidhjesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Dokumentim Rregullimesh Leximi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Dokumentim Rregullimesh Shkrimi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Dokumentim mbi Etiketa Gjedhesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Dokumentim mbi Ndërtimin e Temave</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Dokumentim Eksportimesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Dokumentim Importimesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Dokumentim Mjetesh</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Shtimin e Përdoruesve të Rinj</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Administrim Përdoruesish</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Dokumentim mbi Profile Përdoruesish</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Dokumentim mbi Përdorimin e Permalidhjeve</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Dokumentim mbi Përdorimin e Temave</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Dokumentim mbi Shtimin e Temave të Reja</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
sq: Është gati <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>! <a href="%2$s">Ju lutemi, përditësojeni tani</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
sq: Është gati <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>! Ju lutemi, njoftoni përgjegjësin e sajtit.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Dokumentim mbi Shkrimin e Shtojcave</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
sq: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Forume Asistence</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
sq: Koha <abbr title="Kohë Universale e Bashkërenduar">UTC</abbr> është <code>%s</code>

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
sq: <code>_blank</code> &mdash; dritare ose skedë e re.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
sq: <code>_none</code> &mdash; e njëjta dritare ose skedë.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
sq: <code>_top</code> &mdash; dritarja ose skeda e tanishme, pa korniza.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
sq: <strong>%1$s</strong> nga <em>%2$s</em>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
sq: <strong>%1$s</strong> nga <em>%2$s</em> (<strong>do të fshihen gjithashtu të dhënat e saj</strong>)

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
sq: <strong>%1$s</strong> u përditësua.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
sq: <strong><em>Mbajeni shënim fjalëkalimin</em></strong> me kujdes! Është një fjalëkalim <em>kuturu</em> që u prodhua pikërisht për ju.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
sq: <strong>Veprimtari</strong> - Shfaq postimet e ardhshme të planifikuara, postimet e botuara së fundmi, dhe komentet më të reja në postime tuaja, dhe ju lejon t&#8217;i moderoni ata.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
sq: <strong>Këshillë:</strong> mendohuni mirë rreth vithisjes së sajtit tuaj, po qe se po e përpunoni <em>live</em> temën që është në përdorim e sipër.

en: <strong>At A Glance</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
sq: <strong>Me Një Vështrim</strong> - Shfaq një përmbledhje të lëndës në sajtin tuaj dhe tregon se cilën temë dhe version të WordPress-it po përdorni.

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
sq: <strong>Kontrolle Kutie</strong> - Për ta hapur ose mbledhur, klikoni mbi shtyllën e titullit të kutisë. Disa kuti të shtuara nga shtojca mund të përmbajnë lëndë të formësueshme, dhe do të shfaqin një lidhje &#8220;Formësojeni&#8221; te shtylla e titullit, po qe se kaloni kursorin sipër saj.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
sq: <strong>Klikimi mbi titullin e cilitdo objekt menuje</strong> te përpunuesi do të shfaqë një grup standard rregullimesh. Rregullime shtesë si vendmbërritje lidhjesh, klasa CSS, marrëdhënie mes lidhjesh, dhe përshkrime lidhjesh mund të aktivizohen dhe çaktivizohen përmes skedës Mundësi Skene.

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
sq: <strong>E përputhshme</strong> me versionin tuaj të WordPress-it

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
sq: <strong>Humbi lidhja.</strong> Ruajtja është çaktivizuar deri sa të jeni rilidhur.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
sq: <strong>Përshkrimi</strong> - Përshkrimi, si parazgjedhje, nuk shfaqet i spikatur, megjithatë disa tema mund ta shfaqin.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
sq: <strong>Diskutim</strong> - Komentet dhe <em>ping</em>-et mund t&#8217;i çaktivizoni ose aktivizoni, dhe nëse ka komente te postimi, mund t&#8217;i shihni ata këtu dhe t&#8217;i moderoni.

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
sq: <strong>Merr dhe Vër</strong> - Për risistemim të kutive, merrini dhe vërini duke klikuar mbi shtyllën e titullit të kutisë së përzgjedhur dhe duke e lënë të lirë butonin e miut në çastin që shfaqet një drejtkëndësh me vija të ndërprera gri te vendi ku doni të vendosni kutinë.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
sq: <strong>Merrini dhe vërini</strong> kartelat tuaja te fusha më poshtë. Lejohen edhe shumë kartela njëherazi.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
sq: <strong>GABIM:</strong> Pati një gabim gjatë lidhjes me shërbyesin. Ju lutemi, kontrolloni saktësinë e rregullimeve.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
sq: <strong>GABIM</strong>: Fjalëkalimet nuk mund të përmbajnë shenjën "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ju lutemi, jepni një adresë e-mail.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ju lutemi, jepni të njëjtin fjalëkalim në të dy vendet për fjalëkalim.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ju lutemi, jepeni fjalëkalimin tuaj dy herë.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ju lutemi, jepni fjalëkalimin tuaj.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
sq: <strong>GABIM</strong>: Adresa email është e përdorur tashmë.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
sq: <strong>GABIM</strong>: E dhatë vetëm një herë fjalëkalimin tuaj të ri.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
sq: <strong>GABIM</strong>: nuk u gjet faqe mundësish.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
sq: <strong>Përpunimi</strong> ju shpie te skena e përpunimit për atë postim. Te skena mund të shkoni edhe duke klikuar mbi titullin e postimit.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
sq: <strong>Figurë e Zgjedhur</strong> - Kjo ju lejon t&#8217;ia përshoqëroni një figurë një postimi pa e futur në të. Zakonisht është e dobishme vetëm nëse tema juaj është në gjendje ta përdorë figurën e trajtuar si miniaturë postimi te faqja hyrëse, te një titull i përshtatur, etj.

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
sq: <strong>Format</strong> - Formatet e Postimeve përcaktojnë se si do ta shfaqë tema juaj një postim të dhënë. Për shembull, mund të keni një postim <em>standard</em> blogu me titull dhe paragrafë, ose një <em>në anë</em>, të shkurtër, pa titull, dhe që përmban një copëz të vogël teksti. Ju lutemi, për <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">përshkrimin e secilit format postimesh</a> referojuni Codex-it. Tema juaj mund të jetë në gjendje të përdorë krejt ata ose disa nga 10 formatet e mundshëm.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
sq: <strong>E rëndësishme:</strong> përpara përditësimit, ju lutemi, <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">bëni një kopjeruajtje të bazës suaj të të dhënave dhe kartelave tuaja</a>. Për ndihmë lidhur me përditësimet, vizitoni faqen <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> e Codex-it.

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
sq: <strong>E papërputhshme</strong> me versionin tuaj të WordPress-it

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
sq: <strong>Emër</strong> - Emri është ai që duket te sajti juaj.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
sq: <strong>Shënim:</strong><br />Fshirja e një kategorie nuk fshin postimet në atë kategori. Pas kësaj, postime që i qenë përshoqëruar vetëm kategorisë së fshirë kalojnë si kategoria <strong>%s</strong>.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
sq: <strong>Rendi</strong> - Zakonisht faqet renditen sipas abc-së, por te kjo fushë mund të zgjidhni një rend tuajin duke u dhënë një numër (1 për të parën, etj.).

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
sq: <strong>Prind</strong> - Kategoritë, ndryshe nga etiketat, mund të kenë hierarki. Mund të doni një kategori Jazz, dhe nën të të keni kategori pjella për Bebop dhe Big Band. Tërësisht në dorën tuaj. Për krijimin e një nënkategorie, thjesht zgjidhni një kategori tjetër prej menusë Prind hapmbyll.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
sq: <strong>Prind</strong> - Faqet tuaja mund t&#8217;i sistemoni sipas hierarkish. Për shembull, mund të keni një faqe &#8220;Rreth&#8221; që ka nën vete faqet &#8220;Historia e Jetës&#8221; dhe &#8220;Qeni Im&#8221;. Nuk ka kufi për sa thellë mund të shkojë folezëzimi i faqeve brenda njëra tjetrës.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
sq: <strong>Ju lutemi, Kini Parasysh:</strong> Çfarëdo përshtatje që keni bërë te kartelat e temës do të humbin. Ju lutemi, shihni mundësinë e përdorimit të <a href="%s">temave bija</a> për ndryshime.

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
sq: <strong>Përpunues postimesh</strong> - Jepni tekstin për postimin tuaj. Ka dy mënyra përpunimi: Pamore dhe Tekst. Zgjidheni mënyrën duke klikuar te skeda përkatëse. Mënyra pamore ju jep një përpunues WYSIWYG. Klikoni ikonën e fundit te rreshti që t&#8217;ju shfaqet një rresht i dytë me kontrolle. Mënyra Tekst ju lejon të jepni, tok me tekstin e postimit tuaj, HTML shqeto. Ndërprerjet e rreshtave do të shndërrohen vetvetiu në paragrafë. Duke klikuar te ikonat sipër përpunuesit të postimeve dhe duke ndjekur udhëzimet, mund të fusni kartela media. Mund të shkoni te skena e shkrimit pa shpërqendrim, përmes ikonës Tërë Ekrani te mënyra Pamore (e dyta nga fundi, në rreshtin e sipërm) ose te butoni Tërë Ekrani te mënyra Tekst (e fundit në rreshtin e vet). Kur të jeni në të, butonat mund t&#8217;i bëni të dukshëm duke e vendosur kursorin përsipër fushës së sipërme. Dalja nga mënyra Tërë Ekrani ju kthen te përpunuesi i zakonshëm i postimeve.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
sq: <strong>Paraparja</strong> do t&#8217;ju shfaqë se si do të dukej skica e postimit po të botohej. "Shiheni" do t&#8217;ju shpjerë te sajti i vërtetë për të parë postimin. Se cila lidhje është e pranishme, varet nga gjendja e postimit tuaj.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
sq: <strong>Botoje</strong> - Te kutia Botim mund të caktoni kushtet e botimit të postimit tuaj. Për Gjendjen, Dukshmërinë, dhe Botimin (e menjëhershëm), klikoni te lidhja Përpunim, që të shfaqen më tepër mundësi. Dukshmëria përfshin mundësitë për mbrojtjen me fjalëkalim të një postimi ose për ta bërë të jetë pafundësisht në krye të blogut tuaj (ngjitës). Botoje (menjëherë) ju lejon të caktoni një datë dhe kohë në të ardhmen ose në të shkuarën, pra mund ta planifikoni që një postim të botohet në të ardhmen ose të shfaqet si i botuar dikur.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
sq: <strong>Skica të Shpejtat</strong> - Ju lejon të krijoni një postim të ri dhe ta ruani atë si skicë. Shfaq lidhje për te 5 skicat më të reja që keni nisur për postime.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
sq: <strong>Përpunimi i Shpejtë</strong> ju ofron hyrje te tejtëdhënat e postimit tuaj, duke ju lejuar kështu të përditësoni hollësitë e postimit pa dalë nga kjo pjesë.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
sq: <strong>Kuturu:</strong> Shfaq një pamje të ndryshme për çdo faqe të re.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
sq: <strong>Mundësi Skene</strong> - Përdoreni skedën Mundësi Skene që të zgjidhni cilat kuti të Pultit të shfaqen.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
sq: <strong>Dërgo Pasgjurmime</strong> - Pasgjurmimet janë një mënyrë për të njoftuar sisteme të vjetër blogimi që ju i keni lidhur ata. Jepni URL-në(të) ku doni të dërgohen pasgjurmime. Nëse lidhni sajte të tjerë WordPress, këta do të njoftohen vetvetiu përmes përdorimit të pasgjurmimeve, dhe kjo fushë është e panevojshme.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
sq: <strong>Identifikuesi</strong> - &#8220;Identifikuesi&#8221; është versioni i përshtatshëm për URL i emrit. Zakonisht përbëhet nga shkronja vetëm të vogla dhe përmban vetëm shkronja, numra, dhe vija ndarëse.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
sq: <strong>Gjedhe</strong> - Disa tema kanë gjedhe të përshtatura, që mund t&#8217;i përdorni për disa faqe të cilat mund të kenë veçori shtesë ose skemë të përshtatur. Po qe kështu, do t&#8217;i shihni në këtë menu hapmbyll.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
sq: <strong>Nuk u gjet dot tema mëmë.</strong> Do t&#8217;ju duhet të instaloni temën mëmë, <strong>%s</strong>, përpara se të mund të përdorni temën bijë.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
sq: <strong>Tema dhe Shtojca</strong> &mdash; Për përditësim temash ose shtojcash prej kësaj skene, përdorni kutizat që të bëni përzgjedhjen tuaj, mandej <strong>klikoni mbi butonin &#8220;Përditësoje&#8221; përkatës</strong>. Që t&#8217;i përditësoni krejt temat ose shtojcat njëherazi, mund t&#8217;i vini shenjë kutizës në krye të ndarjes, që t&#8217;i përzgjidhni krejt, përpara se të klikoni butonin e përditësimit.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
sq: <strong>Titull</strong> - Jepni një titull për postimin tuaj. Pasi të jepni një titull, do të shihni më poshtë permalidhjen, të cilën mund ta përpunoni.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
sq: <strong>Përkthime</strong> &mdash; Kartelat e përkthimit të WordPress në gjuhën tuaj përditësohen kurdo që ndodh një përditësim. Por nëse këto kartela janë të vjetruara, mund të <strong>klikoni mbi butonin &#8220;Përditësoni Përkthimet&#8221;</strong>.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
sq: <strong>Hedhurina</strong> e heq postimin tuaj prej kësaj liste dhe e hedh te hedhurinat, prej nga ku mund ta fshini përgjithmonë.

en: <strong>Untested</strong> with your version of WordPress
sq: <strong>E paprovuar</strong> me versionin tuaj të WordPress-it

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
sq[0]: <strong>Versioni %1$s</strong> trajtoi %2$s të metë.
sq[1]: <strong>Versioni %1$s</strong> trajtoi %2$s të meta.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
sq[0]: <strong>Versioni %1$s</strong> trajtoi një çështje sigurie dhe ndreqi %2$s të metë.
sq[1]: <strong>Versioni %1$s</strong> trajtoi një çështje sigurie dhe ndreqi %2$s të meta.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
sq[0]: <strong>Versioni %1$s</strong> trajtoi një çështje sigurie.
sq[1]: <strong>Versioni %1$s</strong> trajtoi disa çështje sigurie.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
sq[0]: <strong>Versioni %1$s</strong> trajtoi disa çështje sigurie dhe ndreqi %2$s të metë.
sq[1]: <strong>Versioni %1$s</strong> trajtoi disa çështje sigurie dhe ndreqi %2$s të meta.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
sq: <strong>Kujdes:</strong> Nuk këshillohet të bëni ndryshime ndërkohë që shtojca është vepruese. Po qe se ndryshimet tuaja shkaktojnë gabim fatal, shtojca do të çaktivizohet vetvetiu.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
sq: <strong>Kujdes:</strong> Kjo shtojcë nuk është shënuar si <strong>e përputhshme</strong> me versionin tuaj të WordPress-it.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
sq: <strong>Kujde:</strong> Kjo shtojcë <strong>nuk është provuar</strong> me versionin tuaj të tanishëm të WordPress-it.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
sq: <strong>Kujdes:</strong> këto faqe nuk duhet të jenë njësoj!

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
sq: <strong>Mirë se vini</strong> - Shfaq lidhje prej disa nga punët më të rëndomta gjatë rregullimit të një sajti të ri.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
sq: <strong>Lajme WordPress-i</strong> - Lajmet më të reja nga projekti zyrtar WordPress, nga <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, dhe mbi shtojca popullore dhe të reja.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
sq: <strong>Lajme WordPress-i</strong> - Lajmet më të reja nga projekti zyrtar WordPress, nga <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
sq: <strong>WordPress</strong> &mdash; Përditësimi i instalimit tuaj të WordPress-it është një procedurë e thjeshtë njëklikimshe: thjesht <strong>klikoni mbi butonin &#8220;Përditësoje Tani&#8221;</strong>, kur njoftoheni se ka gati një version të ri.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
sq: Një <a href="%s">faqe statike</a> (përzgjidheni më poshtë)

en: A comment is held for moderation
sq: Ka koment në pritje të moderimit

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
sq: Po qe se e lini bosh, do të prodhohet vetvetiu një fjalëkalim për ju.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
sq: Shiriti i kuq në të majtë do të thotë se komenti po pret moderimin nga ju.

en: About
sq: Rreth

en: About Pages
sq: Rreth Faqeve

en: About Yourself
sq: Rreth Vetes Suaj

en: About the user
sq: Rreth përdoruesit

en: Actions
sq: Veprime

en: Activate &#8220;%s&#8221;
sq: Aktivizoni &#8220;%s&#8221;

en: Activate Plugin
sq: Aktivizoje Shtojcën

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
sq: Aktivizo Shtojcën &amp; Xhiro Importuesin

en: Activate importer
sq: Aktivizo importuesin

en: Activate this plugin
sq: Aktivizo këtë shtojcë

en: Activate this plugin for all sites in this network
sq: Aktivizoje këtë shtojcë për krejt sajtet në këtë rrjet

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Aktive <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Aktive <span class="count">(%s)</span>

en: Activity
sq: Veprimtari

en: Add
sq: Shto

en: Add Comment
sq: Shtoni Koment

en: Add Custom Field
sq: Shtoni Fushë Vetjake

en: Add Existing User
sq: Shtoni Përdorues Ekzistues

en: Add Existing User
sq: Shtoni Përdorues Ekzistues

en: Add New Custom Field:
sq: Shtoni Fushë të Re Vetjake:

en: Add New Link
sq: Shtoni Lidhje të Re

en: Add New Theme
sq: Shtoni Temë të Re

en: Add New User
sq: Shtoni Përdorues të Ri

en: Add New User
sq: Shtoni Përdorues të Ri

en: Add Photos
sq: Shtoni Foto

en: Add Plugins
sq: Shtoni Shtojca

en: Add Themes
sq: Shtoni Tema

en: Add Widget
sq: Shtoni Widget

en: Add a blog post
sq: Shtoni një postim blogu

en: Add additional pages
sq: Shto faqe të tjera

en: Add an About page
sq: Shtoni një faqe Rreth

en: Add comment
sq: Shtoni koment

en: Add from URL
sq: Shtoni prej URL-je

en: Add media files from your computer
sq: Shtoni kartela media prej kompjuterit tuaj

en: Add menu items from the column on the left.
sq: Shtoni elementë menuje prej shtyllës në të majtë.

en: Add new Comment
sq: Shtoni Koment të ri

[ctx: Add new theme]
en: Add New
sq: Shtoni të Re

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
sq: Shtoni një ose disa objekte njëherazi, <strong>duke i vënë shenjë kutizës në krah të secilit objekt dhe duke klikuar Shtoje te Menuja</strong>

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation.
sq: Shtojeni përdoruesin pa i dërguar email që lyp ripohim prej tij.

en: Add to Menu
sq: Shtoje në Menu

en: Add, edit, and play around with your widgets from the theme customizer.
sq: Shtoni, përpunoni dhe merruni me widget-et tuaj drejt e te personalizuesi i temës.

en: Add, organize, and modify individual menu items
sq: Shtoni, sistemoni dhe modifikoni elementë individualë menush

en: Add:
sq: Shtoni:

en: Adding Categories
sq: Shtim Kategorish

en: Adding Plugins
sq: Shtim Shtojcash

en: Adding Tags
sq: Shtim etiketash

en: Adding Themes
sq: Shtim Temash

en: Additional Capabilities
sq: Aftësi Shtesë

en: Admin Color Scheme
sq: Skemë Ngjyrash e Përgjegjësit.

en: Administrators have access to all the administration features.
sq: Administratorët kanë hyrje te krejt gjërat e administrimit.

en: Advanced caching plugin.
sq: Shtojcë e përparuar fshehtine

en: After typing in your edits, click Update File.
sq: Pas shkrimit të përpunimeve tuaja, klikoni mbi Përditësoje Kartelën.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
sq: Pasi të keni bërë këtë, klikoni &#8220;Kryeje instalimin&#8221;.

en: All
sq: Krejt

en: All Comments
sq: Krejt Komentet

en: All Settings
sq: Tërë Rregullimet

en: All Tabs:
sq: Tërë Skedat:

en: All Types
sq: Tërë Llojet

en: All Users
sq: Krejt Përdoruesit

en: All comment types
sq: Krejt llojet e komenteve

en: All content
sq: Krejt lënda

en: All image sizes
sq: Tërë madhësitë e figurave

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
sq: Në rregull, rrufe! Ia dolët përmes kësaj pjese të instalimit. WordPress-i tani mund të komunikojë me bazën tuaj të të dhënave. Nëse jeni gati, erdhi koha të&hellip;

en: All sizes except thumbnail
sq: Tërë madhësitë, veç miniaturën

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
sq: Krejt kartelat që keni ngarkuar tregohen te Mediateka, me të ngarkuarat së fundmi treguar të parat.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
sq: Krejt kartelat që keni ngarkuar tregohen te Biblioteka e Mediave, me të ngarkuarat së fundmi treguar të parat. Mund të përdorni skedën Mundësi Ekrani që të personalizoni paraqitjen e kësaj skene.

en: All updates have been completed.
sq: Janë plotësuar krejt përditësimet.

en: Allow
sq: Lejoje

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
sq: Lejo <a href="%s" target="_blank">pasgjurmime dhe pingback-e</a> te kjo faqe.

en: Allow Comments
sq: Lejo Komente

en: Allow Pings
sq: Lejo Pingje

en: Allow comments.
sq: Lejo komente.

en: Allow search engines to index this site
sq: Lejoji motorët e kërkimeve ta indeksojnë këtë sajt

en: Already pinged:
sq: U pingua tashmë:

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
sq: Tekst alternativ për figurën, p.sh. &#8220;Sandër Prosi&#8221;

en: Always use https when visiting the admin
sq: Kur viziton pjesën e administratorit, përdor përherë https

en: American English
sq: Anglishte Amerikane

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
sq: Dështoi plotësimi i një përditësimi të vetvetishëm të WordPress-it - <a href="%s">Ju lutemi, riprovoni ta përditësoni tani</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
sq: Dështoi plotësimi i një përditësimi të vetvetishëm të WordPress-it! Ju lutemi, njoftoni përgjegjësin e sajtit.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
sq: Avatari është një figurë që ju ndjek nga një blog në tjetrin, e që shfaqet përkrah emrit tuaj kur komentoni në sajte që pranojnë avatare. Këtu mund të aktivizoni shfaqjen e avatareve për persona që komentojnë në sajtin tuaj.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
sq: Ndodhi një gabim gjatë përditësimit të %1$s: <strong>%2$s</strong>

en: An updated version of WordPress is available.
sq: Ka një version të ri të WordPress-it gati për përditësim.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
sq: Çfarëdo përpunimi kartelash prej kësaj skene do të pasqyrohet në krejt sajtet te rrjeti.

en: Anyone can register
sq: Mund të regjistrohet kushdo

en: Anyone posts a comment
sq: Dikush poston një koment

en: Appearance
sq: Dukje

en: Application Attachment Template
sq: Gjedhe Bashkëngjitjeje Zbatimesh

en: Apply Filters
sq: Zbatoji Filtrat

en: Apply changes to:
sq: Zbatoji ndryshimet te:

en: Approve
sq: Miratoje

en: Approve Comment
sq: Miratoje Komentin

en: Approve this comment
sq: Miratojeni këtë koment

en: Approved | Approved
sq[0]: I miratuar
sq[1]: Të miratuar

en: Archived
sq: U arkivua

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
sq: Jeni i sigurt se dëshironi të fshihet kjo temë?
    
    Klikoni mbi 'Anuloje' për kthim prapa, mbi 'OK' për të ripohuar fshirjen.

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihen këto kartela dhe të dhëna?

en: Are you sure you wish to delete these files?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihen këto kartela?

en: Ascending
sq: Rritës

en: Aspect ratio:
sq: Përpjesëtim:

en: Assigned Menu
sq: Menu e Përshoqëruar

en: At a Glance
sq: Me një Vështrim

en: Attach
sq: Bashkëngjit

en: Attach to a post
sq: Bashkëngjite te një postim

en: Attaching Files
sq: Bashkëngjitje Kartelash

en: Attachment Post URL
sq: URL Bashkëngjitjeje Postimi

en: Attachment Template
sq: Gjedhe Bashkëngjitjesh

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
sq: Përpiqu të njoftosh cilindo blog me lidhje te artikulli

en: Attempting to roll back to previous version.
sq: Po provohet të rikthehet te versioni i mëparshëm.

en: Attribute all content to:
sq: Përshoqërojani krejt lëndën:

en: Attributes
sq: Atribute

en: Audio Attachment Template
sq: Gjedhe Bashkëngjitjeje Audiosh

en: Audio Codec:
sq: Kodek Audio:

en: Audio Format:
sq: Format Audio:

en: Audio, Video, or Other File
sq: Audio, Video, ose Kartelë Tjetër

en: Authentication Keys
sq: Kyçe Mirëfilltësimi

en: Author Template
sq: Gjedhe Autori

en: Author:
sq: Autor:

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
sq: Autorët mund të botojnë dhe administrojnë postimet e tyre, dhe janë në gjendje të ngarkojnë kartela.

en: Authors:
sq: Autorë:

en: Auto Draft
sq: Auto-Skicë

en: Auto add pages
sq: Vetështoni faqe

en: Automatically add new top-level pages to this menu
sq: Shtoni vetvetiu te kjo menu faqe të reja të epërme

en: Automatically close comments on articles older than %s days
sq: Mbylli vetvetiu komentet për artikuj më të vjetër se %s ditë

en: Autosave by %s
sq: Vetëruajtje nga %s

en: Available Actions
sq: Veprime të Mundshme

en: Available Tools
sq: Mjete të Passhme

en: Available Widgets
sq: Widget-e të Passhëm

en: Avatar Display
sq: Shfaqje Avatari

en: Avatars
sq: Avatare

en: Average Rating
sq: Vlerësimi Mesatar

en: BETA TESTERS:
sq: PROVUES BETA:

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
sq: Bashkëngjitje

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
sq: Sfondi u përditësua. <a href="%s">Vizitoni sajtin tuaj</a> që ta shihni si duket.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
sq: Ngaqë ky është një instalim multisajtesh, duke treguar një emër përdoruesi ose një email, mund të shtoni llogari që gjenden tashmë në Rrjet, dhe duke u përcaktuar një rol. Për më tepër mundësi, të tilla si caktimi i një fjalëkalimi, duhet të jeni Përgjegjës Rrjeti dhe të përdorni lidhjen që shfaqet kur i kaloni kursorin përsipër një emri përdoruesi, që të Përpunoni profilin e përdoruesit tek Përgjegjës Rrjeti > Krejt Përdoruesit.

en: Before a comment appears
sq: Përpara se të shfaqet një koment

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
sq: Përpara se të mund të ngarkoni kartelën tuaj të importit, lypset të ndreqni gabimin vijues:

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
sq: Fillojani duke zgjedhur për përpunim një temë, nga menuja hapmbyll, dhe duke klikuar Përzgjidhe. Do të duket një listë me krejt kartelat gjedhe. Duke klikuar vetëm një herë mbi emrin e cilësdo kartelë bën që kartela të shfaqet te kutia e madhe e Përpunuesit.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
sq: Më poshtë do të duhej të jepnit hollësitë për lidhje me bazën tuaj të të dhënave. Nëse nuk jeni i sigurt për to, lidhuni me strehuesin e sajtit tuaj.

en: Biographical Info
sq: Të dhëna Jetëshkrimore

en: Black
sq: E zezë

en: Blank
sq: Bosh

en: Blog pages show at most
sq: Faqet e blogut shfaqin e shumta

en: Blogroll
sq: Listë Blogjesh

en: Blue
sq: Blu

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
sq: Ndaji komentet në faqe me nga %1$s komente të nivelit të epërm dhe faqen %2$s të shfaqur si parazgjedhje

en: Bring back this update
sq: Bjere prapë këtë përditësim

en: British English
sq: Anglishte Britanike

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: E dëmtuar <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Të dëmtuara <span class="count">(%s)</span>

en: Broken Theme:
sq: Temë e Dëmtuar:

en: Broken Themes
sq: Tema të Dëmtuara

en: Brown
sq: Kafe

en: Browse plugins
sq: Shfletoni shtojcat

en: Browse revisions
sq: Shfletoni rishikime

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
sq: Shfletim i <strong>%s</strong> (veprues)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
sq: Shfletim i <strong>%s</strong> (jo veprues)

en: Bulk Actions
sq: Veprime në Masë

en: Bulk Edit
sq: Përpunim Në Masë

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
sq: Pasuesi

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
sq: I mëparshmi

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
sq: Pasuesja

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
sq: E mëparshmja

en: By %s
sq: Nga %s

en: By %s.
sq: Nga %s.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
sq: WordPress-i, si parazgjedhje, përdor <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-ra web që kanë brenda pikëpyetje dhe plot numra. Megjithatë, WordPress-i ju ofron mundësinë të krijoni për arkivat dhe permalidhjet tuaja strukturë të përshtatur URL-sh. Kjo mund të përmirësojë pamjen, përdorimin dhe përputhjen e lidhjeve tuaja me versione të së ardhmes. Ka një <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">numër etiketash të gatshme</a>, dhe ja edhe ca shembuj, sa për t&#8217;ia filluar.

en: CSS Classes
sq: Klasa CSS

en: CSS Classes (optional)
sq: Klasa CSS (opsional)

en: Cannot load %s.
sq: S&#8217;ngarkohet dot %s.

en: Cannot load image metadata.
sq: Nuk ngarkon dot tejtëdhëna figure.

en: Cannot save image metadata.
sq: S&#8217;ruan dot tejtëdhëna figure.

en: Capabilities
sq: Aftësi

en: Categories and Tags Converter
sq: Shndërrues Kategorish dhe Etiketash

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
sq: Kategoritë, duke i përzgjedhur, mund të shndërrohen në etiketa përmes përdorimit të <a href="%s">shndërruesit nga kategori në etiketë</a>.

en: Categories deleted.
sq: Kategoritë u fshinë.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
sq: Kategoritë kanë hierarki, që do të thotë se mund të vendosni nënkategori brenda një tjetre e sërish, e sërish. Etiketat kanë nuk hierarki dhe nuk mund të grupohen disa brenda një tjetre. Nganjëherë, njerëzit zënë e përdorin njërën në postimet e tyre, mandej vënë re që tjetra do t&#8217;i shërbente më mirë lëndës përkatëse.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
sq: Kategoritë, ndryshe nga etiketat mund të kenë hierarki. Mund të doni një kategori Jazz, dhe nën të të keni kategori pjella për Bebop dhe Big band. Tërësisht në dorën tuaj.

en: Categories:
sq: Kategori:

en: Category Template
sq: Gjedhe Kategorie

en: Category added.
sq: Kategoria u shtua.

en: Category base
sq: Bazë kategorie

en: Category deleted.
sq: Kategoria u fshi.

en: Category not added.
sq: Kategoria nuk u shtua.

en: Category not updated.
sq: Kategoria nuk u përditësua.

en: Category updated.
sq: Kategoria u përditësua.

en: Caution:
sq: Kujdes:

en: Change
sq: Ndryshoje

en: Change Permalinks
sq: Ndryshoni Permalidhjet

en: Change role to&hellip;
sq: Ndërroja rolin si&hellip;

en: Changed roles.
sq: Rolet u ndryshuan.

en: Changes saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Changing to %s
sq: Po ndryshohet në %s

en: Check Again
sq: Kontrollo Sërish

en: Choose a Background Image
sq: Zgjidhni Pamje Sfond

en: Choose a Custom Header
sq: Zgjidhni Titull Vetjak

en: Choose a city in the same timezone as you.
sq: Zgjidhni një qytet në të njëjtën zonë kohore me ju.

en: Choose a file from your computer:
sq: Zgjidhni kartelë nga kompjuteri juaj:

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
sq: Zgjidhni një shtojca për përpunim nga menuja djathtas sipër dhe klikoni butonin Përzgjidhe. Për ta ngarkuar te përpunuesi, klikoni vetëm një herë mbi emrin e cilësdo kartelë, dhe bëni ndryshimet që doni. Mos harroni të ruani ndryshimet tuaj (Përditësoje Kartelën), kur të keni mbaruar.

en: Choose an image from your computer:
sq: Zgjidhni një figurë prej kompjuterit tuaj:

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
sq: Zgjidhni pjesën e figurës që doni të përdorni si titullin tuaj.

en: Choose the target frame for your link.
sq: Zgjidhni kornizën e synuar për lidhjen tuaj.

en: Choose what to export
sq: Zgjidhni ç&#8217;të eksportohet

en: Clear List
sq: Pastroje Listën

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
sq: Klikoni mbi Personalizojeni te tema e tanishme ose Paraparje Live te cilado temë që të shihni një paraparje aty për aty

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
sq: Klikoni mbi Ruaje Menunë që të bëhen publike objektet e menusë në pritje.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
sq: Klikoni mbi një temë që të shihni emrin, versionin, autorin, përshkrimin dhe etiketat e temës, dhe lidhjen Fshije

en: Click to edit this part of the permalink
sq: Klikoni për përpunimin e kësaj pjese të permalidhjes

en: Click to insert.
sq: Klikoni për ta futur.

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
sq[0]: Klikoni që të shihni shqyrtimet që dhanë një vlerësim me %d yll
sq[1]: Klikoni që të shihni shqyrtimet që dhanë një vlerësim me %d yje

en: Click to toggle
sq: Klikoni për shfaqje/fshehje

en: Click to view entire list of files which will be deleted
sq: Për të parë listën e plotë të kartelave që do të fshihen, klikoni këtu

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
sq: Klikimi mbi <strong>Përzgjidhni Kartela</strong> hapën një dritare që ju tregon kartelat në sistemin tuaj operativ. Përzgjedhja e <strong>Hape</strong> pas klikimit mbi një kartelë që doni, aktivizon shiritin e ecurisë te skena e ngarkimit.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
sq: Klikimi mbi një objekt do të shfaqë një dialog Hollësish Bashkëngjitjeje, i cili ju lejon të parashihni median dhe të bëni përpunime të shpejta. Çfarëdo ndryshimi që bëni te hollësitë e bashkëngjitjes do të ruhet vetvetiu.

en: Close Window
sq: Mbylle Dritaren

en: Cofounder, Project Lead
sq: Bashkëthemelues, Udhëheqës i Projektit

en: Collapse
sq: Tkurre

en: Collapse Sidebar
sq: Tkurre Anështyllën

en: Collapse menu
sq: Tkurre menunë

en: Comment %d does not exist
sq: Komenti %d nuk ekziston

en: Comment Blacklist
sq: Listë e Zezë Komentesh

en: Comment Moderation
sq: Moderim Komentesh

en: Comment author must fill out name and e-mail
sq: Autori i komentit duhet të plotësojë emrin dhe e-mail-in

en: Comment author must have a previously approved comment
sq: Autorët e komenteve duhet të kenë një koment të miratuar më parë

en: Comment by %s marked as spam.
sq: Komenti nga %s u shënua si i pavlerë.

en: Comment by %s moved to the trash.
sq: Komenti nga %s u zhvendos te hedhurinat.

en: Comment must be manually approved
sq: Komentet duhet të miratohen dorazi

en: Comments %s
sq: Komente %s

en: Comments Template
sq: Gjedhe Komentesh

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
sq: Komentet te &#8220;%s&#8221;

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
sq: Komentet do të duhej të shfaqeshin me komentet %s në krye të çdo faqeje

en: Common Settings
sq: Rregullime të Rëndomta

en: Compare Revisions
sq: Krahasoni Rishikime

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
sq: Krahasoni Rishikime të &#8220;%1$s&#8221;

en: Compare any two revisions
sq: Krahasoni dy rishikime çfarëdo

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
sq: Krahasoni dy rishikime të ndryshëm <strong>duke i vënë shenjë kutizës &#8220;Krahasoni dy rishikime çfarëdo&#8221;</strong> anash.

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
sq: Përputhje me WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d vota "funksionon" nga %4$d gjithsej)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
sq: Përputhje me WordPress-in %1$s: 100%% (sipas autorit)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
sq: Përputhje me WordPress WordPress %1$s: Nuk dihet

en: Compatible up to:
sq: E përputhshme me versionet deri te:

en: Configuration Error
sq: Gabim Formësimi

en: Configure
sq: Formësojeni

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
sq: Formësimi i kësaj është në dëshirën tuaj. Si parazgjedhje, do të duhej lënë bosh.

en: Confirm Deletion
sq: Ripohoni Fshirjen

en: Confirm Removal
sq: Ripohoni Heqjen

en: Connection Information
sq: Të dhëna Lidhjeje

en: Connection Type
sq: Lloj Lidhjeje

en: Contact Info
sq: Të dhëna Kontakti

en: Contexts, panels, and a wider array of controls are now supported in the customizer.
sq: Tani personalizuesi mbulon kontekste, panele dhe një gamë të gjerë kontrollesh.

en: Contextual Help Tab
sq: Skedë Ndihme Kontekstuale

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Contributing Developers
sq: Zhvillues Me Kontribut

en: Contributors
sq: Kontribues

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
sq: Kontribuuesit mund të shkruajnë dhe administrojnë postimet e tyre, por nuk mund të botojnë postime apo të ngarkojnë kartela media.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
sq: Shndërro emotikone si <code>:-)</code> dhe <code>:-P</code> në grafikë te ekrani

en: Copying the required files&#8230;
sq: Po kopjohen kartelat e domosdoshme&#8230;

en: Core Committer
sq: Programues Bazë

en: Core Contributors to WordPress %s
sq: Pjesëmarrës Bazë te WordPress %s

en: Core Developer
sq: Zhvillues Kryesor

en: Core Developers
sq: Zhvilluesit Bazë

en: Could not access filesystem.
sq: Nuk hyri dot te sistemi i kartelave.

en: Could not copy file.
sq: Nuk kopjoi dot kartelën.

en: Could not copy files.
sq: Kartelat nuk u kopjuan dot.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
sq: Nuk u kopjuan dot kartelat. Mundet të keni mbetur pa hapësirë në disk.

en: Could not create Temporary file.
sq: Nuk krijoi dot kartelë të Përkohshme.

en: Could not create directory.
sq: Nuk krijoi dot drejtorinë.

en: Could not extract file from archive.
sq: Nuk përftoi dot kartelën prej arkivit.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
sq: S&#8217;hoqi dot plotësisht shtojcën(at) %s.

en: Could not fully remove the theme %s.
sq: S&#8217;hoqi dot plotësisht temën %s.

en: Could not insert link into the database
sq: Nuk futi dot lidhjen te baza e të dhënave

en: Could not remove the old plugin.
sq: S&#8217;u hoq dot shtojca e vjetër.

en: Could not remove the old theme.
sq: S&#8217;u hoq dot tema e vjetër.

en: Could not retrieve file from archive.
sq: Nuk mori dot kartelën prej arkivit.

en: Could not update link in the database
sq: Nuk përditësoi dot lidhjen te baza e të dhënave

en: Create Menu
sq: Krijoni Menu

en: Create a New Site
sq: Krijoni Sajt të Ri

en: Create a New User
sq: Krijoni një Përdorues të Ri

en: Create a brand new user and add them to this site.
sq: Krijoni një përdorues të ri dhe shtojeni te ky sajt.

en: Create, edit, and delete menus
sq: Të krijoni, përpunoni dhe fshini menu

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
sq: Krijimi i një Faqeje është shumë i ngjashëm me krijimin e një Postimi, dhe skenat mund të përshtaten po njësoj përmes teknikës merr-dhe-vër, skedës së Mundësive të Skenave, dhe kutive hap-mbyll, sipas dëshirës suaj. Kjo skenë përmban edhe hapësirën e shkrimit pa shpërqendrim, e përdorshme në dy mënyra, Pamore dhe Tekst, përmes butonave Tërë Ekrani. Përpunuesi i Faqeve funksionon gati njësoj si përpunuesi i Postimeve, por ka disa gjëra që janë specifike për Faqet, te kutia e Atributeve të Faqes:

en: Credits
sq: Kredite

en: Crop
sq: Qethe

en: Crop Aspect Ratio
sq: Përpjesëtim Qethjeje

en: Crop Header Image
sq: Qethni Figurë Kryeje

en: Crop Selection
sq: Përzgjedhje Qethjeje

en: Crop and Publish
sq: Qethe dhe Botoje

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
sq: Qethe miniaturën sa përmasat e sakta (zakonisht miniaturat i ruajnë përpjesëtimet)

en: Current Revision by %s
sq: Rishikimi i Tanishëm nga %s

en: Current Theme
sq: Tema e Tanishme

en: Current page
sq: Faqja e tanishme

en: Current thumbnail
sq: Miniatura e tanishme

en: Custom Background
sq: Sfond i Përshtatur

en: Custom Colors
sq: Ngjyra Vetjake

en: Custom Fields
sq: Fusha Vetjake

en: Custom Header
sq: Titull Vetjak

en: Custom Structure
sq: Strukturë e Përshtatur

en: Custom Structures
sq: Struktura të Përshtatura

en: Custom database class.
sq: Klasë e përshtatur baze të dhënash.

en: Custom database error message.
sq: Mesazh i përshtatur gabimi baze të dhënash.

en: Custom field deleted.
sq: Fusha vetjake u fshi.

en: Custom field updated.
sq: Fusha vetjake u përditësua.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
sq: Fushat vetjake mund të përdoren për të shtuar në një postim tejtëdhëna ekstra të cilat <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">mund t&#8217;i përdorni në temën tuaj</a>.

en: Custom install script.
sq: Programth vetjak instalimi.

en: Custom maintenance message.
sq: Mesazh i përshtatur mirëmbajtjeje.

en: Custom site deleted message.
sq: Mesazh i përshtatur fshirjeje sajti.

en: Custom site inactive message.
sq: Mesazh i përshtatur sajti joveprues.

en: Custom site suspended message.
sq: Mesazh i përshtatur sajti të pezulluar.

en: Custom:
sq: Vetjake:

en: Customize %s
sq: Përshtateni %s

en: Customize &#8220;%s&#8221;
sq: Personalizoni &#8220;%s&#8221;

en: Customize Your Site
sq: Personalizojeni Sajtin Tuaj

en: Customizer API
sq: API Personalizuesi

en: Customizing This Display
sq: Si të Personalizohet Kjo Skenë

en: Dark
sq: I errët

en: Database Host
sq: Strehë Baze të Dhënash

en: Database Name
sq: Emër Baze të Dhënash

en: Database Update Required
sq: Lypset Përditësim Baze të Dhënash

en: Database host
sq: Strehë baze të dhënash

en: Database name
sq: Emër baze të dhënash

en: Database password
sq: Fjalëkalim baze të dhënash

en: Database username
sq: Emër përdoruesi baze të dhënash

en: Date
sq: Datë

en: Date range:
sq: Interval datash:

en: Date/Time
sq: Datë/Kohë

en: Day
sq: Ditë

en: Day and name
sq: Ditë dhe emër

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
sq: Koha për kursim dite fillon më: <code>%s</code>.

en: Deactivate
sq: Çaktivizoje

en: Deactivate this plugin
sq: Çaktivizoje këtë shtojcë

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
sq: I dashur Përdorues,
    Keni klikuar së fundmi lidhjen 'Fshije Sajtin' te sajti juaj dhe plotësuat
    një formular në atë faqe.
    Në doni vërtet ta fshihet sajti juaj, klikoni lidhjen më poshtë. Nuk do t&#8217;ju
    kërkohet ta ripohoni sërish, ndaj klikoni mbi këtë lidhje veç në jeni absolutisht i qartë:
    ###URL_DELETE###
    
    Nëse e fshini sajtin tuaj, ju lutemi, shihni mundësinë e krijimit të një sajti të ri këtu
    diku në të ardhmen! (Por mos harroni, sajti juaj i tanishëm dhe emri i përdoruesit
    u tretën.)
    
    Faleminderit që përdorët sajtin,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sq: Përdorues i dashur,
    
    Keni kërkuar së fundmi që email-i i administrimit te sajti juaj
    të ndryshohet.
    Nëse është kështu, ju lutemi, klikoni lidhjen vijuese për ta ndryshuar:
    ###ADMIN_URL###
    
    Mund ta shpërfillni pa problem dhe ta fshini këtë email, nëse nuk doni
    ta kryeni këtë veprim.
    
    Ky email është dërguar te ###EMAIL###
    
    Të fala,
    Nga ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sq: Përdorues i dashur,
    
    Keni kërkuar së fundmi që email-i te llogaria juaj të ndryshohet.
    Nëse është kështu, ju lutemi, klikoni lidhjen vijuese për ta ndryshuar:
    ###ADMIN_URL###
    
    Mund ta shpërfillni pa problem dhe ta fshini këtë email nëse nuk doni
    ta kryeni këtë veprim.
    
    Ky email është dërguar te ###EMAIL###
    
    Të fala,
    Nga ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Default Avatar
sq: Avatar Parazgjedhje

en: Default Images
sq: Figura Parazgjedhje

en: Default Link Category
sq: Kategori Parazgjedhje Lidhjesh

en: Default Mail Category
sq: Kategori Parazgjedhje Poste

en: Default Post Category
sq: Kategori Parazgjedhje Postimesh

en: Default Post Format
sq: Format Parazgjedhjeve Postimesh

en: Default Template
sq: Gjedhe Parazgjedhje

en: Default article settings
sq: Rregullime parazgjedhje artikulli

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
sq: I pakategorizuar

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
sq: Si parazgjedhje është caktuar <code>wp-content/uploads</code>

en: Delete
sq: Fshije

en: Delete Menu
sq: Fshije Menunë

en: Delete My Site
sq: Fshije Sajtin Tim

en: Delete My Site Permanently
sq: Fshije Sajtin Tim Përgjithmonë

en: Delete Plugin | Delete Plugins
sq[0]: Fshije Shtojcën
sq[1]: Fshiji Shtojcat

en: Delete Site
sq: Fshije Sajtin

en: Delete Users
sq: Fshi Përdorues

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
sq: Fshijeni një objekt menuje <strong>duke e zgjeruar dhe klikuar mbi lidhjen Hiqe</strong>

en: Delete all content.
sq: Fshije krejt lëndën.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
sq: Fshirja ju sjell përpara për ripohim skenën Fshirje Përdoruesish, prej nga mund të hiqni përgjithmonë një përdorues prej sajtit tuaj dhe të fshini lëndën e tyre. Mund ta bëni këtë për shumë përdorues njëherësh, duke përdorur Veprimet në Masë.

en: Delete this item permanently
sq: Fshije këtë objekt përgjithmonë

en: Delete this plugin
sq: Fshije këtë shtojcë

en: Delete this theme
sq: Fshije këtë temë

en: Deleted
sq: U fshi

en: Deleting Links
sq: Fshirje Lidhjesh

en: Denied: %s
sq: Mohuar: %s

en: Descending
sq: Zbritës

en: Designer
sq: Hartues

en: Destination folder already exists.
sq: Dosja vendmbërritje ekziston tashmë.

en: Details
sq: Hollësi

en: Developer
sq: Programues

en: Developers have more flexibility creating %1$s clauses through %2$s.
sq: Zhvilluesit kanë më tepër mundësi më krijimin e klauzolave %1$s përmes %2$s.

en: Disable
sq: Çaktivizoje

en: Disable accessibility mode
sq: Çaktivizoje mënyrën hyrshmëri

en: Disable the visual editor when writing
sq: Çaktivizoje përpunuesin pamor kur shkruhet

en: Disable this theme
sq: Çaktivizoje këtë temë

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: U çaktivizua <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: U çaktivizuan <span class="count">(%s)</span>

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
sq: Po çaktivizohet mënyra Mirëmbajtje&#8230;

en: Discard any changes and restore the original image.
sq: Hidh tej çfarëdo ndryshimi dhe rikthe figurën origjinale.

en: Discourage search engines from indexing this site
sq: Kërkoju motorëve të kërkimit të mos e indeksojnë këtë sajt

en: Discussion
sq: Diskutim

en: Discussion Settings
sq: Rregullime Diskutimi

en: Display Options
sq: Mundësi Paraqitjeje

en: Display name publicly as
sq: Shfaqi emrat botërisht si

en: Displayed on attachment pages.
sq: E shfaqur në faqe bashkëngjitjesh.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
sq: Po shfaqen %s&#8211;%s nga %s

en: Do not allow
sq: Mos e lejo

en: Documentation:
sq: Dokumentim:

en: Domain
sq: Përkatësi

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
sq: Kur të keni mbaruar, mos harroni të klikoni butonin &#8220;Ruaji Ndryshimet&#8221;!

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
sq: Mos harroni të klikoni butonin Ruaji Ndryshimet kur të keni mbaruar.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
sq: A nuk do të donit që krejt software-et të qarkullonin me këto liri? Ne kështu duam! Për më tepër të dhëna, shihni te <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.

en: Donate to this plugin &#187;
sq: Dhuroni për këtë shtojcë &#187;

en: Double-check your email address before continuing.
sq: Përpara se të vazhdoni, kontrollojeni edhe një herë adresën tuaj email.

en: Down one
sq: Një më poshtë

en: Download %s
sq: Shkarko %s

en: Download Export File
sq: Shkarko Kartelë Eksportimesh

en: Download failed.
sq: Shkarkimi dështoi.

en: Download nightly build
sq: Shkarkoni montime të përnatshme

en: Downloaded:
sq: Shkarkuar:

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
sq: Po shkarkon paketë instalimi prej <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
sq: Po shkarkohet përkthimi prej <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
sq: Po shkarkohet përditësimi prej <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Draft created on %1$s at %2$s
sq: Skicë e krijuar më %1$s te %2$s

en: Draft saved at %s.
sq: Skica u ruajt te %s.

en: Drafts
sq: Skica

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
sq: Tërhiqeni dhe lëreni çdo objekt sipas radhës që parapëlqeni. Klikoni mbi shigjetën në të djathtë të objektit, që të shfaqen mundësi shtesë formësimi.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
sq: Tërhiqni këtu widget-e për t&#8217;i hequr prej anështylle, por duke mbajtur rregullimet e tyre.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
sq: Për një shkurtore postimi, tërhiqeni dhe hidheni lidhjen vijuese te shtylla e faqerojtësve tuaj, ose djathtasklikoni mbi të dhe shtojeni te të parapëlqyerit tuaj.

en: Drop files here
sq: Lini këtu kartela

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
sq: <em>Drop-ins</em> janë shtojca të thelluara, te drejtoria <code>%s</code>, të cilat, kur janë të pranishme, zëvendësojnë funksione WordPress.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
sq: Për shkak të një gabimi gjatë përditësimit, WordPress-i kaloi te versioni juaj i mëparshëm.

en: E-mail Address
sq: Adresë E-mail

en: E-mail me whenever
sq: Më dërgo e-mail kurdo që

en: E-mail or Username
sq: E-mail ose Emër Përdoruesi

en: ERROR:
sq: GABIM:

en: ERROR: %s
sq: GABIM: %s

en: ERROR: please type a comment.
sq: GABIM: ju lutemi, shkruani një koment.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
sq: GABIM: po i përgjigjeni një komenti në një skicë postimi.

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
sq: Secila menu e personalizuar përmban një përzierje lidhjesh te faqe, kategori, URL të personalizuara ose te të tjera lloje lënde. Lidhje menush shtohen duke përzgjedhur objekte prej kutive hapmbyll në shtyllën majtas më poshtë.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
sq: Përpunoni &#8220;%s&#8221;

en: Edit Comment
sq: Përpunoni Komentin

en: Edit Link
sq: Përpunoni Lidhje

en: Edit Lock
sq: Përpunoni Kyçjen

en: Edit Menu Item
sq: Përpunoni Element Menuje

en: Edit Menus
sq: Përpunoni Menu

en: Edit Plugins
sq: Përpunoni Shtojcat

en: Edit Themes
sq: Përpunoni Tema

en: Edit User
sq: Përpunoni Përdorues

en: Edit comment
sq: Përpuno koment

en: Edit date and time
sq: Përpunoni datën dhe kohën

en: Edit status
sq: Përpunoni gjendje

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
sq: Përpunimi ju shpie te skena e profilit të përpunueshëm për atë përdorues. Te skena mund të shkoni edhe duke klikuar mbi emrin e përdoruesit.

en: Edit this item
sq: Përpunojeni këtë objekt

en: Edit this item inline
sq: Përpunojeni këtë objekt brendazi

en: Edit visibility
sq: Përpunoni dukshmëri

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
sq: Përpunojeni menunë tuaj parazgjedhje duke shtuar ose hequr objekte. Tërhiqeni dhe lëreni çdo objekt sipas radhës që parapëlqeni. Klikoni mbi Krijoje Menunë që të ruhen ndryshimet që bëtë.

en: Edit your front page
sq: Përpunoni faqen tuaj ballore

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
sq: Përpunoni më poshtë menunë tuaj, ose <a href="%s">krijoni një menu të re</a>.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
sq: Përpunim i <strong>%s</strong> (veprues)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
sq: Përpunim i <strong>%s</strong> (jo veprues)

en: Editing Menus
sq: Përpunim Menush

en: Editor Style
sq: Stil Përpunuesi

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
sq: Redaktorët mund të botojnë postime, të administrojnë postime, si edhe të administrojnë postimet e personave të tjerë, etj.

en: Embed Code
sq: Trupëzo Kod

en: Embed a Video
sq: Trupëzo Video

en: Embeds
sq: Trupëzime

en: Empty Spam
sq: Zbraz të Pavlerat

en: Empty Title filled from filename.
sq: Titull bosh, do të plotësohet me bazë emrin e kartelës.

en: Empty Trash
sq: Zbraz Hedhurina

en: Empty archive.
sq: Arkiv i zbrazët.

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Enable accessibility mode
sq: Aktivizo mënyrën hyrshmëri

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
sq: Aktivizo shkurtore tastiere për moderim komentesh.

en: Enable this theme
sq: Aktivizoje këtë temë

en: Enable this theme for all sites in this network
sq: Aktivizoje këtë temë për tërë sajtet në këtë rrjet

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
sq: Aktivizo rrjedha komentesh (njëri brenda tjetrit) %s shkallë thellë

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: U aktivizua <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: U aktivizuan <span class="count">(%s)</span>

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
sq: Aktivizimi i Mënyrës Hyrshmëri, përmes Ekranit të Mundësive, ju lejon të përdorni butonat Shto dhe Përpuno, në vend të mekanizmit merr-dhe-vër.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
sq: Po aktivizohet mënyra Mirëmbajtje&#8230;

en: Encoding for pages and feeds
sq: Kodim për faqe dhe prurje

en: End Date
sq: Datë Përfundimi

en: English
sq: Anglishte

en: Enter a link URL or click above for presets.
sq: Jepni URL lidhjeje ose klikoni më sipër për një të paracktuar.

en: Enter menu name here
sq: Jepni këtu emër menuje

en: Enter new
sq: Jepni të re

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
sq: Jepni këtu adresën, nëse doni që faqja hyrëse e sajtit tuaj <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">të jetë e ndryshme nga drejtoria</a> ku instaluat WordPress-in.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
sq: Jepni adresën email të një përdoruesi ekzistues në këtë rrjet që të ftohet te ky sajt. Atij personi do t&#8217;i dërgohet një email ku i kërkohet të ripohojnë ftesën.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
sq: Jepni adresën email, ose emrin si përdorues, të një përdoruesi ekzistues në këtë rrjet që të ftohet te ky sajt. Atij personi do t&#8217;i dërgohet një email ku i kërkohet të ripohojnë ftesën.

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
sq: Jepni vendin ku gjenden kyçet në shërbyes. Po qe se lypet fjalëkalim, jepeni më poshtë te kutia e fjalëkalimit.

en: Enter title here
sq: Këtu jepni titull

en: Error code: %s
sq: Kod gabimi: %s

en: Error in deleting.
sq: Gabim në fshirje.

en: Error in displaying the widget settings form.
sq: Gabim në shfaqjen e formularit të rregullimeve për widget-in.

en: Error in moving to Trash.
sq: Gabim gjatë kalimit në Hedhurina.

en: Error in moving to trash.
sq: Gabim gjatë kalimit te hedhurinat.

en: Error in restoring from Trash.
sq: Gabim në rimarrjen prej Hedhurinave.

en: Error in restoring from trash.
sq: Gabim gjatë rikthimit prej hedhurinave.

en: Error saving media attachment.
sq: Gabim në ruajtje mediash.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së figurës së ripërmasuar. Ju lutemi, ringarkojeni faqen dhe riprovoni.

en: Error while saving.
sq: Gabim në ruajtje.

en: Error: [%1$s] %2$s
sq: Gabim: [%1$s] %2$s

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
sq: Çdo shtojcë dhe temë te drejtoria WordPress.org është 100%% e përputhshme me GPL-në ose me një licencë të ngjashme të lirë, kështu që jeni të parrezikuar me <a href="%1$s">shtojcat</a> dhe <a href="%2$s">temat</a> që gjeni atje. Nëse merrni një shtojcë ose një temë nga një burim tjetër, mos harroni <a href="%3$s">t&#8217;i pyesni nëse ajo qarkullon nën GPL</a> së pari. Nëse nuk përputhen me licencën e WordPress-it, nuk e këshillojmë përdorimin e tyre.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
sq: Shembull: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; mos harroni <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
sq: Shembull: Program i qut për blogje

en: Excerpt View
sq: Pamje Copëz

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
sq: Copëzat janë përmbledhje opsionale të lëndës suaj, të krijuara dorazi, e që mund të përdoren te tema juaj. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Mësoni më tepër rreth copëzave të krijuara dorazi.</a>

en: Executed before Multisite is loaded.
sq: U ekzekutua përpara se të ngarkohej Multisajti.

en: Expand the editor to match the window height.
sq: Zgjerojeni përpunuesi që të përputhet me lartësinë e dritares.

en: Explore your uploads in a beautiful, endless grid. A new details preview makes viewing and editing any amount of media in sequence a snap.
sq: Eksploroni ngarkimet tuaja përmes një rrjete të hijshme, të pacak. Një mekanizëm i ri paraparjesh e bën fare të lehtë parjen dhe përpunimin e çfarëdo sasie sekuencash mediash.

en: Export
sq: Eksportim

en: Extended Core Team
sq: Ekipi Bazë i Zgjeruar

en: External Libraries
sq: Librari të Jashtme

en: External object cache.
sq: Fshehtinë objekti të jashtëm.

en: FAILED: %s
sq: DËSHTOI: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
sq: DËSHTIM: Përditësimi i WordPress-it me %s dështoi

en: FTP Password
sq: Fjalëkalim FTP

en: FTP Username
sq: Emër përdoruesi FTP

en: FTP hostname is required
sq: Lypset strehëemri FTP

en: FTP password is required
sq: Lypset fjalëkalimi FTP

en: FTP username is required
sq: Lypset emri i përdoruesit FTP

en: FTP/SSH Password
sq: Fjalëkalim FTP/SSH

en: FTP/SSH Username
sq: Emër përdoruesi për FTP/SSH

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
sq: Dështoi në lidhjen me shërbyesin FTP %1$s:%2$s

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
sq: Dështoi në lidhjen me shërbyesin SSH2 %1$s:%2$s

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
sq: Dështoi në optimizimin e tabelës %1$s. Gabim: %2$s

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
sq: Dështoi në riparimin e tabelës %1$s. Gabim: %2$s

en: Failed to write file to disk.
sq: Dështoi shkrimi i kartelës në disk.

en: Feature Filter
sq: Filtër Veçorish

en: Featured Image
sq: Figurë e Zgjedhur

en: Featured Image Header
sq: Krye Figure e Zgjedhur

en: Featured Images
sq: Figura të Zgjedhura

en: Featured Themes
sq: Tema të Zgjedhura

en: Features
sq: Veçori

en: File URL
sq: URL kartele

en: File URL:
sq: URL Kartele:

en: File edited successfully.
sq: Kartela u përditësua me sukses.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
sq: Kartela është bosh. Ju lutemi, ngarkoni diçka më thelbësore.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
sq: Kartela është bosh. Ju lutemi, ngarkoni diçka që ka lëndë. Ky gabim mund të shkaktohet edhe nga ngarkime të çaktivizuara te php.ini juaj ose kur, te php.ini, për post_max_size është dhënë vlerë më e vogël se sa upload_max_filesize.

en: File upload stopped by extension.
sq: Ngarkimi i kartelës u ndal nga zgjerimi.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
sq: Kartelat te drejtoria <code>%s</code> ekzekutohen vetvetiu.

en: Files of this type are not editable.
sq: Kartelat e këtij lloji nuk janë të përpunueshme.

en: Filesystem error.
sq: Gabim sistemi kartelash.

en: Filter
sq: Filtroji

en: Filter &#187;
sq: Filtër &#187;

en: Filtering by:
sq: Filtruar sipas:

en: Find Posts or Pages
sq: Gjeni Postime ose Faqe

en: Find Themes
sq: Gjeni Tema

en: Find a theme based on specific features.
sq: Gjeni një temë sipas veçorish të dhëna.

en: Finding the right plugin
sq: Gjeni shtojcën e duhur

en: First Name
sq: Emër

en: Fixed Layout
sq: Skemë e Fiksuar

en: Flexible Header
sq: Kryefaqe e Epshme

en: Flip horizontally
sq: Rrotulloje horizontalisht

en: Flip vertically
sq: Rrotulloje vertikalisht

en: Fluid Layout
sq: Skemë e Rrjedhshme

en: Focus on your content
sq: Përqendrohuni te lënda juaj

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
sq: Nga:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
sq: Te:

en: Footer
sq: Fundfaqe

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
sq: Për kartela PHP, mund të përdorni kutizën hapmbyll të Dokumentimit që të përzgjidhni funksione të pranuar në atë kartelë. Kërkoni ju shpie te një faqe web me material referencë lidhur me atë funksion të dhënë.

en: For each article in a feed, show
sq: Për çdo artikull në një prurje, shfaq

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
sq: Sa për figurat, mund të klikoni mbi Përpunoni Figurë nën miniaturën që të hapni një përpunues figure nga brenda me ikona për qethje, rrotullim, ose kthim nga ana tjetër të figurës, si edhe për zhbërje dhe ribërje. Kutitë djathtas ju japin më tepër mundësi për ripërmasimin e figurës, për qethjen e saj, dhe për qethjen e miniaturës në rrugë tjetër nga ajo me të cilën qethni figurën origjinale. Për të parë më tepër hollësi mund të klikoni mbi Ndihmën te këto kutiza.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
sq: Për më tepër të dhëna, shihni <a href="%s">shënimet mbi versionin</a>.

en: For more information:
sq: Për më tepër të dhëna:

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
sq: Për më tepër rreth versionit %s, shihni skenën Rreth WordPress-it:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
sq: Për shumicën e temave, teksti i kryes është Titulli dhe Motoja e Sajtit tuaj, ashtu siç përcaktohet te ndarja <a href="%1$s">Rregullime të Përgjithshme</a>.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
sq: Për përdorues pa një avatar të tyrin, mundet ose të shfaqni një grafikë të thjeshtë, ose një të prodhuar me bazë adresën e tyre e-mail.

en: Formatting
sq: Formatim

en: Found %s
sq: U gjetën %s

en: Four Columns
sq: Katër Shtylla

en: Freedoms
sq: Liritë

en: From %1$s on %2$s%3$s
sq: Prej %1$s te %2$s%3$s

en: From Computer
sq: Prej Kompjuterit

en: From URL
sq: Prej URL-je

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
sq: Prej kësaj skene mund të shqyrtoni, krahasoni dhe riktheni rishikime:

en: From this screen you can:
sq: Prej kësaj skene mundeni:

en: Front Page Posting
sq: Postim te Faqja Ballore

en: Front page: %s
sq: Faqja ballore: %s

en: Full URL path to files
sq: Shteg i plotë për te kartelat

en: Full Width Template
sq: Gjedhe me Gjerësi të Plotë

en: Full text
sq: Tekst i plotë

en: Function Name&hellip;
sq: Emër Funksioni&hellip;

en: Future security updates will be applied automatically.
sq: Përditësimet e ardhshme të sigurisë do të zbatohen vetvetiu.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
sq: G &#8212; I përshtatshëm për këdo

en: Gallery
sq: Galeri

en: Gallery (%s)
sq: Galeri (%s)

en: Gallery columns:
sq: Shtylla galerie:

en: General Settings
sq: Rregullime të Përgjithshme

en: Genre: %s.
sq: Zhanër: %s.

en: Get Favorites
sq: Merrni të Parapëlqyerit

en: Get Shortlink
sq: Merrni <em>Shortlink</em>

en: Get Started
sq: Fillojani

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
sq: Vërini një emër menusë suaj më sipër, mandej klikoni Krijoje Menunë

en: Global Settings
sq: Rregullime Globale

en: Go back
sq: Shko prapa

en: Go to Dashboard
sq: Shko te Pulti

en: Go to Dashboard &rarr; Home
sq: Kalo te Pulti &rarr; Hyrje

en: Go to WordPress Updates page
sq: Shko te faqja e Përditësimeve të WordPress-it

en: Go to plugins page
sq: Shko te faqja e shtojcave

en: Go to the first page
sq: Shko te faqja e parë

en: Go to the last page
sq: Shko te faqja e fundit

en: Go to the next page
sq: Shko te faqja pasuese

en: Go to the previous page
sq: Shko te faqja e mëparshme

en: Go to themes page
sq: Shko te faqja e temave

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
sq: Jepi këtij përdoruesi privilegje super admini për Rrjetin.

en: Gravatar Logo
sq: Logoja e Gravatar-it

en: Gray
sq: Gri

en: Green
sq: E gjelbër

en: Guest Committer
sq: Programues i Ftuar

en: Header Text
sq: Titulli Kryeje

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
sq: Titulli u përditësua. <a href="%s">Vizitoni sajtin tuaj</a> që ta shihni si duket.

en: Hello world!
sq: Tungjatjeta botë!

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
sq: Ja një përmbledhje fillestare lidhur me rolet e ndryshme të një përdoruesi dhe lejet që i përshoqërohen secilit rol:

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
sq: Njatjeta,
    
    Jeni ftuar të bëheni pjesë e '%1$s' te
    %2$s në rolin e një %3$s.
    Ju lutemi, klikoni mbi lidhjen vijuese që të konfirmoni ftesën:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
sq: Njatjeta,
    Jeni ftuar të bëheni pjesë e '%1$s' te
    %2$s në rolin %3$s.
    Nëse nuk doni të merrni pjesë në këtë sajt, ju lutemi, shpërfillenikëtë email.
    Kjo ftesë do të skadojë brenda pak ditësh.
    
    Ju lutemi, klikoni lidhjen vijuese që të aktivizoni llogarinë tuaj të përdoruesit:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
sq: Tungjatjeta, ky është një koment.
    Për fshirjen e një komenti, thjesht futuni në llogarinë tuaj dhe shihni komentet për postimin. Atje keni edhe mundësinë t&#8217;i përpunoni ose t&#8217;i fshini.

en: Hide
sq: Fshihe

en: Hide Details
sq: Fshihi Hollësitë

en: Hide hidden updates
sq: Fshihi përditësimet e fshehura

en: Hide this update
sq: Fshihe këtë përditësim

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
sq: Një koment, që përmban %s ose më tepër lidhje, vëre në radhë pritjeje. (Karakteristikë e zakonshme e mesazheve të pavlerë është numri i madh i tejlidhjeve në ta.)

en: Holiday
sq: Pushime

en: Hostname
sq: Strehëemër

en: Hour
sq: Orë

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
sq: Kalojini kursorin sipër ose prekeni që të shihni butonat Aktivizojeni dhe Paraparje Live

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
sq: Duke kaluar kursorin përsipër një rreshti te lista e postimeve do të shfaqen lidhje veprimesh të cilat ju lejojnë të administroni postimet tuaja. Mund të kryeni veprimet vijuese:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
sq: Duke kaluar kursorin përsipër një rreshti te lista e përdoruesve do të shfaqen lidhje veprimesh të cilat ju lejojnë të administroni përdoruesit tuaj. Mund të kryeni veprimet vijuese:

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
sq: Kalimi i kursorit përsipër një rreshti shfaq lidhje veprimesh: Përpunojeni, Fshije Përgjithmonë, dhe Shiheni. Klikimi mbi Përpunojeni ose mbi emrin e kartelës media shfaq një skenë të thjeshtë përpunimi tejtëdhënash të asaj kartele të veçantë. Klikimi mbi Fshije Përgjithmonë do ta fshijë kartelën nga biblioteka e medias (si edhe nga çdo postim te i cili ka qenë pjesë). Shiheni do t&#8117;ju shpjerë te faqja e shfaqjes së asaj kartele.

en: How to Update
sq: Si të Përditësohet

[ctx: Howdy]
en: Welcome
sq: Mirë se vini

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
sq: Njatjeta! Sajti juaj te %1$s është përditësuar vetvetiu me WordPress %2$s.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
sq: Më ndjeni, lidhja që klikuat është bajate. Ju lutemi, përzgjidhni një mundësi tjetër.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
sq: Jam i sigurt se dua ta fshij sajtin tim përgjithmonë, dhe e di që nuk mund ta kthej më mbrapsht apo ta përdor sërish %s.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
sq: ID #%1$s: %2$s <strong>Përdoruesi në fjalë nuk do të fshihet.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
sq: ID #%1$s: %2$s <strong>Përdoruesi në fjalë nuk do të hiqet.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
sq: ID #%1$s: %2$s <strong>Nuk keni leje ta hiqni këtë përdorues.</strong>

en: IP address:
sq: Adresë IP:

en: Icon Design
sq: Hartim Ikonash

en: Identicon (Generated)
sq: Identicon (I prodhuar)

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
sq: Nëse një kartelë media nuk i është bashkëngjitur ndonjë postimi, do ta shihni këtë te shtylla Bashkëngjitur Te, dhe mund të klikoni te Bashkëngjitni Kartelë që të vini në punë një flluskë të vockël që do t&#8217;ju lejonte të kërkoni për një postim dhe që t&#8217;i bashkëngjisni kartelën.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
sq: Në pastë një përditësim, do të shihni të shfaqet një njoftim te Paneli dhe menuja e lëvizjeve.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
sq: Në daçi, WordPress-i do të njoftojë vetvetiu shërbime të ndryshme lidhur me postimet tuaja të reja.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
sq: Nëse, për çfarëdo arsye, ky krijim vetvetiu i kartelës nuk funksionon, mos u shqetësoni. Krejt çka bën është plotësimi i hollësive lidhur me bazën e të dhënave te një kartelë formësimesh. Mundeni gjithashtu thjesht ta hapni <code>wp-config-sample.php</code> në një përpunues tekstesh, të plotësoni hollësitë tuaja, dhe ta ruani si <code>wp-config.php</code>.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
sq: Nëse diçka shkon keq me një shtojcë dhe s&#8217;përdorni dot WordPress-in, fshijeni ose riemërtojeni atë kartelë te drejtoria <code>%s</code> dhe ka për t&#8217;u çaktivizuar vetvetiu.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
sq: Nëse nuk e shihni importuesin që ju duhet, <a href="%s">kërkoni te drejtoria e shtojcave</a>, për të parë nëse ka një importues të tillë.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
sq: Po qe se lidhja është te një person, duke përdoru formularin e mësipërm, mund të tregoni marrëdhënien tuaj me ta. Nëse doni të mësoni më tepër rreth idesë, hidhini një sy <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
sq: Sikur kartela juaj drejtoria rrënjë e sajtit tuaj të qe <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">e shkruajtshme</a>, mund ta bënim këtë vetvetiu, po ja që s&#8217;është, pra ky është rregulli i rishkrimit të url-ve që duhet të kishit te kartela juaj <code>web.config</code>. Krijoni një kartelë të re, të quajtur <code>web.config</code>, te drejtoria rrënjë e sajtit tuaj. Klikoni te fusha dhe shtypni <kbd>CTRL + a</kbd> për ta përzgjedhur. Mandej vendoseni këtë kod brenda kartelës <code>web.config</code>.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
sq: Nëse po shihni që të përdorni përgjegjësin e lidhjeve, ju lutemi, instaloni shtojcën <a href="%s">Përgjegjës Lidhjesh</a>.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
sq: Nëse fshini një lidhje, ajo do të hiqet përgjithmonë, ngaqë për Lidhjet ende nuk ka ndonjë funksion të ngjashëm me Hedhurinat.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
sq: Nëse nuk ju kujtohen kredencialet tuaja, do të duhej të lidheshit me strehuesin tuaj web.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
sq: Nëse nuk doni ta përdorni më sajtin tuaj %s, mund ta fshini duke përdorur formularin më poshtë. Kur të klikoni <strong>Fshije Përgjithmonë Sajtin Tim</strong> do t&#8217;ju dërgohet një email që ka brenda një lidhje. Klikoni mbi atë lidhje që të fshini sajtin tuaj.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
sq: Nëse doni që te sajtit juaj të mos shfaqet fare një figurë kryesh, klikoni mbi butonin &#8220;Hiq Figura Kryesh&#8221; në fund të ndarjes Figura Kryesh te kjo faqe. Nëse më vonë doni t&#8217;i riaktivizoni figurat për krye, thjesht ju duhet të përzgjidhni një nga mundësitë e tjera për figurat dhe të klikoni mbi &#8220;Ruaji Ndryshimet&#8221;.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
sq: Nëse nuk doni të ngarkoni ndonjë figurë tuajën, mund të përdorni një nga këto krye tërheqëse, ose të shfaqni një kuturu.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
sq: Nëse hasni ndonjë problem ose keni nevojë për ndihmë, vullnetarët e forumeve të asistencës te WordPress.org mund të jenë në gjendje t&#8217;ju ndihmojnë.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
sq: Po qe se keni një shtojcë në formatin .zip, mund ta instaloni duke e ngarkuar këtu.

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
sq: Po qe se keni një temë në formatin .zip, mund ta instaloni duke e ngarkuar këtu.

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
sq: Nëse keni shtojca të shënuara si të parapëlqyera në WordPress.org, ato mund t&#8217;i shfletoni këtu.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
sq: Po qe se keni postime apo komente në një sistem tjetër, WordPress-i mund t&#8217;i importojë ato në këtë sajt. Si fillim, zgjidhni më poshtë një sistem për ta importuar:

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
sq: Nëse nuk keni krijuar ende ndonjë menu, <strong>klikoni mbi lidhjen &#8217;krijoni një menu të re&#8217;</strong> që t&#8217;ia filloni

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured and Popular plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
sq: Nëse thjesht doni të keni një ide se çfarë mund të kihet, mund të shfletoni shtojcat e Zgjedhura dhe Populloret duke përdorur lidhjet majtas sipër në ekran. Këto ndarje pasojnë njëra-tjetrën rregullisht.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
sq: Nëse e dini se çfarë kërkoni, Kërkimi është gjëja më e mirë. Skena e Kërkimeve ka mundësi kërkimi te Drejtoria WordPress.org e Shtojcave sipas Termash, Autorësh, ose Etiketash të caktuara. Mund të kërkoni gjithashtu te drejtoria duke përzgjedhur etiketa popullore. Etiketat me shkronja më të mëdha nënkuptojnë që më tepër shtojca janë etiketuar me atë etiketë.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
sq: Po qe se doni, këtu mund të jepni struktura të përshtatura për <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-ra etiketash dhe kategorish tuajat. Për shembull, përdorimi i <code>temave</code> si kategoria juaj bazë do t&#8217;i bënte lidhjet tuaja për kategoritë të duken si <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. Po i latë bosh këto, do të përdoret parazgjedhja.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
sq: Nëse ju duhet të ri-instaloni versionin %s, këtë mund ta bëni prej këtu ose ta shkarkoni paketën dhe ri-instaloni dorazi:

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
sq: Nëse zgjidhni një mundësi tjetër nga Parazgjedhja, shtegu juaj i përgjithshëm URL, me etiketat e strukturës, termat të mbështjellë nga <code>%</code>, do të shfaqet gjithashtu te fusha e strukturës së personalizuar, dhe shtegu juaj mund të modifikohet më tej që atje.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
sq: Nëse lidheni me ne, do të bëjmë gjithashtu të mundur që ky problem të mos ju dalë më.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
sq: Nëse këtu mbërritët pa dashje dhe synonit të vizitonit një prej sajteve tuaj, ja disa këshilla për ndihmë se si të gjeni rrugën.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
sq: Nëse e merrni përsipër, vazhdimi i përpunimit do të bllokohet për %s.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
sq: Po qe se na e bëni përkohësisht të shkruajtshme kartelën <code>web.config</code>, që të prodhojmë vetvetiu rregulla rishkrimi, mos harroni të riktheni lejet siç ishin. pasi të jetë ruajtur rregulli.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
sq: Po qe se na e bëni përkohësisht të shkruajtshme drejtorinë rrënjë të sajtit tuaj, që të prodhojmë vetvetiu kartelën <code>web.config</code>, mos harroni të riktheni lejet siç ishin, pasi të jetë krijuar kartela.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
sq: Nëse doni që vizitorët e sajtit të jenë në gjendje të regjistrohen vetë, në ndryshim kur këta regjistrohen nga përgjegjësi i sajtit, i vini shenjë kutizës mbi anëtarësinë. Mund të caktohet një rol parazgjedhje përdoruesi për krejt përdoruesit e rinj, qofshin të vetëregjistruar apo të regjistruar nga përgjegjësi i sajtit.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
sq: Nëse doni të shndërroni kategori tuajat në etiketa (ose anasjelltas), përdorni <a href="%s">Shndërrues Kategorish dhe Etiketash</a> prej skenës së Importimeve.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
sq: Nëse doni të instaloni një shtojcë që e shkarkuat gjetiu, klikoni mbi lidhjen Ngarkoje, sipër majtas. Do t&#8217;ju kërkohet të ngarkoni paketën .zip, dhe pasi të jetë ngarkuar, mund ta aktivizoni shtojcën e re.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
sq: Nëse doni të bëni ndryshime, por nuk doni që ato të mbishkruhen kur përditësohet shtojca, mund të jeni afër mendimit të shkruani shtojcën tuaj. Për më tepër të dhëna se si të përpunohet një shtojcë ose si të fillohet një nga fillimi, shihni lidhjet më poshtë.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
sq: Nëse doni ta hiqni widget-in, por të ruani rregullimet për përdorim të mundshëm në të ardhmen, thjesht tërhiqeni te fusha e Widget-eve Joaktivë. Mund t&#8217;i ktheni prapë aktivë nga këtu, në çfarëdo kohe. Kjo është veçanërisht e dobishme kur kaloni në një temë me më pak fusha ose me fusha të ndryshme widget-esh.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
sq: Nëse doni të xhironi shumë instalime WordPress-i me një bazë të vetme të dhënash, ndryshojeni këtë.

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
sq: Po qe se do të donit të ndryshoni fjalëkalimin, shtypni një të ri. Përndryshe lëreni bosh.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
sq: Nëse doni të shihni më tepër tema për zgjedhje, klikoni te butoni &#8220;Shtoni të Re&#8221; dhe do të jeni në gjendje të shfletoni ose kërkoni për tema shtesë prej <a href="%s" target="_blank">Listës së Temave te WordPress.org</a>. Temat te Lista e Temave e WordPress.org-ut janë konceptuar dhe zhvilluar nga palë të treta, dhe janë të përputhshme me licencën që përdor WordPress-i. Oh, dhe janë falas!

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
sq: Sikur kartela juaj <code>.htaccess</code> të qe <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">e shkruajtshme</a>, mund ta bënim këtë vetvetiu, po ja që s&#8217;është, pra këto janë rregullat mod_rewrite që duhet të kishit te kartela juaj <code>.htaccess</code>. Klikoni te fusha dhe shtypni <kbd>CTRL + a</kbd> për ta përzgjedhur.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
sq: Sikur kartela juaj <code>web.config</code> të qe <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">e shkruajtshme</a>, mund ta bënim këtë vetvetiu, po ja që s&#8217;është, pra ky është rregulli i rishkrimit të url-ve që duhet të kishit te kartela juaj <code>web.config</code>. Klikoni te fusha dhe shtypni <kbd>CTRL + a</kbd> për ta përzgjedhur. Mandej vendoseni këtë rregull brenda elementit <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> te kartela <code>web.config</code>.

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
sq: Nëse paneli juaj i faqerojtësve është i fshehur: kopjoni kodin e mëposhtëm, hapni përgjegjësin e Faqerojtësve tuaj, krijoni një faqerojtës të ri, shtypni Press This te fusha e emrit dhe kopjojeni kodin te fusha e URL-ve.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
sq: Nëse tema juaj ka më shumë se një figurë parazgjedhje për kryet, ose nëse keni ngarkuar më shumë se një figurë të personalizuar për kryet, keni mundësinë që WordPress-i të shfaqë kuturu njërën prej tyre në secilën faqe të sajtit tuaj. Që ta aktivizoni këtë veçori, klikoni mbi butonin &#8220;Kuturu&#8221; ngjitur me ndarjen Figura të Ngarkuara ose Figura Parazgjedhje.

en: Image Address
sq: Adresë Figure

en: Image Attachment Template
sq: Gjedhe Bashkëngjitjeje Figurash

en: Image Caption
sq: Përshkrim Figure

en: Image Crop
sq: Qethje Figure

en: Image File
sq: Kartelë Figure

en: Image Processing Error
sq: Gabim Përpunimi Figure

en: Image Upload Error
sq: Gabim Ngarkimi Figure

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
sq: Figura nuk u përpunua dot. Ju lutemi, kthehuni mbrapsht dhe riprovoni.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
sq: Nuk ka të dhëna figure. Ju lutemi, ringarkoni figurën.

en: Image metadata is inconsistent.
sq: Tejtëdhënat e figurës nuk kanë vijueshmëri.

en: Image restored successfully.
sq: Figura u rikthye me sukses.

en: Image rotation is not supported by your web host.
sq: Rrotullimi i figurës nuk mbulohet nga strehuesi juaj web.

en: Image saved
sq: Figura u ruajt

en: Image sizes
sq: Madhësi figurash

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
sq: Figurat që janë saktësisht <strong>%1$d &times; %2$d piksela</strong> do të përdoren siç janë.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
sq: Figurat duhet të jenë e pakta <strong>%1$d piksel</strong> të larta.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
sq: Figurat duhet të jenë e pakta <strong>%1$d piksel</strong> të gjera.

en: Import
sq: Importim

en: Important:
sq: E rëndësishme:

en: In a few words, explain what this site is about.
sq: Shpjegoni, me pak fjalë, se për çfarë është sajti juaj.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
sq: Sipas të gjitha gjasave, këta zëra ju janë dhënë prej Strehës suaj Web. Nëse nuk i keni këto hollësi, atëherë lypset të lidheni me ta, përpara se të mund të vazhdojmë. Në qofshi gati&hellip;

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
sq: Në shumicën e raste, WordPress-i do të zbatojë vetvetiu në prapaskenë përditësime mirëmbajtjeje dhe sigurie.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
sq: Në versionet e mëparshëm të WordPress-it, krejt importuesit ishin të trupëzuar. Ngaqë shumica e personave i përdorin vetëm një herë ose jo rregullisht, janë kaluar si shtojca.

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
sq: Në përgjigje të <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
sq: Te shtylla <strong>Autorë</strong>, përveç emrit të autorit, adresës email, dhe URL-së së blogut, shfaqet edhe adresa IP e komentuesit. Klikimi mbi këtë lidhje do t&#8217;ju shfaqë krejt komentet e bëra nga kjo adresë IP.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
sq: Te shtylla <strong>Komente</strong>, sipër çdo komenti thuhet &#8220;Parashtruar më,&#8221; e ndjekur nga data dhe koha kur u bë komenti te sajti juaj. Klikimi mbi lidhjen e datës/kohës do t&#8217;ju shpjerë te ai koment te sajti juaj real. Kalimi i kursorit sipër cilitdo komenti ju shfaq mundësitë për miratim, përgjigje (dhe miratim), përpunim të shpejtë, përpunim, shënimit si të pavlerë, ose hedhjesh te hedhurinat të atij komenti.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
sq: Te shtylla <strong>Në Përgjigje Të</strong>, ka tre elementë. Teksti është emri i postimit që frymëzoi komentin, si dhe lidhjet për te përpunuesi i postimeve për atë zë. Lidhja Shiheni Postimin ju shpie te ai postim në sajtin tuaj real. Flluska e vockël me numrin brenda tregon numrin e komenteve të miratuara për atë postim. Nëse flluska është gri, tregon që keni moderuar krejt komentet për atë postim. Nëse është blu, tregon që ka komente në pritje. Klikimi mbi flluskën do të filtrojë komentet, për të shfaqur kështu vetëm komentet për atë postim.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
sq: Te ndarja Tekst Kryesh e kësaj faqeje, mund të zgjidhni të shfaqet apo jo një i tillë. Duke klikuar mbi butonin Përzgjidhni Ngjyrë dhe, ose duke shtypur një vlerë gjashtëshe HTML të vlefshme, p.sh. &#8220;#ff0000&#8221; për të kuqen, ose duke zgjedhur një ngjyrë përmes zgjedhësit të ngjyrave, mund të zgjidhni gjithashtu një ngjyrë për tekstin.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
sq: Te fusha e përpunimeve, tasti Tab fut një shenjë tabulacioni. Që të kaloni poshtë kësaj fushe duke shtypur Tab, shtypni tastin Esc pasuar nga tasti Tab.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Joaktive Së fundmi <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Joaktive Së fundmi <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Sidebar (not used)
sq: Anështyllë Joaktive (e papërdorur)

en: Inactive Widgets
sq: Widget-e Joaktive

en: Inactive:
sq: Joveprues:

en: Incompatible Archive.
sq: Arkiv i Papërputhshëm.

en: Information needed
sq: Lypen të Dhëna

en: Insert Video
sq: Futni Video

en: Insert an Image
sq: Fut Figurë

en: Insert into Post
sq: Fute te Postimi

en: Insert media from another website
sq: Futni media nga një tjetër sajt web

en: Inserting Media
sq: Futje Mediash

en: Install
sq: Instaloje

en: Install %s
sq: Instalo %s

en: Install %s now
sq: Instalojeni %s tani

en: Install Now
sq: Instaloje Tani

en: Install Themes
sq: Instaloni Tema

en: Install Update Now
sq: Instaloje Përditësimin Tani

en: Install WordPress
sq: Instaloni WordPress-in

en: Install importer
sq: Instalo importuesin

en: Install package not available.
sq: Nuk ka ende paketë instalimi.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
sq: Instaloni importuesin Blogger që të importoni postime, komente, dhe përdorues prej një blogu Blogger.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
sq: Instaloni importuesin LiveJournal që të importoni postime nga LiveJournal duke përdorur API-n e tyre.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
sq: Instaloni importuesin Movable Type që të importoni postime dhe komente prej një blogu Movable Type ose TypePad.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
sq: Instaloni importuesin RSS që të importoni postime prej një prurje RSS.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
sq: Që të importoni postime &amp; media nga Tumblr duke përdorur API-n e tyre, instaloni importuesin për Tumblr.

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
sq: Instaloni importuesin WordPress që të importoni postime, faqe, komente, fusha vetjake, kategori, dhe etiketa prej një kartele eksporti WordPress.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
sq: Instaloni importuesin e listës së blogjeve që të importoni lidhje në formatin OPML.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
sq: Instaloni shndërruesin kategori/etiketë që të shndërroni, me përzgjedhje, kategori ekzistuese në etiketa ose etiketa në kategori.

en: Installation Failed
sq: Instalimi Dështoi

en: Installed Plugins
sq: Shtojca të Instaluara

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
sq: Po instalohet Shtojca prej kartelës së ngarkuar: %s

en: Installing Plugin: %s
sq: Po instalohet Shtojca: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
sq: Po instalohet Temë prej kartelës së ngarkuar: %s

en: Installing Theme: %s
sq: Po instalohet Tema: %s

en: Installing the latest version&#8230;
sq: Po instalohet versioni i fundit&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
sq: Po instalohet shtojca&#8230;

en: Installing the theme&#8230;
sq: Po instalohet tema&#8230;

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
sq: Instalimi i temave në një Multisajt mund të kryhet vetëm që nga ndarja Përgjegjës Rrjeti.

en: Insufficient Requirements
sq: Domosdoshmëri të Paplotësuara

en: Internationalization
sq: Ndërkombëtarizim

en: Invalid Data provided.
sq: U dhanë Të dhëna të pavlefshme.

en: Invalid URL Provided.
sq: U dha URL e Pavlefshme.

en: Invalid form submission.
sq: Formular parashtrimi i pavlefshëm.

en: Invalid plugin page
sq: Faqe e pavlefshme shtojce

en: Invalid plugin path.
sq: Shteg shtojce i pavlefshëm

en: Invalid translation type.
sq: Lloj i pavlefshëm përkthimi.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
sq: Përdoruesit iu dërgua email ftese. Para se të krijohet llogaria e tij, duhet klikuar mbi një lidhje konfirmimi.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
sq: Përdoruesit iu dërgua email ftese. Para se të shtohen te sajti juaj, duhet klikuar mbi një lidhje konfirmimi.

en: It is up to search engines to honor this request.
sq: Ta respektojnë ose jo këtë kërkesë, është në dorën e motorëve të kërkimit.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
sq: Duket se po përdorni një version jo të sigurt të <a href='%s'>%s</a>-it. Përdorimi i një shfletuesi të vjetruar e bën të jo të sigurt kompjuterin tuaj. Që WordPress-i të funksionojë sa më mirë, ju lutemi, përditësoni shfletuesin tuaj.

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
sq: Duket se po përdorni një version të vjetruar të <a href='%s'>%s</a>-it. Që WordPress-i të funksionojë sa më mirë, ju lutemi, përditësoni shfletuesin tuaj.

en: Item added.
sq: Objekti u shtua.

en: Item deleted.
sq: Objekti u fshi.

en: Item not added.
sq: Objekti nuk u shtua.

en: Item not updated.
sq: Objekti nuk u përditësua.

en: Item updated.
sq: Objekti u përditësua.

en: Items deleted.
sq: Objektet u fshinë

en: Just another %s site
sq: Thjesht një tjetër sajt %s

en: Just another WordPress site
sq: Edhe një tjetër sajt WordPress

en: Keep this link private
sq: këtë lidhje mbaje vetjake

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
sq: Mbajtja e sajtit tuaj të përditësuar është e rëndësishme për sigurinë. Kjo gjithashtu e bën internetin një vend më të sigurt për ju dhe për lexuesit tuaj.

en: Key
sq: Kyç

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
sq: Përdorues të tastierës: Kur punoni me përpunuesin pamor, mund të përdorni <kbd>Alt + F10</kbd> që të hyni te paneli.

en: Keyword
sq: Fjalëkyç

en: Large size
sq: Madhësi e madhe

en: Last Modified
sq: Ndryshuar Së Fundmi

en: Last Name
sq: Mbiemër

en: Last Updated
sq: Përditësuar Së Fundmi

en: Last Updated:
sq: Përditësuar së Fundmi:

en: Last checked on %1$s at %2$s.
sq: Kontrolluar së fundmi më %1$s në %2$s.

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
sq: Përditësuar së fundmi nga %1$s më %2$s në %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
sq: Përditësuar së fundmi më %1$s në %2$s

en: Latest
sq: Më i Fundit

en: Latest Version Installed
sq: U instalua Versioni më i Fundit

en: Layout
sq: Skemë

en: Lead Developer
sq: Programues Kryesor

en: Learn more about getting started
sq: Mësoni më tepër se si t&#8217;ia filloni

en: Left Sidebar
sq: Anështyllë Majtas

en: Let&#8217;s go!
sq: Shkojmë!

en: Library
sq: Librari

en: Light
sq: E çelët

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
sq: Sipas shumë gjasash, përfshirje e drejtpërdrejtë e wp-admin/includes/template.php me qëllim që të përdoret add_meta_box(). Kjo është me tërë mend shumë gabim. Në vend të kësaj, thirrjen the add_meta_box() trajtoheni përmes veprimit the add_meta_boxes.

en: Link Image To:
sq: Lidhe Figurën Me:

en: Link Relationship (XFN)
sq: Marrëdhënie Lidhjeje (XFN)

en: Link Target
sq: Objektiv Lidhjeje

en: Link Text
sq: Tekst Lidhjeje

en: Link URL
sq: URL lidhjeje

en: Link added.
sq: Lidhja u shtua.

en: Link not found.
sq: Nuk u gjet lidhje.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
sq: Tekst lidhjeje, p.sh. &#8220;Borxhet e Fisit (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
sq: Miniaturat lidhi me:

en: Link to image
sq: Lidhje për te figura

en: Links Template
sq: Gjedhe Lidhjesh

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
sq: Lidhjet te Paneli në krye të skenës e lidhin pultin tuaj me pjesën e dukshme të sajtit tuaj, dhe ju lejojnë përdorimin e profilit tuaj dhe të dhëna të dobishme mbi WordPress-in.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
sq: Lidhjet mund të ndahen sipas Kategori Lidhjesh; këto janë tjetër gjë nga kategoritë e përdorura për postimet tuaja.

en: Live Preview
sq: Paraparje <em>Live</em>

en: Loading&#8230;
sq: Po ngarkohet&#8230;

en: Loading&hellip;
sq: Po ngarkohet&hellip;

en: Local time is <code>%1$s</code>
sq: Koha vendore është <code>%1$s</code>

en: Location of the uploaded file.
sq: Vend i kartelës së ngarkuar.

en: Login Name
sq: Emër Hyrjeje:

en: Look Up
sq: Kërkoni

en: Looking for %1$s in %2$s
sq: Po shihet për %1$s te %2$s

en: M j, Y @ G:i
sq: j M, Y @ G:i

en: MB (Leave blank for network default)
sq: MB (Lëreni bosh për parazgjedhje rrjeti)

en: Mail Server
sq: Shërbyes Poste

en: Main Index Template
sq: Gjedhe për Treguesin Kryesor

en: Main Page (no parent)
sq: Faqja Kryesore (pa prind)

en: Main content
sq: Lënda bazë

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
sq[0]: Version Mirëmbajtjeje
sq[1]: Versione Mirëmbajtjeje

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
sq[0]: Version Mirëmbajtjeje dhe Sigurie
sq[1]: Versione Mirëmbajtjeje dhe Sigurie

en: Make this post sticky
sq: Bëje ngjitës këtë postim

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
sq: Administroni <a href="%1$s">widget-e</a> ose <a href="%2$s">menu</a>

en: Manage Locations
sq: Administroni Vende

en: Manage Themes
sq: Administroni Tema

en: Manage Uploads
sq: Administroni Ngarkime

en: Manage menus
sq: Administroni menu

en: Manage widgets
sq: Administroni widget-e

en: Manage your media with style
sq: Administrojini mediat tuaja me stil

en: Managing Pages
sq: Administrim Faqesh

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
sq: Administrimi i faqeve është shumë i ngjashëm me administrimin e postimeve, dhe skenat mund të përshtaten në të njëjtën mënyrë.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
sq: Mjaft vetë zgjedhin përdorim URL-sh &#8220;permalidhjesh të hijshme,&#8221; që përmbajnë të dhëna të dobishme, të tilla si titulli i postimit në vend të numrave pa kuptim për ID postimesh. Mund të zgjidhni një prej formateve të permalidhjeve tek Rregullime të Zakonshme, ose të qëndisni tuajin, nëse përzgjidhni Strukturë të Personalizuar.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
sq: Mjaft persona përfitojnë nga shkurtoret e tastierës për të moderuar më shpejt komentet. Përdorni lidhjen më poshtë për të mësuar më tepër.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
sq: Mjaft tema i shfaqin, si parazgjedhje, disa widget-e anështylle, deri sa të përpunoni anështyllat tuaja, por nuk shfaqen vetvetiu te mjeti i administrimit të anështyllës. Pasi të bëni ndryshimin e parë për një <em>widget</em>, mund t&#8217;i rishtoni widget-et parazgjedhje duke i marrë prej fushës Widget-e të Mundshëm.

en: Mark this comment as spam
sq: Shënoje këtë koment si të pavlerë

en: Mature
sq: Për të rritur

en: Max Height
sq: Lartësi Maksimum

en: Max Width
sq: Gjerësi Maksimum

en: Maximum Rating
sq: Vlerësimi Më i Madh

en: Maximum size: %s
sq: Madhësia maksimum: %s

en: Media Settings
sq: Rregullime për Media

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
sq[0]: Bashkëngjitja media u shpu në hedhurina.
sq[1]: %d bashkëngjitje media u shpunë në hedhurina.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
sq[0]: Bashkëngjitja media u fshi përgjithmonë.
sq[1]: %d bashkëngjitje media u fshinë përgjithmonë.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
sq[0]: Bashkëngjitja media u rimor prej hedhurinave.
sq[1]: U rimorën prej hedhurinave %d bashkëngjitje media.

en: Media attachment updated.
sq: Bashkëngjitja media u përditësua.

en: Media moved to the trash.
sq: Media u kalua te hedhurinat.

en: Media permanently deleted.
sq: Media u fshi përgjithmonë.

en: Media restored from the trash.
sq: Media u rimor prej hedhurinave.

en: Medium size
sq: Madhësi mesatare

en: Membership
sq: Anëtarësi

en: Menu Item
sq: Element Menuje

en: Menu Management
sq: Administrim Menush

en: Menu Name
sq: Emër Menuje

en: Menu Settings
sq: Rregullime Menuje

en: Menu Structure
sq: Strukturë Menuje

en: Menu locations updated.
sq: Vendet e menuve u përditësuan.

en: Menu order
sq: Rend menush

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
sq: Menutë mund të shfaqen në vende të përkufizuara nga tema juaj, madje edhe duke i përdorur në anështylla përmes shtimit të një widget-i &#8220;Menu të Personalizuara&#8221;, prej skenës <a href="%1$s">Widget-e</a>. Nëse tema juaj nuk e mbulon metodën e menuve të personalizuara (temat parazgjedhje, %2$s dhe %3$s, e mbulojnë), rreth shtimit të saj mund të mësoni duke ndjekur lidhjen Dokumentim, anash.

en: Microformats
sq: Mikroformate

en: Minute
sq: Minutë

en: Missed schedule
sq: I kaloi afati

en: Missing Widgets
sq: Widget-e që Mungojnë

en: Missing a temporary folder.
sq: Mungon një dosje e përkohshme

en: Moderate Comment
sq: Moderoni Komentin

en: Moderating Comments
sq: Moderim Komentesh

en: MonsterID (Generated)
sq: MonsterID (I prodhuar)

en: Month
sq: Muaj

en: Month and name
sq: Muaj dhe emër

en: More
sq: Më

en: More Actions
sq: Më Tepër Veprime

en: More Details
sq: Më Tepër Hollësi

en: More information about %s
sq: Më tepër të dhëna rreth %s

en: Most Recent
sq: Më të Fundmet

en: Most Used
sq: Më Të Përdorurat

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
sq: Shumicën e kohës, shtojcat punojnë në rregull me pjesën bazë të WordPress-it dhe me shtojcat e tjera. Por ndonjëherë kodi i një shtojce mund t&#8217;i zërë rrugën një shtojce tjetër, duke shkaktuar probleme përputhshmërie. Nëse sajti juaj zë e bën gjëra të çuditshme, problemi mund të jetë ky. Provoni çaktivizimin e krejt shtojcave dhe riaktivizimin e tyre në kombinime të ndryshme deri sa të gjeni se cila(t) e shkaktoi problemin.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
sq: Shumica e temave e shfaqin titullin e sajtit në krye të çdo faqeje, te shtylla e titullit të shfletuesit, dhe si emrin identifikues për prurjet RSS. Motoja shfaqet gjithashtu nga shumë tema.

en: Movable Type and TypePad
sq: Movable Type dhe TypePad

en: Move
sq: Lëvize

en: Move down one
sq: Zbrite poshtë një shkallë

en: Move out from under %s
sq: Hiqe nga nën %s

en: Move this comment to the trash
sq: Kaloje këtë koment te hedhurinat

en: Move this item to the Trash
sq: Kaloje këtë objekt te Hedhurinat

en: Move to Trash
sq: Kaloje te Hedhurinat

en: Move to the top
sq: Ngjite në krye

en: Move under %s
sq: Kaloje nën %s

en: Move up one
sq: Ngjite sipër një shkallë

en: Mr WordPress
sq: Z. WordPress

en: Multisite support is not enabled.
sq: Mbulimi i shumë sajteve njëherësh nuk është veprues.

en: My Site
sq: Sajti Im

en: Mystery Man
sq: Njeriu i Mistershëm

en: Name:
sq: Emër:

en: Navigation Label
sq: Etiketë Lundrimi

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
sq: Ju duhet ndihmë? Përdorni skedën Ndihmë në cepin e djathtë sipër të ekranit.

en: Network Activate
sq: Aktivizo Rrjetin

en: Network Deactivate
sq: Çaktivizo Rrjetin

en: Network Disable
sq: Çaktivizim Rrjeti

en: Network Enable
sq: Aktivizim Rrjeti

en: Network Setup
sq: Rregullim Rrjeti

en: Never
sq: Kurrë

en: New Feature: Live Widget Previews
sq: Veçori e Re: Paraparaje Live e Widget-eve

en: New Media Manager
sq: Përgjegjës i Ri Mediash

en: New Password
sq: Fjalëkalim i Ri

en: New User Default Role
sq: Rol Parazgjedhje Për Përdorues të Ri

en: New WordPress Site
sq: Sajt WordPress i Ri

en: New category name
sq: Emër i ri kategorie

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
sq: Tema e re u aktivizua. <a href="%s">Vizitoni sajtin</a>

en: New user created.
sq: Përdoruesi u krijua.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
sq: Përdoruesi i ri u krijua. <a href="%s">Përpunoni përdoruesin</a>

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
sq: Përdoruesit e rinj do të marrin një email që u tregon se janë shtuar si përdorues të rinj për sajtin tuaj. Si parazgjedhje, ky email do të përmbajë gjithashtu edhe fjalëkalimin e tyre. Hiqjani shenjën kutizës, nëse nuk doni që fjalëkalimi të përfshihet te email-i i mirëseardhjes.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
sq: Përdoruesit e rinj do të marrin një email që u tregon se janë shtuar si përdorues të rinj për sajtin tuaj. Ky email do të përmbajë gjithashtu edhe fjalëkalimin e tyre. Hiqjani shenjën kutizës, nëse nuk doni që fjalëkalimi të përfshihet te email-i i mirëseardhjes.

en: Newer Version (%s) Installed
sq: U instalua Version (%s) Më i Ri

en: Newest Themes
sq: Temat Më të Reja

en: Next Steps
sq: Hapat Pasues

en: Nickname
sq: Nofkë

en: No Update Required
sq: Nuk Lypset Përditësim

en: No activity yet!
sq: Ende pa veprimtari!

en: No comments awaiting moderation.
sq: Pa komente që presin për moderim.

en: No comments found.
sq: Nuk u gjetën komente.

en: No file was uploaded.
sq: Nuk u ngarkua kartelë.

en: No further action is needed on your part.
sq: Nuk lypset veprim tjetër nga ana juaj.

en: No importers are available.
sq: Nuk ka importues gati.

en: No items.
sq: Pa objekte.

en: No links found.
sq: S&#8217;u gjetën lidhje.

en: No matching users were found!
sq: Nuk u gjetën përdorues me përputhje!

en: No matching users were found.
sq: Nuk u gjetën përdorues me përputhje.

en: No out of date plugins were selected.
sq: Nuk u përzgjodhën shtojca të vjetruara.

en: No plugins found.
sq: S&#8217;u gjetën shtojca.

en: No plugins match your request.
sq: Nuk ka shtojcë me përputhje ndaj kërkesës suaj.

en: No ratings.
sq: Pa vlerësime.

en: No results found.
sq: S&#8217;u gjetën përfundime.

en: No sites found.
sq: S&#8217;u gjetën sajte

en: No such file exists! Double check the name and try again.
sq: Nuk ka kartelë të tillë! Kontrolloni sërish emrin dhe riprovoni.

en: No thanks, do not remind me again
sq: Jo, faleminderit, mos ma kujto sërish

en: No themes found.
sq: S&#8217;u gjetën tema.

en: No themes found. Try a different search.
sq: Nuk u gjetën tema. Provoni kërkim tjetër.

en: No themes match your request.
sq: Nuk ka temë me përputhje ndaj kërkesës suaj.

en: No users found.
sq: S&#8217;u gjetën përdorues.

en: No valid plugins were found.
sq: Nuk u gjetën shtojca të vlefshme.

en: No, Return me to the plugin list
sq: Jo, kthemë te lista e shtojcave

en: Not Sticky
sq: Jo Ngjitës

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
sq: Hapësirë e pamjaftueshme për ngarkim. Lypsen %1$s KB.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
sq: Kini parasysh që figurën mund qethni duke klikuar mbi të (ikona Qethe është e përzgjedhur tashmë) dhe duke tërhequr kornizën e qethjes për të përzgjedhur pjesën e dëshiruar. Mandej klikoni mbi Ruaje që të mbahet qethja.

en: Note:
sq: Shënim:

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
sq: Shënim: Asnjë nga këto mundësi nuk bllokon hyrjen te sajti juaj &mdash; respektimin e kërkesës suaj e kanë në dorë motorët e kërkimit.

en: Notes
sq: Shënime

en: Nothing to save, the image has not changed.
sq: Asgjë për t&#8217;u ruajtur, figura nuk ka ndryshuar.

en: Notice:
sq: Njofto:

en: Number of Columns:
sq: Numri i Shtyllave:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
sq: Numërim

en: Numeric
sq: Numerike

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
sq: Kjo skenë ju lejon të përditësoni WordPress-in me versionin më të fundit, si edhe temat dhe shtojcat tuaja me të tilla prej depos WordPress.org.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
sq: Pasi të prodhohet, kartela juaj WXR mund të importohet nga një tjetër sajt WordPress ose nga një tjetër platformë blogjesh që mund ta përdorë këtë format.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
sq: Pasi të keni prodhuar një listë temash, mund të provoni dhe instaloni cilëndo prej tyre. Klikoni mbi miniaturën e një teme që ju intereson për ta provuar. Ajo do të hapet në një faqe Paraparjeje sa krejt ekrani për t&#8217;ju dhënë një ide më të mirë se si do të dukej ajo teme.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
sq: Pasi ta keni bërë përzgjedhjen, mund ta rregulloni duke e dhënë madhësinë në pikselë. Madhësia më e vogël për përzgjedhjen është sa madhësia e miniaturës, siç është caktuar te rregullimet për Media.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
sq: Pasi ta keni ruajtur kartelën e shkarkuar, mund të përdorni funksionin Importo nga brenda një tjetër instalimi WordPress për të importuar lëndën e këtij sajti.

en: One Column
sq: Një Shtyllë

en: One of the plugins is invalid.
sq: Një prej shtojcave është e pavlefshme.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
sq: Një apo më tepër tabela bazash të dhënash nuk kapen. Për ta lejuar WordPress-in të përpiqet të ndreqë këto tabela, shtypni butonin &#8220;Ndreqe Bazën e të Dhënave&#8221;. Ndreqja mund të zgjasë ca, ndaj bëni durim.

en: Only showing first 5 users.
sq: Po shfaqen vetëm 5 përdoruesit e parë.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
sq: Hëpërhë mund të keni vetëm temën e tanishme. Lidhuni me përgjegjësin e %s për të dhëna rreth pasjes së temave të tjera.

en: Oops, no comment with this ID.
sq: Hop! Nuk ka koment me të tillë ID-i.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
sq: Hop! Nuk ka kartelë të tillë! Kontrolloni sërish emrin dhe riprovoni, merci.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
sq: Hmmm, nuk keni leje të shtoni skica të reja.

en: Open this file in the Plugin Editor
sq: Hape këtë shtojcë te Përpunuesi i Shtojcave

en: Open this theme in the Theme Editor
sq: Hape këtë temë te Përpunuesi i Temave

en: Optional
sq: Të mundshme

en: Or choose an image from your media library:
sq: Ose zgjidhni një figurë prej bibliotekës suaj të medias:

en: Orange
sq: Portokalli

en: Order
sq: Rend

en: Order images by:
sq: Figurat renditi sipas:

en: Order:
sq: Rend:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
sq: Ngarkimet e mia organizoji në dosje me bazë muajt dhe vitet

en: Original dimensions %s
sq: Përmasa origjinale %s

en: Original: %s
sq: Origjinali: %s

en: Other WordPress News
sq: Lajme të Tjera WordPress-i

en: Other comment settings
sq: Rregullime të tjera komentesh

en: Other user roles have been changed.
sq: Rolet e përdoruesve të tjerë u ndryshuan.

en: Other users have been deleted.
sq: Përdoruesit e tjerë u fshinë.

en: Other users have been removed.
sq: Përdoruesit e tjerë u fshinë.

en: Out from under %s
sq: Jashtë nga nën %s

en: Overview
sq: Përmbledhje

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
sq: PG &#8212; Me gjasa ofendues, zakonisht për publik 13 vjeç e më sipër

en: Page Attributes
sq: Atribute Faqeje

en: Page Template
sq: Gjedhe Faqeje

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
sq: Skica e faqes u përditësua. <a target="_blank" href="%s">Shiheni faqen</a>

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
sq: Faqja u botua. <a href="%s">Shiheni faqen</a>

en: Page restored to revision from %s
sq: Faqja u rikthye te rishikimi prej %s

en: Page saved.
sq: Faqja u ruajt.

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
sq: Faqe e planifikuar për: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Parashiheni faqen</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
sq: Faqja u parashtrua. <a target="_blank" href="%s">Parashiheni faqen</a>

en: Page updated.
sq: Faqja u përditësua.

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
sq: Faqja u përditësua. <a href="%s">Shiheni faqen</a>

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
sq: Faqet janë të ngjashme me Postimet, në kuptimin që kanë një titull, lëndën dhe tejtëdhëna të përshoqëruara, por ndryshojnë në atë që nuk janë pjesë e rrjedhës kohore të blogut, diçka e ngjashme postime të përhershme. Faqet nuk kategorizohen apo etiketohen, por kanë një hierarki. Mund të strehoni Faqe brenda Faqesh, duke e bërë njërën &#8220;Mëmë&#8221; të tjetrës, duke krijuar kështu grupe Faqesh.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
sq: Faqet janë të ngjashme me postimet, në kuptimin që kanë një titull, lëndën dhe tejtëdhëna të përshoqëruara, por ndryshojnë në atë që nuk janë pjesë e rrjedhës kohore të blogut, si postimet e përhershme. Faqet nuk kategorizohen apo etiketohen, por mund të kenë hierarki. Mund të strehoni faqe brenda faqesh, duke e bërë njërën &#8220;Mëmë&#8221; të tjetrës, duke krijuar kështu grupe faqesh.

en: Parent
sq: Prind

en: Password protected
sq: Mbrojtur me fjalëkalim

en: Password, twice
sq: Fjalëkalim, dy herë

en: Paste in a YouTube URL on a new line, and watch it magically become an embedded video. Now try it with a tweet. Oh yeah &#8212; embedding has become a visual experience. The editor shows a true preview of your embedded content, saving you time and giving you confidence.
sq: Ngjiteni një URL YouTube-i në një rresht të ri, dhe shihni se si shndërrohet si me magji në një video të trupëzuar. Tani provojeni me një postim Twitter-i. Po pra &#8212; trupëzimi është shndërruar në një akt pamor. Përpunuesi ju shfaq një paraparje të vërtetë të lëndës suaj të trupëzuar, duke ju kursyer kohë dhe duke ju dhënë vetëbesim.

en: Path
sq: Shteg

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
sq[0]: <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> në pritje
sq[1]: <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> në pritje

en: Permalink Settings
sq: Rregullime për Permalink-un

en: Permalink structure updated.
sq: U përditësua struktura e permalidhjes.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
sq: Struktura e permalidhjes u përditësua. Hiqni të drejta shkrimi mbi kartelën web.config tani!

en: Permalink:
sq: Permalidhje:

en: Permalinks
sq: Permalidhje

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
sq: Permalidhjet janë URL të përhershme për te faqet dhe postimet individuale te blogu juaj, si dhe për arkivat sipas kategorish apo etiketash. Një permalidhje është një adresë web e përdorur për të krijuar lidhje për te lënda juaj. URL-ja e çdo postimi duhet të jetë e përhershme (permanente), dhe të mos ndryshojë kurrë &#8212; prej nga edhe emri permalidhje.

en: Permanently Delete Comment
sq: Fshije Komentin Përgjithmonë

en: Personal Options
sq: Mundësi Personale

en: Photoblogging
sq: Fotoblogim

en: Pings
sq: Pingje

en: Pink
sq: Ngjyrë trëndafili

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
sq: Ju lutemi, tani shihni sajtin tuaj. Ka mundësi që gjithçka të jetë duke punuar. Nëse thotë se duhet të bëni përditësim, këtë duhet të bënit:

en: Please enter a valid menu name.
sq: Ju lutemi, jepni një emër menuje të vlefshëm.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
sq: Ju lutemi, jepni kredencialet tuaj për FTP që të vazhdohet.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
sq: Ju lutemi, që të vazhdohet, jepni kredencialet tuaja FTP ose SSH.

en: Please provide a custom field name.
sq: Ju lutemi, jepni emër fushe vetjake.

en: Please provide a custom field value.
sq: Ju lutemi, jepni një vlerë fushe vetjake.

en: Please provide a valid username.
sq: Ju lutemi, jepni një emër të vlefshëm përdoruesi.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
sq: Ju lutemi, jepni të dhënat vijuese. Mos u shqetësoni, mundeni përherë t&#8217;i ndryshoni këto rregullime më vonë.

en: Please select a file
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një kartelë

en: Please select an option.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një mundësi.

en: Please select one or more plugins to update.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një ose më tepër shtojca për t&#8217;i përditësuar.

en: Please select one or more themes to update.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një ose më tepër tema për t&#8217;i përditësuar.

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
sq: Ju lutemi, përditësojeni sajtin tuaj te %1$s me WordPress %2$s.

en: Plugin
sq: Shtojcë

en: Plugin <strong>activated</strong>.
sq: Shtojca <strong>u aktivizua</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
sq: Shtojca <strong>u çaktivizua</strong>.

en: Plugin Files
sq: Kartela Shtojce

en: Plugin Homepage &#187;
sq: Faqe Hyrëse Shtojcash &#187;

en: Plugin Install
sq: Instalim Shtojce

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
sq: Prova Beta

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
sq: Të parapëlqyera

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
sq: E zgjedhur

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
sq: Popullore

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
sq: Etiketë

en: Plugin Reactivation
sq: Riaktivizim Shtojce

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
sq: Shtojca nuk ka për t&#8217;u aktivizuar, sepse shkaktoi një <strong>gabim fatal</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
sq: Për shkak të një gabimi, shtojca nuk u fshi dot: %s

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
sq: Shtojca nuk arriti të riaktivizohej, për shkak të një gabimi fatal.

en: Plugin file does not exist.
sq: Kartela e shtojcës nuk ekziston

en: Plugin install failed.
sq: Instalimi i shtojcës dështoi.

en: Plugin installed successfully.
sq: Shtojca u instalua me sukses.

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
sq: Suksesshmëri

[ctx: Plugin installer group title]
en: Social
sq: Shoqërore

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
sq: Mjete

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
sq: Shënime ndryshimi

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
sq: Përshkrim

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
sq: Instalim

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
sq: Shënime të Tjera

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
sq: Shqyrtime

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
sq: Foto ekrani

en: Plugin reactivated successfully.
sq: Shtojca u riaktivizua me sukses.

en: Plugin update failed.
sq: Përditësimi i shtojcës dështoi.

en: Plugin updated successfully.
sq: Shtojca u përditësua me sukses.

en: Plugin zip file
sq: kartelë zip shtojce

en: Plugins %s
sq: Shtojca %s

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
sq: Shtojcat zgjerojnë dhe thellojnë funksione të WordPress-it. Pasi të jetë instaluar një shtojcë, këtu mund ta aktivizoni ose çaktivizoni.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
sq: Shtojcat zgjerojnë dhe thellojnë përdorshmërinë e WordPress-it. Shtojca mund të instaloni vetvetiu prej <a href="%1$s">Drejtorisë WordPress të Shtojcave</a> ose duke ngarkuar një shtojcë në format .zip përmes <a href="%2$s">kësaj faqeje</a>.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
sq: Shtojcat i ngjiten WordPress-it për të zgjeruar punimin e tij me veçori të personalizuara. Shtojcat zhvillohen në mënyrë të pavarur nga pjesa bazë e WordPress-it, nga mijëra vullnetarë anembanë botës. Krejt shtojcat te <a href="%s" target="_blank">Drejtoria zyrtare e Shtojcave te WordPress.org</a> janë të përputhshme me licencën që përdor WordPress-i. Shtojca të reja për instalim mund të gjeni duke kërkuar ose shfletuar te Drejtoria këtu, te ndarja juaj për Shtojcat.

en: Popular Plugin
sq: Shtojcë Popullore

en: Popular Themes
sq: Tema Popullore

en: Popular tags
sq: Etiketa Popullore

en: Popup Comments
sq: Komente Flluskë

en: Popup Comments Template
sq: Gjedhe Komentesh Flluskë

en: Port
sq: Portë

en: Position
sq: Pozicion

en: Post Format:
sq: Format Postimi:

en: Post Formats
sq: Formate Postimi

en: Post Via Email
sq: Postim përmes Email-i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
sq: Skica e postimit u përditësua. <a target="_blank" href="%s">Shiheni postimin</a>

en: Post name
sq: Emër postimi

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
sq: Postimi u botua. <a href="%s">Shiheni postimin</a>

en: Post restored successfully.
sq: Postimi u rikthye me sukses.

en: Post restored to revision from %s
sq: Postimi u rikthye te rishikimi prej %s

en: Post saved.
sq: Postimi u ruajt.

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
sq: Postim i planifikuar për: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Parashiheni postimin</a>

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
sq: Postimi u parashtrua. <a target="_blank" href="%s">Parashiheni postimin</a>

en: Post updated.
sq: Postimi u përditësua.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
sq: Postimi u përditësua. <a href="%s">Shiheni postimin</a>

en: Post via e-mail
sq: Postim përmes e-mail-i

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
sq: Rregullimet për postim përmes email-esh ju lejojnë të dërgoni te instalimi juaj i WordPress-it një email me lëndë për postim. Që të mund të përdorni këtë mekanizëm, duhet të rregulloni një llogari të fshehtë email-i, me hyrje POP3 në të, dhe çfarëdo email i marrë në atë adresë do të postohet, ndaj është ide e mirë që kjo adresë të mbahet shumë e fshehtë.

en: Posts
sq: Postime

en: Posts page: %s
sq: Faqe postimesh: %s

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
sq: Po përgatitet instalimi i <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
sq: Po përgatitet të instalojë versionin më të ri&#8230;

en: Press This
sq: Shtype Këtë

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
sq: Press This është një programth që e bën të lehtë shkrimin e një postimi blogu rreth diçkaje që ndeshni në web. Mund ta përdorni thjesht të mbani shënim një lidhje për diku, ose të postoni një copëz. Press This do t&#8217;ju lejojë madje të zgjidhni figura që përmban një faqe dhe t&#8217;i përdorni në postimin tuaj. Thjesht tërhiqeni lidhjen Press This nga kjo skenë te shtylla e faqerojtësve te shfletuesi juaj, dhe ja ku filluat të krijoni lëndë më kollaj. Klikimi mbi të, ndërkohë që jeni në një sajt tjetër web, do të hapë një dritare flluskë me krejt këto mundësi.

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
sq: Shtype Këtë është një <em>bookmarklet</em>: një zbatimth që ruhet si faqerojtës apo si lidhje në një faqe web, që xhiron nga brenda shfletuesit dhe ju lejon të përlani copëza në web.

en: Preview %s
sq: Paraparje e %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
sq: Parashihni &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
sq: Parashihni Ndryshimet

en: Preview not available. %s cannot be embedded securely.
sq: Nuk ka gati paraparje. %s nuk trupëzohet dot në mënyrë të sigurt.

en: Preview your changes in real-time and only save them when you&#8217;re ready.
sq: Parashihni aty për aty ndryshimet tuaja dhe ruajini vetëm kur jeni gati.

en: Previewing and Customizing
sq: Paraparje dhe Personalizim

en: Previewing and Installing
sq: Paraparje dhe Instalim

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
sq: Kopjet e figurës, të përpunuara më parë, nuk do të fshihen.

en: Primary Site
sq: Sajti Parësor

en: Privacy
sq: Vetësi

en: Private Key:
sq: Kyç Vetjak:

en: Proceed
sq: Bëje

en: Profile
sq: Profil

en: Profile updated.
sq: Profili u përditësua.

en: Project Leaders
sq: Udhëheqës Projekti

en: Public Key:
sq: Kyç Publik:

en: Public and Private keys incorrect for %s
sq: Kyçe të pasaktë Publik dhe Vetjak për %s

en: Publish <b>immediately</b>
sq: Botoje <b>menjëherë</b>

en: Publish Settings
sq: Rregullime Botimi

en: Publish on: <b>%1$s</b>
sq: Botoje më: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
sq: Botuar më: <b>%1$s</b>

en: Publishing Soon
sq: Së Afërmi Në Botim

en: Purple
sq: E purpurt

en: Quick Draft
sq: Skicë e Shpejtë

en: Quick Edit
sq: Përpunim i Shpejtë

en: Quick&nbsp;Edit
sq: Përpunim&nbsp;i&nbsp;Shpejtë

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
sq: R &#8212; I menduar për publik të rritur mbi 17 vjeç

en: RSS Address
sq: Adresë RSS-je

en: RTL Language Support
sq: Mbulim Gjuhësh RTL

en: RTL Stylesheet
sq: Fletëstil RTL

en: Random
sq: Kuturu

en: Rating
sq: Vlerësim

en: Re-install Now
sq: Ri-instaloje Tani

en: Reading
sq: Të lexuarit

en: Reading Settings
sq: Rregullime Leximi

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
sq[0]: U ribashkëngjit %d bashkëngjitje.
sq[1]: U ribashkëngjitën %d bashkëngjitje.

en: Recent Rockstars
sq: Yje Së Fundmi

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Aktive Së fundmi <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Aktive Së fundmi <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Published
sq: Botuar Së Fundmi

en: Red
sq: E kuqe

en: Relationship
sq: Marrëdhënie

en: Release Lead
sq: Udhëheqës Versioni

en: Released: %d.
sq: Hedhur në qarkullim: %d.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
sq: Mos harroni të klikoni mbi Përditëso Media që të ruhen tejtëdhënat e ndryshuara ose ato që sapo u dhanë.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
sq: Mos harroni të klikoni mbi butonin Shtoni Përdorues të Ri, poshtë te kjo skenë, kur të keni përfunduar.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
sq: Mos harroni të klikoni butonin Përditëso Profilin, kur të keni mbaruar.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
sq: Mos harroni, pasi të fshihet, sajti juaj nuk mund të rikthehet.

en: Remove Background Image
sq: Hiqe Figurën Sfond

en: Remove Header Image
sq: Hiqe Figurën e Kryes

en: Remove Users from Site
sq: Hiqni Përdorues prej Sajtit

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
sq: Heqja ju lejon të hiqni nga sajti juaj një përdorues. Kjo nuk fshin lëndën e tij. Mundeni edhe të fshini disa përdorues njëherësh, duke përdorur Veprimet në Masë.

en: Remove featured image
sq: Hiqe figurën e zgjedhur

en: Removing and Reusing
sq: Heqje dhe Ripërdorim

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
sq: Po hiqet versioni i vjetër i shtojcës&#8230;

en: Removing the old version of the theme&#8230;
sq: Po hiqet versioni i vjetër i temës&#8230;

en: Repair Database
sq: Riparo Bazën e të Dhënave

en: Repair and Optimize Database
sq: Ndreq dhe Optimizo Bazën e të Dhënave

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
sq: Ndreqje të plotësuara. Ju lutemi, hiqeni rreshtin vijues prej wp-config.php, për të parandaluar përdorimin e kësaj faqeje nga përdorues të paautorizuar.

en: Repeat
sq: Përsërite

en: Repeat New Password
sq: Rijepeni Fjalëkalimin e Ri

en: Repeat Password
sq: Rijepeni Fjalëkalimin

en: Reply to Comment
sq: Përgjigjiu Komentit

en: Reply to this comment
sq: Përgjigjjuni këtij komenti

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
sq: Fushat e domosdoshme tregohen; të tjerat janë opsionale. Të dhënat e profilit do të shfaqen vetëm nëse tema juaj është rregulluar për ta bërë këtë.

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
sq: Lyp <code>%s</code> te <code>wp-config.php</code>.

en: Requires WordPress Version:
sq: Lypset Versioni i WordPress-it:

en: Reset Image
sq: Rimerre Figurën

en: Responsive Layout
sq: Skemë Reaguese

en: Restore
sq: Riktheje

en: Restore Original Header Image
sq: Rikthe Figurën Origjinale të Kryes

en: Restore Original Image
sq: Rikthe Figurën Origjinale

en: Restore This Autosave
sq: Riktheje Këtë Vetëruajtje

en: Restore This Revision
sq: Riktheje Këtë Version

en: Restore image
sq: Riktheje figurën

en: Restore the backup.
sq: Riktheje kopjeruajtjen

en: Restore this item from the Trash
sq: Riktheje këtë objekt prej Hedhurinave

en: Retro (Generated)
sq: Retro (I prodhuar)

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
sq: Kthehu te Pulti &rarr; Përditësimet

en: Return to Importers
sq: Kthehu te Importuesit

en: Return to Plugin Installer
sq: Kthehu te Instaluesi i Shtojcave

en: Return to Plugins page
sq: Kthehu te faqja e Shtojcave

en: Return to Theme Installer
sq: Kthehu te Instaluesi i Temave

en: Return to Themes page
sq: Rikthehuni te faqja e Temave

en: Return to Updates
sq: Kthehu te Përditësimet

en: Return to WordPress Updates
sq: Kthehu te Përditësimet për WordPress

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
sq: Rikthehuni te <strong>Ngarkuesi i Shfletuesit</strong> përmes klikimit mbi lidhjen poshtë kutisë merr-dhe-vër.

en: Revision by %s
sq: Rishikim nga %s

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
sq: Rishikimet janë kopje të ruajtura për postimin ose faqen tuaj, që krijohen periodikisht dora-dorës që ju përditësoni lëndën tuaj. Teksti i kuq majtas paraqet lëndën që është hequr. Teksti i gjelbër djathtas paraqet lëndën që është shtuar.

en: Revisions: %s
sq: Rishikime: %s

en: Right Now
sq: Përmbledhje

en: Right Sidebar
sq: Anështyllë Djathtas

en: Role
sq: Rol

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
sq: Gabim Rikthimi: [%1$s] %2$s

en: Rotate clockwise
sq: Rrotulloje në kah orar

en: Rotate counter-clockwise
sq: Rrotulloje në kahun antiorar

en: Run the install
sq: Kryeje instalimin

en: SSH2 hostname is required
sq: Lypset strehëemri SSH2

en: SSH2 password is required
sq: Lypset fjalëkalimi SSH2

en: SSH2 username is required
sq: Lypset emri i përdoruesit SSH2

en: SUCCESS: %s
sq: SUKSES: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
sq: SUKSES: WordPress-i u përditësua me sukses me %s

en: Sample Page
sq: Faqe Shembull

en: Save Changes
sq: Ruaji Ndryshimet

en: Save Menu
sq: Ruaje Menunë

en: Save Widget
sq: Ruaje Widget-in

en: Save all changes
sq: Ruaji tërë ndryshimet

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
sq: Ruajtja është e çaktivizuar: %s po e përpunon tani këtë faqe.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
sq: Ruajtja është e çaktivizuar: %s po e përpunon tani këtë postim.

en: Saving revision...
sq: Po ruhet rishikimi...

en: Scale
sq: Ripërmasojeni

en: Scale Image
sq: Ripërmaso Figurën

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
sq: Ripërmasojini figurat që të përputhen me madhësinë e madhe përzgjedhur te %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
sq: Plan për: <b>%1$s</b>

en: Scheduled
sq: Planifikuar

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
sq: Planifikuar për: <b>%1$s</b>

en: Screen Content
sq: Lëndë Skene

en: Screen Display
sq: Shfaqje Skene

en: Screen Layout
sq: Skemë Ekrani

en: Screen Options
sq: Mundësi Ekrani

en: Screen Options Tab
sq: Skedë Mundësish Skene

en: Search Comments
sq: Kërko te Komentet

en: Search Engine Visibility
sq: Pikasje Nga Motorë Kërkimesh

en: Search Engines Discouraged
sq: Motorëve të Kërkimit u Është Kërkuar Mosindeksimi

en: Search Form
sq: Formular Kërkimesh

en: Search Installed Plugins
sq: Kërkoni te Shtojcat e Instaluara

en: Search Installed Themes
sq: Kërkoni te Temat e Instaluara

en: Search Links
sq: Kërko në Lidhje

en: Search Plugins
sq: Kërkoni për Shtojca

en: Search Results
sq: Përfundime Kërkimi

en: Search Sites
sq: Kërkoni në Sajte

en: Search Themes
sq: Kërkoni te Temat

en: Search Users
sq: Kërko te Përdoruesit

en: Search by author
sq: Kërkoni sipas autorësh

en: Search by keyword
sq: Kërkoni sipas fjalëkyçesh

en: Search by tag
sq: Kërkoni sipas etiketash

en: Search for themes by keyword.
sq: Kërkoni për tema sipas fjalëkyçesh.

en: Search installed themes...
sq: Kërkoni te temat e Instaluara...

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
sq: Kërko në përfundimet për &#8220;%s&#8221;

en: Search themes...
sq: Kërkoni te temat...

en: Seasonal
sq: Sezonal

en: Security Release | Security Releases
sq[0]: Version Sigurie
sq[1]: Versione Sigurie

en: Select %s
sq: Përzgjidhni %s

en: Select All
sq: Përzgjidhi Krejt

en: Select Image
sq: Përzgjidhni Figurë

en: Select Page
sq: Përzgjidhni Faqe

en: Select a Menu
sq: Përzgjidhni një Menu

en: Select a menu to edit:
sq: Përzgjidhni një menu për përditësim:

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
sq: Përzgjidhni si anështyllën për këtë <em>widget</em>, ashtu edhe pozicionin e widget-it në atë anështyllë.

en: Select bulk action
sq: Përzgjidhni Veprim Masiv

en: Select comment
sq: përzgjidhni koment

en: Select plugin to edit:
sq: Përzgjidhni shtojcë për përpunim:

en: Select theme to edit:
sq: Përzgjidhni temë për përpunim:

en: Selected menus have been successfully deleted.
sq: Menutë e përzgjedhura u fshinë me sukses.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
sq: <strong>U aktivizuan</strong> shtojcat e përzgjedhura.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
sq: <strong>U çaktivizuan</strong> shtojcat e përzgjedhura.

en: Selection:
sq: Përzgjedhje:

en: Send Password?
sq: Të dërgohet Fjalëkalimi?

en: Send Trackbacks
sq: Dërgo Pasgjurmime

en: Send this password to the new user by email.
sq: Dërgoja këtë fjalëkalim përdoruesit të ri përmes email-i.

en: Send trackbacks to:
sq: Dërgo pasgjurmime te:

en: Separate multiple URLs with spaces
sq: URL-të e shumëfishta ndaji me hapësira

en: Set as background
sq: Vëre si sfond

en: Set as header
sq: Vëre si titull

en: Settings
sq: Rregullime

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
sq: Rregullimet u ruajtën dhe tema u aktivizua. <a href="%s">Vizitoni sajtin</a>

en: Settings saved.
sq: Rregullimet u ruajtën.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
sq: Disa kutiza në këtë skenë përmbajnë rregullime mbi se si të botohet lënda juaj, përfshi:

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
sq: Na tregoni pak të dhëna biografike për të mbushur profilin tuaj. Kjo mund të shfaqet botërisht.

en: Show
sq: Shfaqe

en: Show Avatars
sq: Shfaq Avatare

en: Show Details
sq: Shfaq Hollësi

en: Show Toolbar when viewing site
sq: Shfaqe Panelin kur shihet sajti

en: Show advanced menu properties
sq: Shfaq veti të mëtejshme menush

en: Show comments
sq: Shfaq komente

en: Show header text with your image.
sq: Shfaqni tekstin e kryes bashkë me figurën tuaj.

en: Show hidden updates
sq: Shfaq përditësime të fshehura

en: Show next theme
sq: Shfaq temën pasuese

en: Show on screen
sq: Shfaqe në ekran

en: Show previous theme
sq: Shfaq temën e mëparshme

en: Silver
sq: E argjendtë

en: Single Post
sq: Post Njësh

en: Site Language
sq: Gjuhë Sajti

en: Site Upload Space Quota
sq: Kuota Sajti për Hapësirë Ngarkimi

en: Site Visibility
sq: Dukshmëri Sajti

en: Skip Confirmation Email
sq: Anashkalo Email-in Miratues

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
sq: Anashkaloje Qethjen, Botoje Figurën siç Është

en: Skip to main content
sq: Kalo te lënda bazë

en: Slug
sq: Identifikues

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
sq: Nuk u ndreqën dot disa probleme bazash të dhënash. Ju lutemi, kopjojeni dhe postojeni listën vijuese të gabimeve te <a href="%s">forumet e asistencës për WordPress-in</a>, për të pasur më tepër ndihmë.

en: Some of your translations are out of date.
sq: Disa nga përkthimet tuaja janë të vjetruara.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
sq: Disa nga përkthimet tuaja lypin përditësim. Mëshojini vendit edhe pak sekonda të tjera, ndërkohë që i përditësojmë edhe ato.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
sq: Disa tema ju vijnë bashkë me figura shtesë për krye. Nëse shihni të shfaqen disa figura, përzgjidhni atë që ju pëlqen dhe klikoni butonin &#8220;Ruaji Ndryshimet&#8221;.

en: Someone
sq: Dikush

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
sq: Këtë po e përpunon dikush tjetër. Nuk ka nevojë të rifreskohet; kyçja do të reshtë kur të kenë mbaruar.

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
sq: Më ndjeni, kam nevojë për një kartelë wp-config-sample.php të cilën ta përdor. Ju lutemi, ringarkojeni këtë kartelë prej instalimit tuaj të WordPress-it.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
sq: Më ndjeni, por s&#8217;shkruaj dot te kartela <code>wp-config.php</code>.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
sq: Na ndjeni, diçka shkoi keq. Nuk u ngarkua dot krahasimi i kërkuar.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
sq: Na ndjeni, kjo nuk është adresë email e vlefshme. Adresat e-mail duken si kjo: <code>emërpërdoruesi@shembull.al</code>.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
sq: Na ndjeni, për arsye sigurie kjo lloj kartele nuk lejohet.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
sq: Na ndjeni, e keni përdorur krejt kuotën tuaj prej %s MB për hapësirën.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
sq: Na ndjeni, keni përdorur tërë hapësirën që ju është dhënë. Ju lutem fshini disa kartela që të ngarkoni të tjera.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
sq: Më ndjeni, duhet të jeni i futur që t&#8217;i përgjigjeni një komenti.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
sq: Më ndjeni, duhet të fshini ca kartela, përpara se të ngarkoni ndonjë tjetër.

en: Sort Order:
sq: Rend Renditjeje:

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
sq[0]: I pavlerë <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
sq[1]: Të pavlerë <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Spam Comment
sq: Shënoje Si të Pavlerë

en: Specified file failed upload test.
sq: Kartela e dhënë nuk e kaloi provën e ngarkimit.

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
sq: Koha standarde fillon më: <code>%s</code>.

en: Start Date
sq: Datë Fillimi

en: Status
sq: Gjendje

en: Status:
sq: Gjendje:

en: Stick this post to the front page
sq: Ngjite këtë postim te faqja ballore

en: Sticky
sq: Ngjitës

en: Sticky Post
sq: Postim Ngjitës

en: Storage Space
sq: Hapësirë Depozitimi

en: Store uploads in this folder
sq: Ngarkimet ruaji në këtë dosje

en: Subject
sq: Subjekt

en: Submit Reply
sq: Parashtroni Përgjigje

en: Submit for Review
sq: Parashtrojeni për Shqyrtim

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
sq: Parashtruar më <a href="%1$s">%2$s në %3$s</a>

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
sq: Parashtruar më: <b>%1$s</b>

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
sq: Pajtimtarët mund të lexojnë komentet/komentin/të marrin lajme, etj. por nuk mund të krijojnë lëndë të rregullt sajti.

en: Success!
sq: Sukses!

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
sq: U instaluar me sukses tema mëmë, <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
sq: Shtojca <strong>%s %s</strong> u instalua me sukses.

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
sq: Tema <strong>%1$s %2$s</strong> u instalua me sukses.

en: Successfully optimized the %s table.
sq: Tabela %s u optimizua me sukses.

en: Successfully repaired the %s table.
sq: Tabela %s u ndreq me sukses.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
sq: Lartësia e këshilluar është <strong>%1$d piksel</strong>.

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
sq: Gjerësia e këshilluar është <strong>%1$d piksel</strong>.

en: Summary
sq: Përmbledhje

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Super Admin <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Super Adminë <span class="count">(%s)</span>

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
sq: Privilegjet për super admin nuk mund të hiqen, ngaqë ky përdorues ka email përgjegjësi rrjeti.

en: Syndication feeds show the most recent
sq: Prurjet nga blogjet e tjera shfaqin më të fundit

en: Table Prefix
sq: Parashtesë Tabele

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
sq: Prefiks tabele (nëse dëshironi të xhironi më shumë se një WordPress me një bazë të vetme të dhënash)

en: Tag Template
sq: Gjedhe Etikete

en: Tag added.
sq: Etiketa u shtua

en: Tag base
sq: Bazë etikete

en: Tag deleted.
sq: Etiketa u fshi.

en: Tag not added.
sq: Etiketa nuk u shtua.

en: Tag not updated.
sq: Etiketa nuk u përditësua.

en: Tag updated.
sq: Etiketa u përditësua.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
sq: Etiketat, duke i përzgjedhur, mund të shndërrohen në kategori përmes përdorimit të <a href="%s">shndërruesit nga etiketë në kategori</a>.

en: Tags deleted.
sq: Etiketat u fshinë.

en: Tags:
sq: Etiketa:

en: Take over
sq: Merreni në dorë

en: Tan
sq: Kafe e çelur

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
sq: Prekni ose i kaloni kursorin përsipër cilësdo temë, mandej klikoni mbi butonin Paraparje e Atypëratyshme që të shihni aty për aty një paraprje të asaj teme dhe të ndryshoni mundësitë e temës në një skenë ndaras, sa krejt ekrani. Mund të gjeni një buton Paraparje e Atypëratyshme në fund të skenës së hollësive të temës. Me këtë mënyrë mund të parashihet dhe të personalizohet cilado temë.

en: Target
sq: Objektiv

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
sq: Përshkrim

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
sq: Emër

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
sq: Prind

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
sq: Identifikues

en: Templates
sq: Gjedhe

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
sq: Permalidhje e përkohshme. Klikoni për të përpunuar këtë pjesë.

en: Text Color
sq: Ngjyrë Teksti

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
sq: Faleminderit për Përmirësimin! Ju lutemi, vizitoni faqen mbi <a href="%s">Përmirësimin e Rrjetit</a> që të përditësoni krejt sajtet tuaj.

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
sq: Faleminderit që krijoni me <a href="%s">WordPress</a>-in.

en: Thank you for updating! WordPress %s brings you a smoother writing and management experience.
sq: Faleminderit për përditësimin! WordPress %s ju sjell mundësi më të rrjedhshme shkrimi dhe administrimi.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
sq: Faleminderit që përdorni %s, sajti juaj u fshi. Mirëmbeçi, derisa të takohemi sërish.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
sq: Faleminderit. Ju lutemi, kontrolloni postën tuaj për një lidhje ripohimi të veprimit tuaj. Sajti juaj nuk do të fshihet para se të klikoni në atë lidhje.

en: That user is already a member of this site.
sq: Ky përdorues është tashmë anëtar i këtij sajti.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
sq: Grupi i mundësive "%s" është hequr. Përdorni një grup tjetër rregullimesh.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
sq: Tabela %1$s nuk është në rregull. Prej saj vjen gabimi i mëposhtëm: %2$s. WordPress-i do të përpiqet ta ndreqë këtë tabelë&hellip;

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
sq: Konstantja %s nuk është më e domosdoshme te kartela juaj %s.

en: The %s table is already optimized.
sq: Tabela %s është tashmë e optimizuar.

en: The %s table is okay.
sq: Tabela %s është në rregull.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
sq: &#8220;Identifikuesi&#8221; është versioni i përshtatshëm për URL i emrit. Zakonisht përbëhet nga shkronja vetëm të vogla dhe përmban vetëm shkronja, numra, dhe vija ndarëse.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
sq: <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">Kodimi për germat</a> në sajtin tuaj (këshillohet UTF-8)

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
sq: Titulli i shtojcës <code>%1$s</code> është i vjetruar. Më mirë përdorni <code>%2$s</code>.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
sq: Parametri <code>%1$s</code> është i paregjistruar. Parametrat e paregjistruar nuk mbulohen më. Shihni http://codex.wordpress.org/Settings_API

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
sq: Fletëstili <code>style.css</code> nuk përmban titull të vlefshëm teme.

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
sq: Importuesi <strong>%s</strong> është i pavlefshëm ose nuk është instaluar.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
sq: Ndarja Widget-e të Mundshëm përmban krejt widget-et prej nga mund të zgjidhni. Sapo ta tërhiqni një <em>widget</em> te një anështyllë, do të hapet që t&#8217;ju lejojë të formësoni rregullimet për të. Kur të jeni të kënaqur me rregullimet për widget-in, klikoni butonin Ruaji dhe widget-i do të fillojë të punojë te sajti juaj. Nëse klikoni Fshije, kjo do ta heqë widget-in.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
sq: Lidhja për Shndërruesin e Kategorive dhe Etiketave në këtë skenë do t&#8217;ju shpjerë te faqja e Importimeve, ku ai Shndërrues është një prej shtojcave që mund të shkarkohet. Pasi të jetë instaluar ajo shtojcë, lidhja Aktivizoni Shtojcën &amp; Xhironi Importuesin do t&#8217;ju shpjerë te një skenë prej nga mund të zgjidhni shndërrim etiketash në kategori ose anasjelltas.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
sq: Personalizuesi ju lejon të parashihni ndryshimet te sajti juaj përpara se t&#8217;i botoni ato. Mundeni edhe të kaloni në faqe të ndryshme të sajtit tuaj për t&#8217;i paraparë ato.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
sq: Menuja Dokumentim poshtë përpunuesit përmban funksionet PHP të pranuara nga kartela e shtojcës. Klikimi mbi Kërkoni ju shpie te një faqe web për atë funksion të dhënë.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
sq: Fushat Opsionale ju lejojnë të përshtatni emrat bazë për &#8220;kategori&#8221; dhe &#8220;etiketë&#8221; që do të shfaqen në URL-ra arkivash. Për shembull, faqja që tregon krejt postimet te kategoria &#8220;Pa kategori&#8221; mund të ishte <code>/tema/pa_kategori</code> në vend se <code>/kategori/pa_kategori</code>.

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
sq: Klasa Walker me emrin <strong>%s</strong> nuk ekziston.

en: The WordPress Team
sq: Ekipi i WordPress-it

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
sq: URL-ja për WordPress-in dhe URL-ja për Sajtin mund të jenë e njëjta (shembull.com) ose të ndryshme; për shembull, duke i pasur kartelat bazë të WordPress-it (shembull.com/wordpress) në një nëndrejtori, në vend se te drejtoria rrënjë.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
sq: Ekipi i WordPress-it dëshiron t&#8217;ju ndihmojë. Përcilleni këtë email te %s dhe ekipi do të punojë me ju për të siguruar që sajti juaj të funksionojë.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
sq: Tema aktive është e dëmtuar. Po kaloheni te tema parazgjedhje.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
sq: Përpjestimi është marrëdhënia mes gjerësisë dhe lartësisë. Mund ta ruani përpjestimin duke mbajtur të shtypur butonin Shift, ndërkohë që ripërmasoni objektin e përzgjedhur. Që të caktoni një përpjestim, përdorni kutizën përkatëse, p.sh. 1:1 (katror), 4:3, 16:9, etj.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
sq: Kopjeruajtja e këtij postimi te shfletuesi juaj është e ndryshme nga versioni më poshtë.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
sq: Kutizat për emra lidhjesh, adresa web, dhe përshkrime e kanë të fiksuar pozicionin, ndërsa të tjerat mund të ripozicionohen duke i tërhequr e lënë diku. Mundeni edhe t&#8217;i fshihni kutizat që nuk i përdorni te skeda e Mundësive të Skenës, ose t&#8217;i minimizoni duke klikuar përmbi titullin e kutizës.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
sq: Kutizat te skena e Pultit tuaj janë:

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
sq: Checksum-i i kartelës (%1$s) nuk përputhet me vlerën e pritur për checksum-in (%2$s).

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
sq: Tema e tanishme shfaqet e theksuar si tema e parë.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
sq: Roli i përdoruesit të tanishëm duhet të ketë aftësi përpunimi.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
sq: Përshkrimi, si parazgjedhje, nuk shfaqet i spikatur, megjithatë disa tema mund ta shfaqin.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
sq: Përshkrimi do të shfaqet te menuja, nëse kjo mbulohet nga tema e tanishme.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
sq: Fushat e kësaj skene përcaktojnë disa gjëra themelore për rregullimin e sajtit tuaj.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
sq: Ka tashmë një kartelë 'wp-config.php', një nivel më sipër instalimit tuaj të WordPress-it. Nëse keni nevojë të ktheni te vlerat origjinale çfarëdo zëri formësimi në këtë kartelë, ju lutemi, së pari fshijeni. Tani mund të provoni <a href='install.php'>ta instaloni</a>.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
sq: Ka tashmë një kartelë 'wp-config.php'. Nëse keni nevojë të ktheni te vlerat origjinale çfarëdo zëri formësimi në këtë kartelë, ju lutemi, së pari fshijeni. Tani mund të provoni <a href='%s'>ta instaloni</a>.

en: The following plugins failed to update:
sq: Përditësimi i shtojcave vijuese dështoi:

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
sq: Për shtojcat vijuese ka versione të rinj gati. U vini shenjë atyre që doni të përmirësoni dhe mandej klikoni mbi &#8220;Përditësoji Shtojcat&#8221;.

en: The following plugins were successfully updated:
sq: Shtojcat vijuese u përditësuan me sukses:

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
sq: Temat vijuese janë instaluar, por jo të plota. Temat duhet të kenë një fletëstil dhe një gjedhe.

en: The following themes failed to update:
sq: Përditësimi i temave vijuese dështoi:

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
sq: Për temat vijuese ka versione të rinj gati. U vini shenjë atyre që doni të përmirësoni dhe mandej klikoni mbi &#8220;Përditësoji Temat&#8221;.

en: The following themes were successfully updated:
sq: Temat vijuese u përditësuan me sukses:

en: The following translations failed to update:
sq: Përditësimi i përkthimeve vijuese dështoi:

en: The following translations were successfully updated:
sq: Përkthimet vijuese u përditësuan me sukses:

en: The ftp PHP extension is not available
sq: Zgjerimi PHP për ftp-në nuk është i mundshëm

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
sq: Pamja rrjetë për Mediatekën lyp JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Kaloni te pamja listë</a>.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
sq: Instaluesi u përpoq të lidhje me një strehëemër kuturu (<code>%1$s</code>) te përkatësia juaj.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
sq: Objekti që po provoni të kaloni te Hedhurinat nuk ekziston më.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
sq: Objekti që po provoni ta rimerrni nga Hedhurinat nuk ekziston më.

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
sq: Paketës gjuhësore i mungon ose kartela <code>.po</code>, ose ajo <code>.mo</code>.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
sq: Menuja majtas për lundrim ju jep lidhje te krejt pjesët e administrimit të WordPress-it, me elementet nënmenu që shfaqen kur u kaloni kursorin përsipër. Këtë menu mund ta minimizoni si shirit ikonash duke klikuar te fundi shigjetën Tkurre Menunë.

en: The menu has been successfully deleted.
sq: Menuja u fshi me sukses.

en: The menu item has been successfully deleted.
sq: Elementi i menusë u fshi me sukses.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
sq: Kutia e administrimit të menuve në krye të skenës përdoret për të kontrolluar se cila menu hapet te përpunuesi më poshtë.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
sq: Grupi i mundësive të përziera është hequr. Përdorni një grup tjetër rregullimesh.

en: The name is how it appears on your site.
sq: Emri është ajo çka shfaqet te sajti juaj.

en: The name of the database you want to run WP in.
sq: Emri i bazës së të dhënave me të cilën dëshironi të xhironi WP-in.

en: The network already exists.
sq: Rrjeti ekziston tashmë.

en: The package contains no files.
sq: Paketa nuk përmban kartela.

en: The package could not be installed.
sq: Paketa nuk u instalua dot.

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
sq: Tema mëmë, <strong>%1$s %2$s</strong>, është e instaluar.

en: The password you chose during the install.
sq: Fjalëkalimi që zgjodhët gjatë instalimit.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
sq: Shtojca <code>%s</code> është <strong>çaktivizuar</strong> për shkak të një gabimi: %s

en: The plugin contains no files.
sq: Shtojca nuk përmban kartela.

en: The plugin does not have a valid header.
sq: Shtojca nuk ka titull të vlefshëm.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
sq: Shtojca prodhoi %d shenja <strong>përgjigjeje të papritur</strong> gjatë aktivizimit. Nëse vini re mesazhe &#8220;tituj tashmë të dërguar&#8221;, probleme me prurjet ose probleme të tjera, provoni ta çaktivizoni ose hiqni shtojcën.

en: The plugin generated unexpected output.
sq: Shtojca prodhoi përfundime të papritura.

en: The plugin is at the latest version.
sq: Keni versionin më të fundit të shtojcës.

en: The primary site you chose does not exist.
sq: Sajti që zgjodhët si parësor, nuk ekziston.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
sq: Grupi i mundësive të privatësisë është hequr. Përdorni një grup tjetër rregullimesh.

en: The requested theme does not exist.
sq: Tema e kërkuar nuk ekziston.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
sq: U <strong>fshinë</strong> shtojcat e përzgjedhura.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
sq: Madhësitë e radhitura më poshtë përcaktojnë përmasat maksimum në piksel, për t&#8217;u përdorur kur shtohet një figurë te Biblioteka e Mediave.

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
sq: Zgjerimi PHP për ssh2-shin është i mundshëm, por kemi nevojë edhe për funksionin PHP5 <code>stream_get_contents()</code>

en: The ssh2 PHP extension is not available
sq: Zgjerimi PHP për ssh2-shin nuk është i mundshëm

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
sq: Tema që po parashihet është plotësisht ndërvepruese &mdash; kaloni nëpër faqe të ndryshme që të shihni se si i trajton tema postimet, arkivat, dhe të tjera gjedhe faqesh. Rregullimet që shfaqen mund të jenë të ndryshme, në varësi të veçorive  që mbulon tema e cila po provohet. Që të pranohen rregullimet e reja dhe të aktivizohet tema, me një hap të vetëm, klikoni mbi butonin Ruaji &amp; Aktivizoji, në krye të kuadratit majtas.

en: The theme contains no files.
sq: Tema nuk përmban kartela.

en: The theme is at the latest version.
sq: Keni versionin më të fundit të temës.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
sq: Temës i mungon kartela <code>index.php</code>.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
sq: Temës i mungon fletëstili <code>style.css</code>.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
sq: Tema që përdorni tani nuk merret me widget-e, që do të thotë se nuk ka anështylla që mund t&#8217;i ndryshonit. Për të dhëna se si të bëhet tema juaj të reagojë ndaj widget-esh, ju lutemi, <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">ndiqni këto udhëzime</a>.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
sq: Për fushën e titullit dhe Zonën e madhe e Përpunimit të Postimeve ka vende të fiksuara, por mund të ripoziciononi krejt kutitë e tjera duke përdorur teknikën <em>merr dhe vër</em>. Mundeni gjithashtu t&#8217;i minimizoni ose zgjeroni duke klikuar te shtylla e titullit të secilës kutizë. Që të bëni të dukshme më tepër kutiza (Copëza, Dërgo Pasgjurmime, Fusha Vetjake, Diskutime, Identifikues, Autor), ose që të zgjidhni skemën me 1 apo 2 shtylla për këtë skenë, përdorni skedën e Mundësive të Ekranit.

en: The translation is up to date.
sq: Përkthimi është i përditësuar.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sq: Përditësimi nuk mund të instalohet ngaqë WordPress %1$s lyp MySQL version %2$s ose më të madh. Ju xhironi versionin %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sq: Përditësimi nuk mund të instalohet ngaqë WordPress %1$s lyp PHP version %2$s ose më të lartë dhe MySQL version %3$s ose më të lartë. Ju xhironi versionin %4$s të PHP-së dhe versionin %5$s të MySQL-së.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sq: Përditësimi nuk mund të instalohet ngaqë WordPress %1$s lyp PHP version %2$s ose më të madh. Ju xhironi versionin %3$s.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
sq: Përditësimi nuk mund të instalohet ngaqë nuk do të jemi në gjendje të kopjojmë disa kartela. Zakonisht kjo vjen nga gabime te lejet mbi kartelat.

en: The update could not be unpacked
sq: Nuk u shpaketua dot përditësimi

en: The update of %1$s failed.
sq: Përditësimi i %1$s dështoi.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sq: Po fillon procesi i përditësimit. Ky proces, për disa streha, mund të zgjasë ca, ndaj bëni durim.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
sq: Procesi i përditësimit mund të zgjasë ca, ndaj bëni durim.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
sq: Kartela e ngarkuar nuk u kalua dot te %s.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sq: Kartela e ngarkuar tejkalon udhëzimin MAX_FILE_SIZE që qe treguar te formulari HTML.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sq: Kartela e ngarkuar tejkalon udhëzimin upload_max_filesize te php.ini.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
sq: Kartela e ngarkuar nuk është figurë e vlefshme. Ju lutemi, riprovoni.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sq: Kartela në fjalë u ngarkua vetëm pjesërisht.

en: The username you provided has invalid characters.
sq: Emri i përdoruesit që dhatë ka shenja të pavlefshme.

en: Theme
sq: Temë

en: Theme Customizer Options
sq: Mundësi për Personalizuesin e Temës

en: Theme Details
sq: Hollësi Teme

en: Theme Functions
sq: Funksione Teme

en: Theme Install
sq: Instalim Teme

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
sq: Etiketë

en: Theme Location
sq: Vend Teme

en: Theme Options
sq: Mundësi Teme

en: Theme deleted.
sq: Tema u fshi.

en: Theme install failed.
sq: Instalimi i temës dështoi.

en: Theme installed successfully.
sq: Tema u instalua me sukses.

en: Theme locations
sq: Vende Teme

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
sq: Stile

en: Theme update failed.
sq: Përditësimi i temës dështoi.

en: Theme updated successfully.
sq: Tema u përditësua me sukses.

en: Themes page
sq: Faqja e temave

en: There are more than 30,000 free and open source plugins in the WordPress plugin directory. WordPress 4.0 makes it easier to find the right one for your needs, with new metrics, improved search, and a more visual browsing experience.
sq: Te lista e shtojcave për WordPress ka më shumë se 30 mijë shotjca të lira dhe me burim të hapët. WordPress 4.0 e bë të kollajtë gjetjen e sasj që ju duhet, përmes statistikash, kërkimi të përmirësuar, dhe shfletim më të lehtë pamor.

en: There are no valid users selected for deletion.
sq: Nuk ka përdorues të vlefshëm të përzgjedhur për fshirje.

en: There are no valid users selected for removal.
sq: Nuk ka përdorues të vlefshëm të përzgjedhur për fshirje.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
sq: Ka disa elementë të pavlefshëm menuje. Ju lutemi, kontrollojini ose fshijini.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
sq: Ka ndryshime të paruajtura që do të humbin. 'OK' për të vazhduar, 'Anuloje' për t&#8217;u kthyer te Përpunuesi i Figurave.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
sq: Ka gati një version të ri të %1$s-it. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Shihni hollësi versioni për %4$s</a> ose <a href="%5$s">përditësojeni tani</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
sq: Ka gati një version të ri për %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Shihni hollësi versioni për %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
sq: Ka gati një version të ri të %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Shihni Hollësi versioni për %4$s</a>. <em>Nuk ka përmirësim të vetvetishëm për këtë shtojcë.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
sq: Ka të gati një version të ri të %1$s-it. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Shihni hollësi versioni për %4$s</a>. <em>Për këtë temë nuk ka përmirësim të vetvetishëm.</em>

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
sq: Ka një ndryshim të e-mail-it të përgjegjësit te <code>%1$s</code> në pritje. <a href="%2$s">Anuloje</a>

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
sq: Ka një ndryshim të e-mail-it tuaj te <code>%1$s</code> në pritje. <a href="%2$s">Anuloje</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
sq: Ka një vetëruajtje për këtë postim, e cila është më e freskët se sa versioni më poshtë. <a href="%s">Shiheni vetëruajtjen</a>

en: There is not enough free disk space to complete the update.
sq: Nuk ka hapësirë të lirë disku të mjaftueshme për plotësimin e përditësimit.

en: These settings may be overridden for individual articles.
sq: Këto rregullime mund të anashkalohen për artikujt të veçantë.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
sq: Kjo <a href="%1$s">temë pjellë</a> lyp temën mëmë, %2$s.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
sq: Kjo adresë përdoret për veprime administrative, fjala vjen njoftim përdoruesish të rinj.

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
sq: Kjo adresë përdoret për qëllime administrimi. Nëse e ndryshoni, do t&#8217;ju dërgojmë një e-mail ripohimi te adresa juaj e re. <strong>Adresa e re nuk do të jetë aktive, nëse nuk ripohohet.</strong>

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
sq: Tema bijë trashëgon gjedhe prej temës mëmë, %s.

en: This comment is already approved.
sq: Ky koment është i miratuar tashmë.

en: This comment is already in the Trash.
sq: Ky koment gjendet tashmë në Hedhurina.

en: This comment is already marked as spam.
sq: Ky koment është shënuar tashmë si i pavlerë.

en: This comment is currently approved.
sq: Ky koment hëpërhë është i miratuar.

en: This comment is currently in the Trash.
sq: Ky koment hëpërhë gjendet te Hedhurinat.

en: This comment is currently marked as spam.
sq: Ky koment hëpërhë është shënuar si i pavlerë.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
sq: Ky koment gjendet te Hedhurinat. Ju lutemi, nxirreni prej Hedhurinave, nëse doni ta përpunoni.

en: This content is currently locked.
sq: Kjo lëndë hëpërhë është e bllokuar.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
sq: Kjo kartelë është shumë e madhe. Kartelat duhet të kenë madhësi më pak se %1$s KB.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
sq: Ky format, të cilin e quajmë WordPress eXtended RSS ose WXR, do të përmbajë postimet tuaja, faqet, komentet, fushat vetjake, kategoritë dhe etiketat.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
sq: Nuk e keni të instaluar këtë importues. Ju lutemi, instaloni importues nga <a href="%s">sajti kryesor</a>.

en: This is a child theme of %s.
sq: Kjo është temë pjellë e %s.

en: This is a file in your current parent theme.
sq: Kjo është një kartelë te tema juaj mëmë e tanishme.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
sq: Ky është shembull faqeje. Është ndryshe nga postime blogu, sepse do të rrijë në një vend dhe do të shfaqet te menuja e sajtit tuaj (në shumicën e temave). Shumica e njerëzve ia nisin me një faqe Rreth që paraqet për vizitorët e mundshëm të sajtit diçka rreth tyre. Mund të lexoni diçka të ngjashme me këtë:
    
    <blockquote>Njatjeta! Ditën jam postier me biçikletë, notën aktor i ardhshëm, dhe ky o blogu tem. Shpinë e kam ke Kinostudio, kam i qen të papam, me emnin Balo, ene north për i pik raki. (Ene për me hong fara t&#8217; pjekme.)</blockquote>
    
    ...ose diçka si kjo:
    
    <blockquote>XYZ Bag Company u themelua më 1971, dhe që prej atëhere nuk ka reshtur së furnizuari publikun me torba cilësore. Me qendër në Gotham City, XYZ punëson mbi dy mijë persona dhe ka qenë gjithmonë pranë bashkësisë së Gotham-it.</blockquote>
    
    Si përdoruesi i ri i WordPress-it, do të duhej të shkonit te <a href="%s">pulti juaj</a> që të fshinit këtë faqe dhe të krijoni faqe të reja për lëndën tuaj. Zbavituni!

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
sq: Kjo nuk është thjesht një shtojcë, ajo simbolizon shpresën dhe entuziazmin e një brezi të tërë, përmbledhur me dy fjalë të kënduara më famshëm se kushdo nga Louis Armstrong: Hello, Dolly. Kur të jetë e aktivizuar, djathtas sipër te skena e administrimit do të shihni, për çdo faqe, një varg kuturu nga teksti i <cite>Hello, Dolly</cite>-it.

en: This item has already been deleted.
sq: Ky objekt është fshirë tashmë.

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
sq: Ky version i përkthyer përmban përkthimin dhe ndreqje të tjera që lidhen me të. Mund ta anashkaloni përditësimin, nëse dëshironi të mbani përkthimin tuaj të tanishëm.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
sq: Kjo do të thotë që sajti juaj mund të jetë jo në punë ose i dëmtuar. Mos u trembni; gjë që ndreqet.

en: This password will not be stored on the server.
sq: Ky fjalëkalim nuk do të ruhet te shërbyesi.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
sq: Kjo shtojcë është çaktivizuar sepse ndryshimet tuaja shpunë në një <strong>gabim fatal</strong>.

en: This plugin is already installed and is up to date
sq: Kjo shtojcë është tashmë e instaluar dhe është e përditësuar

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
sq[0]: Kjo shtojcë mund të aktivizohet për sajte të tjerë te rrjeti.
sq[1]: Këto shtojca mund të aktivizohen për sajte të tjerë te rrjeti.

en: This resulted in an error message: %s
sq: Kjo solli një mesazh gabimi: %s

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
sq: Kjo skenë ju lejon të zgjidhni strukturën parazgjedhje për permalidhjet tuaja. Mund të zgjidhni një nga rregullimet e zakonshme ose të krijoni struktura të personalizuara URL-sh.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
sq: Kjo skenë ju lejon të përpunoni pesë fushat për tejtëdhënat në një kartelë brenda bibliotekës media.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
sq: Kjo skenë ju lejon të përpunoni katër fushat për tejtëdhënat në një kartelë brenda bibliotekës media.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
sq: Kjo skenë përmban rregullimet që prekin shfaqjen e lëndës suaj.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
sq: Kjo skenë përdoret për t&#8217;u caktuar globalisht menuve vende të përkufizuara nga tema juaj.

en: This screen is used for managing your content revisions.
sq: Kjo skenë përdoret për administrimin e rishikimeve të lëndës suaj.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
sq: Kjo skenë përdoret për administrimin e menuve tuaja të personalizuara të lëvizjes.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
sq: Kjo skenë përdoret për të administruar temat tuaja të instaluara. Krahas temës ose temave parazgjedhje të përfshira te instalimi juaj i WordPress-it, ka tema të konceptuara dhe të ndërtuara nga palë të treta.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
sq: Kjo skenë përdoret për të personalizuar pjesën e kryes së temës suaj.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
sq: Në këtë skenë paraqiten krejt përdoruesit ekzistues për sajtin tuaj. Çdo përdorues ka një nga pesë rolet e përcaktuar, siç i është caktuar nga përgjegjësi i sajtit: Përgjegjës Sajti, Redaktor, Autor, Kontribuues, ose Pajtimtar. Përdoruesit me role tjetër nga Përgjegjës, kur të hyjnë, do të shohin te pulti më pak mundësi, bazuar në rolin e secilit.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
sq: Te kjo skenë paraqiten lidhje për te shtojca importimi të dhënash prej platformash blogimi/administrimi lënde. Zgjidhni platformën nga e cila doni që të importohet dhe klikoni mbi Instaloje Tani kur t&#8217;ju kërkohet te dritarja flluskë. Nëse nuk e shihni platformën tuaj, klikoni lidhjen për kërkim te drejtoria e shtojcave për të tjera shtojca importuesish, për të parë nëse ka ndonjë për platformën tuaj.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
sq: Kjo skenë ju lejon trajtim të krejt postimeve tuaja. Mund të personalizoni paraqitjen e kësaj skene që ta përshtatni me rrjedhën tuaj të punës.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
sq: Kjo skenë ofron mjaft mundësi për kontrollimin e administrimit dhe shfaqjes së komenteve dhe lidhjeve te postimet/faqet tuaja. Kaq shumë, në fakt, sa që nuk i nxë të tëra këtu! :) Përdorni lidhjen e dokumentimit, më poshtë, që të shihni se çfarë bën secili prej rregullimeve për diskutimet.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
sq: Kjo skenë i tregon një përdoruesi individual krejt sajtet e veta në këtë rrjet, dhe i lejon gjithashtu të caktojë një sajt parësor. Ai ose ajo mund të përdorë lidhjet nën secilin sajt që të vizitojë pjesën publike ose pultin për atë sajt.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
sq: Kjo anështyllë nuk mund të kihet më dhe nuk duket gjëkundi te sajti juaj. Që të mund të hiqni këtë anështyllë joaktive, hiqni secilin e widget-eve më poshtë.

en: This site is set up to install updates of future beta versions automatically.
sq: Ky sajt është rregulluar që të instalojë vetvetiu përditësime versionesh të ardhshëm beta.

en: This theme is already installed and is up to date
sq: Kjo temë është tashmë e instaluar dhe është e përditësuar

en: This theme is broken.
sq: Kjo temë është e dëmtuar.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
sq: Kjo temë lyp një temë mëmë. Po kontrollohet nëse është e instaluar&#8230;

en: This timezone does not observe daylight saving time.
sq: Kjo zonë kohore nuk mbikëqyr kohë kursimi dite.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
sq: Kjo zonë kohore tani është nën kohë kursimi të ditës.

en: This timezone is currently in standard time.
sq: Kjo zonë kohore tani është nën kohë standard.

en: This user has super admin privileges.
sq: Ky përdorues ka privilegje super admini.

en: This widget requires JavaScript.
sq: Ky <em>widget</em> lyp JavaScript.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
sq: Kjo do të shfaqet kur dikush e kalon kursorin përsipër lidhjes te lista e lidhjeve, ose, në daçi, poshtë lidhjes.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
sq: Ky do të përmbajë krejt postimet tuaja, faqet, komentet, fushat vetjake, termat, menu orientimi dhe postime vetjake.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
sq: Kështu do të hiqet figura sfond. Nuk do të mundeni të riktheni ndonjë nga përshtatjet.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
sq: Kështu do të hiqet figura e kryes. Nuk do të mundeni të riktheni ndonjë nga përshtatjet.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
sq: Kështu do të rikthehet figura sfond origjinale. Nuk do të mundeni të riktheni ndonjë nga përshtatjet.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
sq: Kështu do të rikthehet figura origjinale për titullin. Nuk do të mundeni të ringarkoni përshtatjet tuaja.

en: Threaded Comments
sq: Komente Sipas Rrjedhash

en: Three Columns
sq: Tre Shtylla

en: Thumbnail Settings
sq: Rregullime për Miniaturat

en: Thumbnail size
sq: Madhësi miniature

en: Timezone
sq: Zonë kohore

en: Title Attribute
sq: Atribut Titulli

en: Title and Post Editor
sq: Përpunues Titulli dhe Postimi

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
sq: Për aktivizimin e një widget-i, tërhiqeni te një anështyllë ose klikoni mbi të. Për çaktivizimin e një widget-i dhe fshirjen e rregullimeve për të, tërhiqeni mbrapsht për atje ku qe.

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
sq: Që të shtoni një lidhje të personalizuar, <strong>zgjerojeni pjesën Lidhje, jepni një URL dhe tekstin e lidhjes, dhe klikoni Shtoje te Menuja</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
sq: Për shtimin e një menuje të re, në vend se të caktimit të një ekzistueseje, <strong>klikoni mbi lidhjen &#8217;Përdorni menu të re&#8217;</strong>. Menuja juaj e re do të përshoqërohet vetvetiu me atë vend teme.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
sq: Për të shtuar një përdorues të ri për sajtin tuaj, klikoni butonin Shtoni të Ri në krye të skenës ose Shtoni të Ri te ndarja Përdorues e menusë.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
sq: Për të shtuar një përdorues të ri për sajtin tuaj, plotësoni formularin e kësaj skene dhe klikoni butonin Shtoni Përdorues të Ri poshtë.

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
sq: Që të lejohet përdorimi i kësaj faqeje për ndreqje të vetvetishme të problemeve me baza të dhënash, ju lutemi, shtoni rreshtin vijues te kartela juaj <code>wp-config.php</code>. Pasi ky rresht të jetë shtuar te formësimi juaj, ringarkojeni këtë faqe.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
sq: Për të caktuar menu për një ose më shumë vende temash, <strong>përzgjidhni një menu prej kutizës hapmbyll të secilit vend.</strong> Kur ta keni kryer, <strong>klikoni mbi Ruaji Ndryshimet</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
sq: Për të qethur një figurë, klikoni mbi të dhe tërhiqeni sa dëshironi.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
sq: Për të fshirë objekte media, klikoni mbi butonin Përzgjedhje Në Masë, në krye të skenës. Përzgjidhni çfarëdo objekti që dëshironi ta fshini, mandej klikoni butonin Fshiji të Përzgjedhurat. Klikimi mbi butonin Anuloje Përzgjedhjen ju shpie mbrapsht te skena e parjes së objekteve media.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
sq: Për përpunimin e një menuje që ka tashmë të caktuar një vend teme, <strong>klikoni lidhjen &#8217;Përpunojeni&#8217; ngjitur</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
sq: Që të përpunoni një menu ekzistuese, <strong>zgjidhni një menu prej kutizës hapmbyll dhe klikoni Përzgjidhe</strong>

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
sq: Për ta instaluar temën, që kështu të mund ta provoni me lëndën e sajtit tuaj dhe të personalizoni mundësitë e saj, klikoni mbi butonin "Instaloni" në krye të kuadratit majtas. Kartelat e temës do të shkarkohen vetvetiu te sajti juaj web. Kur kjo të jetë plotësuar, tema është gati për aktivizim, të cilin mund ta bëni duke klikuar mbi lidhjen "Aktivizoje", ose duke kaluar te faqja juaj Tema të Instaluara dhe duke klikuar mbi lidhjen "Paraparje e Atypëratyshme" në cilëndo figurë miniature të një teme të instaluar.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
sq: Për të kaluar nga një rishikim në tjetrin, <strong>tërhiqeni dorezën e rrëshqitësit majtas ose djathtas</strong> ose <strong>përdorni butonat I mëparshmi ose Pasuesi</strong>.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
sq: Për të përmbushur veprimin e kërkuar, WordPress-i ka nevojë të hyjë te shërbyesi juaj web.

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
sq: Për të postuar te WordPress-i duhet të keni rregulluar një llogari e-mail POP3 sekrete. Çfarëdo poste e marrë në atë adresë do të botohet, ndaj është ide e mirë që kjo adresë të mbahet shumë e fshehtë. Ja tre vargje kuturu që mund të përdornit: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
sq: Për riorganizim objektesh menuje, <strong>tërhiqini objektet me miun tuaj dhe lërini atje ku doni, ose përdorni tastierën për këtë</strong>. Që ta bëni nënmenu, tërhiqeni ose lëvizeni një objekt menuje pakëz djathtas.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
sq: Për të rikthyer një rishikim, <strong>klikoni mbi Riktheje Këtë Rishikim</strong>.

en: To the top
sq: Në krye

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
sq: Për të përdorur një figurë sfondi, thjesht ngarkojeni ose zgjidhni një figurë që është e ngarkuar tashmë te Biblioteka juaj Media, duke klikuar mbi butonin &#8220;Zgjidhni Figurë&#8221;. Figurën tuaj mund ta shfaqni një herë më vete, ose ta tjegullzoni për të mbushur ekranin. Sfondin mund ta vini të jetë i fiksuar, e kështu lënda e sajtit tuaj lëviz përsipër tij, ose mund ta bëni të rrëshqasë bashkë me përmbajtjen e sajtit tuaj.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
sq: Për të përdorur formësim nënpërkatësie, duhet të keni një zë <em>wildcard</em> te DNS-ja juaj. Kjo zakonisht do të thotë shtim i një zëri <code>*</code> strehëemri që shpie te shërbyesi juaj, te mjeti juaj për formësime DNS-je.

en: Today
sq: Sot

en: Tomorrow
sq: Nesër

en: Toolbar
sq: Panel

en: Tools
sq: Mjete

en: Track %1$s of %2$s.
sq: Pjesa %1$s nga %2$s.

en: Track %1$s.
sq: Pjesa %1$s.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
sq: Pasgjurmimet janë një mënyrë për të njoftuar sisteme të vjetër blogimi që ju i keni lidhur ata. Nëse lidhni sajte të tjerë WordPress, këta do të njoftohen vetvetiu përmes <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingback-esh</a>, nuk ka nevojë për veprim tjetër.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
sq: Përkthyes

en: Translation Ready
sq: Gati për Përkthim

en: Translation update failed.
sq: Përditësimi i përkthimit dështoi.

en: Translation updated successfully.
sq: Përkthimi u përditësua me sukses.

en: Translations
sq: Përkthime

en: Translations for %s
sq: Përkthime për %s

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
sq[0]: Hedhurinë <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
sq[1]: Hedhurina <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Trash Comment
sq: Kaloje Komentin te Hedhurinat

en: Troubleshooting
sq: Diagnostikim

en: Try again
sq: Riprovoni

en: Turn comments on or off
sq: Hapni ose mbyllni komentet

en: Two Columns
sq: Dy Shtylla

en: Type
sq: Lloj

en: Type of search
sq: Lloj kërkimi

en: Type your new password again.
sq: Shtypeni fjalëkalimin tuaj të ri sërish.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
sq: UTC do të thotë Kohë Universale e Bashkërenduar (Coordinated Universal Time).

en: Unable to create new image.
sq: I pazoti të krijojë figurë të re.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
sq: I pazoti të gjejë drejtorin Lëndë WordPress (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
sq: I pazoti të gjejë drejtori Shtojcash WordPress-i.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
sq: I pazoti të gjejë drejtorinë Rrënjë të WordPress-it.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
sq: I pazoti të gjejë drejtori temash WordPress-i.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
sq: I pazoti të gjejë drejtori temash WordPress-i.

en: Unable to locate needed folder (%s).
sq: I pazoti të gjej dosjen e nevojshme (%s).

en: Unable to perform command: %s
sq: I pazoti të përmbushë urdhrin: %s

en: Unable to retrieve images or no images on page.
sq: I pazoti të marrë figurë ose nuk ka figurë në faqe.

en: Unable to save the image.
sq: I pazoti të ruajë figurën.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
sq: I pazoti ta parashtrojë këtë formular, ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Unapprove
sq: Çmiratoje

en: Unapprove this comment
sq: Mos e miratoni këtë koment

en: Unarchive
sq: Çarkivoje

en: Under %s
sq: Nën %s

en: Under the Hood
sq: Nën Kapak

en: Undo.
sq: Zhbëje.

en: Unknown action.
sq: Veprim i panjohur.

en: Unknown post type.
sq: Lloj i panjohur postimi.

en: Unpacking the package&#8230;
sq: Po shpaketohet paketa&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
sq: Po shpaketohet përditësimi&#8230;

en: Unpublished
sq: I pabotuar

en: Up one
sq: Një më sipër

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
sq: Deri te versioni 3.0 i WordPress-it, ajo çka tani quhet Rrjet Multi-sajtesh duhej instaluar veçmas si WordPress MU (multi-user).

en: Update %s now
sq: Përditësojeni %s tani

en: Update Available
sq: Ka Përditësim

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Mund të Kihet <span class="count">(%s)</span> Përditësim
sq[1]: Mund të Kihen <span class="count">(%s)</span> Përditësime

en: Update Comment
sq: Përditësoje Komentin

en: Update Complete
sq: Përditësim i Plotësuar

en: Update File
sq: Përditëso Kartelën

en: Update File and Attempt to Reactivate
sq: Përditësoje Kartelën dhe Përpiqu ta Riaktivizosh

en: Update Link
sq: Përditësoje Lidhjen

en: Update Media
sq: Përditësoni Media

en: Update Now
sq: Përditësoje Tani

en: Update Plugin
sq: Përditësoni Shtojcën

en: Update Plugins
sq: Përditësoni Shtojcat

en: Update Profile
sq: Përditëso Profilin

en: Update Services
sq: Shërbime Përditësimi

en: Update Theme
sq: Përditësoni Temën

en: Update Themes
sq: Përditësoni Temat

en: Update Translations
sq: Përditësoni Përkthime

en: Update User
sq: Përditëso Përdoruesin

en: Update WordPress
sq: Përditësoni WordPress-in

en: Update WordPress Database
sq: Përditësoni Bazën e të Dhënave WordPress

en: Update gallery settings
sq: Përditësoni rregullime galerie

en: Update package not available.
sq: Nuk ka ende paketë përditësimi.

en: Update to %s
sq: Përditësoje me %s

en: Update to version %s
sq: Përditësoje me versionin %s

en: Updated libraries: TinyMCE&nbsp;4.1.3, jQuery&nbsp;1.11.1, MediaElement&nbsp;2.15.
sq: Librari të përditësuara: TinyMCE&nbsp;4.1.3, jQuery&nbsp;1.11.1, MediaElement&nbsp;2.15.

en: Updates %s
sq: Përditësime %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sq: Po përditësohet Shtojca %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
sq: Po përditësohet Tema %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating is easy and only takes a few moments:
sq: Përditësimi është i lehtë dhe ha vetëm pak çaste:

en: Updating plugin: %s
sq: Po përditësohet shtojca: %s

en: Updating theme: %s
sq: Po përditësohet tema: %s

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
sq: Përmirësimi i kësaj teme do të sjellë humbjen e çfarëdo përshtatjeje që keni bërë. 'Anuloje' për ta ndaluar, 'OK' për ta përditësuar.

en: Updating to WordPress %s
sq: Po përditësohet me WordPress %s

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
sq: Po përditësohen përkthimet për %1$s (%2$s)&#8230;

en: Upgrading database&#8230;
sq: Po përmirësohet baza e të dhënave&#8230;

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
sq: Përmirësimi me një version të ri të së njëjtës temë do t&#8217;i mbishkruajë ndryshimet e bëra këtu. Për ta shmangur këtë, shihni mundësinë e krijimit të një <a href="%s" target="_blank">teme bijë</a> më mirë.

en: Upload New Media
sq: Ngarkoni Media të Re

en: Upload Plugin
sq: Ngarkoni Shtojcë

en: Upload Theme
sq: Ngarkoni Temë

en: Upload date:
sq: Datë ngarkimi:

en: Upload file and import
sq: Ngarkoni kartelë dhe importojeni:

en: Uploaded Images
sq: Figura të Ngarkuara

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
sq: Ngarkuar më: <b>%1$s</b>

en: Uploading Files
sq: Ngarkim Kartelash

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
sq: Ngarkim Kartelash ju lejon të zgjidhni dosjen dhe shtegun për depon e kartelave të ngarkuara prej jush.

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
sq: Ngarkimi i kartelave dhe krijimi i galerive të figurave kanë një pamje krejt të re. Shiheni!

en: Uploads
sq: Ngarkime

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
sq: Përdorni Shtype Këtë për të prerë tekst, figura dhe video nga çfarëdo faqe web. Mandej përpunojeni dhe shtojini më tepër gjëra drejt e nga Shtype Këtë, përpara se ta ruani dhe botoni te një postim në sajtin tuaj.

en: Use WP_Image_Editor::flip
sq: Përdorni WP_Image_Editor::flip

en: Use WP_Image_Editor::rotate
sq: Përdorni WP_Image_Editor::rotate

en: Use https
sq: Përdor https

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
sq: Përdorni butonat shigjetë në krye të dialogut, ose tastet shigjetë majtas ose djathtas të tastierës suaj, që të kaloni me shpejtësi nga një objekt media te tjetri.

en: Used: %1$s%% of %2$s
sq: Të përdorura: %1$s%% nga %2$s gjithsej

en: User <a href="#%s">%s</a> added
sq: U shtua përdoruesi <a href="#%s">%s</a>

en: User Experience Lead
sq: Udhëheqës për Përvojën e Përdoruesve

en: User Name
sq: Emër Përdoruesi

en: User Roles
sq: Role Përdoruesish

en: User added.
sq: Përdoruesi u shtua.

en: User already exists. Password inherited.
sq: Ka një përdorues të tillë. U trashëgua fjalëkalimi.

en: User deleted. | %s users deleted.
sq[0]: Përdoruesi u fshi.
sq[1]: U fshinë %s përdorues.

en: User deletion is not allowed from this screen.
sq: Nuk lejohet fshirje përdoruesi që nga kjo skenë.

en: User has been added to your site.
sq: Përdoruesi u shtua te sajti juaj.

en: User removed from this site.
sq: Përdoruesi u hoq prej këtij sajti.

[ctx: User role]
en: Author
sq: Autor

[ctx: User role]
en: Contributor
sq: Kontribues

[ctx: User role]
en: Editor
sq: Redaktor

[ctx: User role]
en: Subscriber
sq: Pajtimtar

en: User updated.
sq: Përdoruesi u përditësua.

en: User(s) already exists.
sq: Ka një përdorues të tillë.

en: Username/Password incorrect for %s
sq: Emër përdoruesi/Fjalëkalim për %s i pavlefshëm

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
sq: Emrat e përdoruesve mund të përmbajnë vetëm shenja alfanumerike, hapësira, nënvija, vija ndarëse, pika dhe simbolin @.

en: Usernames cannot be changed.
sq: Emrat e përdoruesve nuk mund të ndryshohen.

en: Users must be registered and logged in to comment
sq: Për të komentuar, përdoruesit duhet të regjistrohen dhe të bëjnë hyrjen

en: Value
sq: Vlerë

en: Verifying the unpacked files&#8230;
sq: Po verifikohen kartelat e shpaketuara&#8230;

en: Video Attachment Template
sq: Gjedhe Bashkëngjitjeje Videosh

en: View
sq: Parje

en: View &#8220;%s&#8221;
sq: Shiheni &#8220;%s&#8221;

en: View All
sq: Shihini Krejt

en: View Comment
sq: Shihni Komentin

en: View Site
sq: Shiheni Sajtin

en: View Trash
sq: Shihni Hedhurinat

en: View all
sq: Shihini të Tëra

en: View all categories
sq: Shihni tërë kategoritë

en: View details
sq: Shihni hollësitë

en: View post
sq: Shihni postimin

en: View posts by this author
sq: Shihni postime nga ky autor

en: View version %1$s details
sq: Shihni hollësitë e versionit %1$s

en: View your site
sq: Shihni sajtin tuaj

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
sq: Shihni, krahasoni, dhe riktheni versione të tjera të kësaj lënde, me ndihmën e skenës së përmirësuar për rishikimet.

en: Visibility:
sq: Dukshmëri:

en: Visible
sq: I dukshëm

en: Visit
sq: Vizitojeni

en: Visit %s
sq: Vizitoni %s

en: Visit Dashboard
sq: Vizitoni Pultin

en: Visit Link
sq: Vizitoni Lidhjen

en: Visit Theme Site
sq: Vizitoni Sajtin e Temave

en: Visit plugin site
sq: Vizitoni sajtin e shtojcës

en: Visit theme homepage
sq: Vizitoni Faqen Hyrëse të Temës

en: Visual Editor
sq: Përpunues Pamor

en: Visual Editor RTL Stylesheet
sq: Fletëstil Përpunuesi Pamor DNM

en: Visual Editor Stylesheet
sq: Fletëstil Përpunuesi Pamor

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
sq: Dëshironi ta shihni emrin tuaj nën projektorët e kësaj faqeje? <a href="%s">Merruni me punët e WordPress-it</a>.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
sq: Kujdes! Shenjat e gjithëpushtetshme DNS mund të mos jenë formësuar saktësisht!

en: Wavatar (Generated)
sq: Wavatar (I prodhuar)

en: We have some data that describes the error your site encountered.
sq: Kemi ca të dhëna që përshkruajnë gabimin e ndeshur nga sajti juaj.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
sq: Provuam, por nuk ia dolëm dot ta përditësonim vetvetiu sajtin tuaj.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
sq: Po krijojmë te shfletuesi një kopjeruajtje të këtij postime, të jetë.

en: We&#8217;re going to use this information to create a <code>wp-config.php</code> file.
sq: Këto të dhëna do t&#8217;i përpdorim që të krijojmë një kartelë <code>wp-config.php</code>.

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
sq: Kemi grumbulluar ca lidhje për t&#8217;ju ndihmuar si fillim:

en: We&#8217;ve expanded the services supported by default, too &#8212; you can embed videos from CollegeHumor, playlists from YouTube, and talks from TED. <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">Check out all of the embeds</a> that WordPress supports.
sq: Kemi shtuar edhe shërbimet e mbuluara si parazgjedhje &#8212; mund të trupëzoni video nga CollegeHumor, luajlista prej YouTube-i, dhe biseda nga TED. <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">Shihni krejt trupëzimet</a> që mbulon WordPress-i.

en: Web Address
sq: Adresë Web

en: Week Starts On
sq: Java Nis Me

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
sq: Mirë se vini

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
sq: Mirë se vini te <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. Ky është postimi juaj i parë. Përpunojeni ose fshijeni, mandej filloni me blogun!

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
sq: Mirë se vini te WordPress %1$s. <a href="%2$s">Mësoni më tepër</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
sq: Mirë se vini te WordPress %1$s. Do të ridrejtoheni te një skenë Rreth WordPress-it. Nëse jo, klikoni <a href="%2$s">këtu</a>.

en: Welcome to WordPress %s
sq: Mirë se vini te WordPress %s

en: Welcome to WordPress!
sq: Mirë se vini në WordPress!

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
sq: Mirë se vini te WordPress&nbsp;%s

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
sq: Mirë se vini te WordPress. Përpara se të filloni, na duhen ca hollësi lidhur me bazën e të dhënave. Lypset të dini gjërat vijuese, përpara se të shkoni më tej.

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
sq: Mirë se vini te WordPress-i. Ky është postimi juaj i parë. Përpunojeni ose fshijeni, mandej filloni me blogun!

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
sq: Mirë se vini te i famshmi proces pesëminutësh i instalimit të WordPress-it! Thjesht plotësoni të dhënat më poshtë dhe do të jeni drejt përdorimit të platformës më të zgjerueshme dhe më të fuqishme në botë të publikimeve personale.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
sq: Mirë se vini te Pulti juaj i WordPress-it! Kjo është skena që do të shihni, kur të bëni hyrjen te sajti juaj, dhe që ju lejon të përdorni krejt veçoritë për administrim sajti nën WordPress. Për cilëndo pjesë mund të merrni ndihmë duke klikuar te skeda Ndihmë në shtyllën e epërme.

en: What should be done with content owned by this user? | What should be done with content owned by these users?
sq[0]: Po me lëndën pronë e këtij përdoruesi ç&#8217;do të duhej bërë?
sq[1]: Po me lëndën pronë e këtyre përdoruesve ç&#8217;do të duhej bërë?

en: What&#8217;s New
sq: Ç&#8217;ka të Re

en: What&#8217;s on your mind?
sq: Ç&#8217;keni në mendje?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
sq: Cili është dallimi mesh kategorive dhe etiketave? Normalisht, etiketat janë fjalëkyçe ad-hoc që identifikojnë të dhëna të rëndësishme në postimin tuaj (emra, subjekte, etj) që mund të gjenden ose jo edhe në postime të tjera, ndërsa kategoritë janë seksione të parapërcaktuar. Nëse, për një çast, e mendoni sajtin tuaj si një libër, kategoritë janë si puna e Tryezës së Lëndës dhe etiketat janë si termat te treguesi.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
sq: Kur në lëndën e një komenti përmbahet ndonjë prej këtyre fjalëve, emër, URL, e-mail, ose IP, ai do të mbahet <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">në radhën e moderimeve</a>. Një fjalë ose një IP për rresht. Do të reagohet edhe ndaj copa fjalësh, pra &#8220;press&#8221; do të jepte si përputhje edhe &#8220;WordPress&#8221;.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
sq: Kur një koment, në lëndën e vet, përmban një prej këtyre fjalëve, emër, URL, e-mail, ose IP, do të shënohet si i pavlerë. Një fjalë ose një IP për rresht. Do të reagohet edhe ndaj copa fjalësh, pra &#8220;press&#8221; do të japë si përputhje edhe &#8220;WordPress&#8221;.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
sq: Kur shtoni një kategori të re në këtë pjesë, do të plotësoni fushat vijuese:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
sq: Kur shtoni një etiketë të re në këtë pjesë, do të plotësoni fushat vijuese:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
sq: Kur ndërrohen temat, shpesh ndodhin ndryshime në numrin dhe vendosjen e widget-eve/anështyllave dhe ndonjëherë këto përplasje e bëjnë tranzicionin jo dhe aq të rrjedhshëm. Nëse ndërruat tema dhe ju duket se ju mungojnë widget-e, shkoni poshtë te fusha Widget-e Joveprues në këtë skenë, ku duhet të jenë ruajtur krejt widget-et tuaja dhe rregullimet për to.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
sq: Kur bëni prova në monitorë më të vegjël, mund të përdorni ikonën Tkurre në fund të kuadratit majtas. Kështu kuadrati do të fshihet, duke ju dhënë më tepër vend për paraparje të sajtit tuaj nën temën e re. Që të riktheni kuadratin, klikoni sërish mbi ikonën Tkurre.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
sq: Kur ky rregullim është në fuqi, te kutia Me një Vështrim e Pultit shfaqet një shënim ku lexohet, &#8220;Motorë Kërkimi të Shkurajuar,&#8221; për t&#8217;ju kujtuar që sajti nuk po skedohet.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
sq: Kur përdoret Përpunimi në Masë, mund të ndryshoni tejtëdhëna (kategori, autorë, etj.), njëherësh për krejt postimet e përzgjedhura. Për ta hequr një postim nga grupimi, thjesht klikoni mbi x-in në krah të emrit të tij te fusha e Përpunimit në Masë që duket aty.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
sq: Kur një postimi i përshoqëroni disa kategori ose etiketa, vetëm njëra mund të duket te permalidhja: ajo e kategorisë me numrin më të vogël. Kjo vlen nëse struktura juaj e përshtatur përmban <code>%category%</code> ose <code>%tag%</code>.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
sq: Kur klikoni butonin më poshtë WordPress-i do të krijojë për ju një kartelë XML ta ruani në kompjuterin tuaj.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
sq: Kur botoni një postim të ri, WordPress-i vetvetiu njofton shërbimet vijuese për përditësim sajtesh. Për më tepër rreth kësaj, shihni <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Shërbime Përditësimi</a> te Codex-i. Ndajini <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-të e shërbimeve me ndërprerje rreshtash.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
sq: Ndërkohë që sajti juaj përditësohet, do të mbahet nën mënyrën mirëmbajtje. Sapo përditësimet të jenë plotësuar, sajti juaj do të rikthehet te normalja.

en: White
sq: E bardhë

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
sq: Widget-et janë pjesë të pavarura lënde që mund të vendosen në çfarëdo fushe që pranon të tilla e që furnizohen nga tema juaj (zakonisht të quajtura anështylla). Për të populluar anështyllat/fushat e widget-eve me widget-e individualë, tërhiqini te titulli dhe hidhini te fusha e dëshiruar. Si parazgjedhje, vetëm fusha e parë për widget-e mund të zgjerohet. Për të populluar fusha shtesë, klikoni te titulli i tyre për t&#8217;i zgjeruar.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
sq: Widget-et mund të përdoren shumë herë. Mund t&#8217;i jepni një emër çdo widget-i, për shfaqjen në sajtin tuaj, por kjo nuk është e domosdoshme.

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
sq: WordPress %1$s nën temën %2$s.

en: WordPress %s is also now available.
sq: Tani mund të kihet gjithashtu WordPress %s.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
sq: WordPress &rsaquo; Ndreqje Baze të Dhënash

en: WordPress &rsaquo; Installation
sq: WordPress &rsaquo; Instalim

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
sq: WordPress &rsaquo; Kartelë Formësimi Rregullimi

en: WordPress &rsaquo; Update
sq: WordPress &rsaquo; Përditësim

en: WordPress Blog
sq: Blog WordPress

en: WordPress News
sq: Lajme WordPress-i

en: WordPress Updates
sq: Përditësime WordPress-i

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
sq: WordPress-i mund të provojë gjithashtu të optimizojë bazën e të dhënave. Në disa raste kjo përmirëson funksionimin. Ndreqja dhe optimizimi i bazës së të dhënave mund të marrë shumë kohë dhe baza e të dhënave do të jetë e bllokuar gjatë optimizimit.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
sq: WordPress-i mund të shohë vetvetiu për disa probleme të rëndomta me bazat e të dhënave dhe t&#8217;i ndreqë ato. Ndreqja mund të zgjasë ca, ndaj, ju lutemi, bëni durim.

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
sq: WordPress-i shtrihet më tepër kur njerëz si ju u tregojnë miqve të tyre për të, dhe kur mijërat e bizneseve dhe shërbimeve që janë ndërtuar mbi dhe për WordPress-in ua bëjnë të ditur këtë përdoruesve të tyre. Ngazëllehemi çdo herë që dikush e përhap lajmin e mirë, thjesht sigurohuni së pari që <a href="%s">jini në rregull me udhëzimet tona për shenjat tregtare</a>.

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
sq: WordPress-i është instaluar. Prisnit më tepër hapa? Na fali që ju zhgënjyem.

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
sq: WordPress-i u përditësua! Përpara se t&#8217;ju lëmë të ecni vetë, na duhet të përmirësojmë bazën tuaj të të dhënave me versionin më të ri.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
sq: WordPress është software i Lirë dhe me burim të hapët, i ndërtuar nga një bashkësi e shpërndarë, shumica zhvillues vullnetarë, nga e gjithë bota. WordPress-i vjen me disa të drejta të mahnitshme, botëkuptimndryshuese, falë <a href="%s">licencës</a> së tij, GPL-së.

en: WordPress is at the latest version.
sq: Keni versionin më të fundit të WordPress-it.

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
sq: WordPress-i krijohet nga një <a href="%1$s">ekip mbarëbotëror</a> individësh të pasionuar. <a href="%2$s">Merruni me punët e WordPress-it</a>.

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
sq: WordPress-i krijohet nga një ekip mbarëbotëror individësh të pasionuar.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
sq: Për shkak të <a href="%s">rregullimeve mbi vizibilitetin</a> në sajtin tuaj, WordPress-i nuk po njofton ndonjë <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Shërbim Përditësimesh</a>.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
sq: WordPress-i do të duhej të ndreqte vetvetiu XHTML të folezëzuar të mangët

en: WordPress site: %s
sq: Sajt WordPress: %s

en: WordPress updated successfully
sq: WordPress-i u përditësua me sukses

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
sq: Faqja e Shtojcave WordPress.org &#187;

en: Working with embeds has never been easier
sq: Puna me trupëzime nuk ka qenë kurrë më e lehtë se tani

en: Write your first blog post
sq: Shkruani postimin tuaj të blogut

en: Writing
sq: Të shkruarit

en: Writing Settings
sq: Rregullime Shkrimi

en: Writing and editing is smoother and more immersive with an editor that expands to fit your content as you write, and keeps the formatting tools available at all times.
sq: Të shkruarit dhe përpunimet janë më të rrjedhshme dhe më tërheqëse me një përpunues që zgjerohet aq sa i duhet lëndës që po shkruani, dhe që jua mban gati gjithë kohën mjetet e formatimit.

en: X &#8212; Even more mature than above
sq: X &#8212; Edhe për më të pjekur se më sipër

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
sq: XFN do të thotë <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, që është opsional. WordPress-i lejon prodhimin e atributeve XFN për të shfaqur se si ç&#8217;lidhje keni me autorët/të zotët e sajtit për të cilin po krijoni lidhje.

en: XML error: %1$s at line %2$s
sq: Gabim XML: %1$s te rreshti %2$s

en: Y/m/d \a\t g:ia
sq: d/m/Y \a\t g:ia

en: Y/m/d g:i:s A
sq: d/m/Y g:i:s A

en: Yellow
sq: E verdhë

en: Yes, Delete these files
sq: Po, fshiji këto kartela

en: Yes, Delete these files and data
sq: Po, Fshiji këto kartela dhe të dhëna

en: Yes, take me to my profile page
sq: Po, shpjemë te faqja ime e profilit

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
sq: Keni gjithashtu disa shtojca ose tema për të cilat ka përditësime. Përditësojini tani:

en: You are about to activate the site %s
sq: Ju ndan një hap nga aktivizimi i sajtit %s

en: You are about to approve the following comment:
sq: Ju ndan një hap nga miratimi i komentit vijues:

en: You are about to archive the site %s.
sq: Ju ndan një hap nga arkivimi i sajtit %s

en: You are about to deactivate the site %s
sq: Ju ndan një hap nga çaktivizimi i sajtit %s

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e <strong>%s</strong>.

en: You are about to delete the following comment:
sq: Ju ndan një hap fshirja e komentit vijues:

en: You are about to delete the site %s.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e sajtit %s.

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e kësaj lidhjeje '%s'. 
      'Anuloje' për ndalje, 'OK' për fshirje.

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e kësaj lidhjeje '%s'
     'Anuloje' për ndalje, 'OK' për ta fshirë.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja e kësaj teme '%s'
      'Anuloje' për ndalje, 'OK' për ta fshirë.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
sq: Ju ndan një hap nga instalimi i WordPress %s <strong>në Anglisht (US).</strong> Ka një gjasë që ky përmirësim të prekë përkthimin tuaj. Mund të doni të prisni sa të hidhet në qarkullim versioni i përkthyer.

en: You are about to mark the following comment as spam:
sq: Ju ndan një hap nga shënimi i këtij komenti si i pavlerë:

en: You are about to mark the site %s as spam.
sq: Ju ndan një hap nga shënimi i sajtit %s si i pavlerë

en: You are about to move the following comment to the Trash:
sq: Ju ndan një hap nga kalimi i këtij komenti te Hedhurinat:

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
sq[0]: Ju ndan një hap nga heqja e shtojcës vijuese:
sq[1]: Ju ndan një hap nga heqja e shtojcave vijuese:

en: You are about to unarchive the site %s.
sq: Ju ndan një hap nga çarkivimi i sajit %s

en: You are about to unspam the site %s.
sq: Ju ndan një hap nga shënimi i sajtit %s si jo i pavlerë

en: You are not allowed to create pages on this site.
sq: Nuk ju lejohet të krijoni faqe në këtë sajt.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
sq: Nuk ju lejohet të krijoni postime ose skica në këtë sajt.

en: You are not allowed to delete this item.
sq: Nuk ju lejohet ta fshini këtë objekt.

en: You are not allowed to delete this post.
sq: Nuk ju lejohet të fshini këtë postim.

en: You are not allowed to edit comments on this post.
sq: Nuk ju lejohet të përpunoni komente në këtë postim.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
sq: Nuk ju lejohet të përpunoni faqe duke qenë ky përdorues

en: You are not allowed to edit pages.
sq: Nuk ju lejohet të përpunoni faqe.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
sq: Nuk ju lejohet të përpunoni postime duke qenë ky përdorues.

en: You are not allowed to edit posts.
sq: Nuk ju lejohet të përpunoni postime.

en: You are not allowed to edit this attachment.
sq: Nuk jeni të autorizuar të përpunoni këtë bashkëngjitje.

en: You are not allowed to edit this comment.
sq: Nuk ju lejohet ta përpunoni këtë koment.

en: You are not allowed to edit this item.
sq: Nuk ju lejohet të përpunoni këtë objekt.

en: You are not allowed to edit this page.
sq: Nuk jeni të autorizuar të përpunoni këtë faqe.

en: You are not allowed to edit this post.
sq: Nuk ju lejohet të përpunoni këtë postim.

en: You are not allowed to import.
sq: Nuk ju lejohet të importoni.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
sq: Nuk ju lejohet ta lëvizni këtë objekt jashtë Hedhurinave.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
sq: Nuk ju lejohet ta lëvizni këtë objekt te Hedhurinat.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
sq: Nuk ju lejohet ta lëvizni këtë postim jashtë hedhurinave.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
sq: Nuk ju lejohet ta kaloni këtë postim te hedhurinat.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
sq: Nuk ju lejohet ta riktheni këtë objekt prej Hedhurinave.

en: You are previewing %s
sq: Po parashihni %s

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
sq: Po përdorni një version zhvillimi (%1$s). Bukur! Ju lutemi, <a href="%2$s">vazhdoni të përditësoni</a>.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
sq: Po përdorni për WordPress-in një version zhvillimi. Mund ta përditësoni vetvetiu me montimet më të reja të përnatshme ose ta shkarkoni montimin e përnatshëm dhe ta instaloni dorazi:

en: You are using an insecure browser!
sq: Po përdorni një shfletues të pasigurt!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
sq: Për kartelat po përdorni ngarkuesin e vetë shfletuesit. Ngarkuesi i ri i kartelave të WordPress-it përfshin përzgjedhje për shumë kartela njëherazi dhe aftësi merr-dhe-vër. <a href="#">Kaloni te ngarkuesi i ri shumëkartelash</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
sq: Po përdorni ngarkuesin për shumë kartela. Keni probleme? Provoni më mirë <a href="%1$s" target="%2$s">ngarkuesin e shfletuesit</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
sq: U përpoqët të hyni te pulti për "%1$s", por ju nuk keni hëpërhë privilegje në këtë sajt. Nëse besoni se do të duhej të ishit në gjendje të hynit në pultin e "%1$s", ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e rrjetit tuaj.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
sq: U përpoqët të përpunoni një bashkëngjitje që nuk ekziston. Ndoshta është fshirë?

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
sq: U përpoqët të përpunoni një objekt që nuk ekziston. Ndoshta është fshirë?

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
sq: U përpoqët të përpunoni një objekt që nuk është bashkëngjitje. Ju lutemi, kthehuni mbrapsht dhe riprovoni.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Popular, or Latest. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
sq: Mund të kërkoni për tema sipas fjalëkyçash, autorësh, ose etiketash, ose të jeni më i hollësishëm dhe të kërkoni sipas kriteresh që jepen te filtri i kësaj veçorie. Ndryshe, mund të shfletoni temat që janë të Zgjedhura, Popullore, ose Më të Rejat. Kur ta gjeni temën që ju pëlqen, mundeni ta parashihni ose ta instaloni.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
sq: Një temë mund ta Ngarkoni dorazi, nëse keni shkarkuar tashmë në kompjuterin tuaj arkivin e tij ZIP (sigurohuni që është prej burimi origjinal e të besueshëm). Këtë mund ta bëni edhe sipas stilit të vjetër, duke kopjuar te drejtoria juaj <code>/wp-content/themes</code>, përmes FTP-së, dosjen e një teme të shkarkuar.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
sq: Këtu mund të shtoni lidhje që të duken te sajti juaj, zakonisht duke përdorur <a href="%s">Widgets</a>. Si parazgjedhje, përfshihen lidhje për te disa sajte të bashkësisë WordPress, si shembuj.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
sq: Te kjo skenë mund të shtoni ose përpunoni lidhje duke plotësuar të dhënat në secilën prej kutive. Të domosdoshme janë vetëm adresa web dhe emri i lidhjes (teksti që dëshironi të shfaqni te sajti juaj si lidhje).

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
sq: Mundeni gjithashtu të shfletoni shtojcat e parapëlqyera të një përdoruesi, duke përdorur lidhjen Të parapëlqyer në të majtë sipër të skenës dhe duke dhënë emrin e tyre të përdoruesit në WordPress.org.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
sq: Një ngjyrë sfondi mund ta zgjidhni gjithashtu duke klikuar mbi butonin Përzgjidhni Ngjyrë dhe, ose duke shtypur një vlerë gjashtëshe HTML të vlefshme, p.sh. &#8220;#ff0000&#8221; për të kuqen, ose duke zgjedhur një ngjyrë përmes zgjedhësit të ngjyrave.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
sq: Mund të kontrolloni gjithashtu paraqitjen e lëndës suaj në prurje RSS, përfshi numrin maksimum të postimeve që shfaqen, dhe shfaqjen si tekst të plotë apo si përmbledhje.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
sq: Postime mund të krijoni edhe me <a href="%s">lidhjen Shtype Këtë</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
sq: Mundeni edhe të fshini objekte një nga një dhe të hyni te skena e plotë e përpunimit prej dialogut të hollësive.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
sq: Mundeni gjithashtu të përpunoni ose kaloni te hedhurinat shumë postime njëherësh. Duke përdorur kutizat përzgjidhni postimet mbi të cilat doni të kihet efekt, mandej përzgjidhni veprimin që doni të bëhet, prej menusë Veprime në Masë, dhe klikoni Zbatoje.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
sq: Mund të trupëzoni media prej mjaft sajtesh web popullore, përfshi Twitter, YouTube, Flickr dhe të tjerë, duke hedhur URL-në për atë media te rreshti i vet brenda lëndës së postimit/faqes suaj. Ju lutemi, referojuni Codex-it <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">që të mësoni më tepër rreth trupëzimeve</a>.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
sq: Komentet mund t&#8217;i moderoni gjithashtu nga kjo skenë duke përdorur kutinë e Gjendjeve, te e cila mund të ndryshoni vulën kohore të komentit.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
sq: Mund të kryeni po ashtu të njëjtat lloje veprimesh, përfshi ngushtim liste duke përdorur filtra, veprim mbi një faqe duke përdorur lidhje veprimesh që shfaqen kur kaloni kursorin përsipër një rreshti, ose duke përdorur menunë e Veprimeve në Masë, për përpunim tejtëdhënash për disa faqe njëherësh.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
sq: Duke përdorur Etiketa Postimesh, mund t&#8217;u përshoqëroni fjalëkyçe postimeve tuaja. Ndryshe nga kategoritë, etiketat nuk kanë hierarki, çka do të thotë që nuk ka marrëdhënie nga një etiketë drejt tjetrës.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
sq: Menuve individuale mund t&#8217;u caktoni vende brenda temës duke <strong>përzgjedhur rregullimet e dëshiruara</strong> në fund të përpunuesit të menuve. Për ta bërë këtë njëherësh për krejt vendet e temës, <strong>vizitoni skedën Administroni Vende</strong> në krye të skenës.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
sq: Duke përdorur skedën Mundësi Skene, mund të ndryshoni paraqitjen e kësaj skene, për të përcaktuar se sa elementë për skenë të shfaqen dhe për shfaqje/fshehje shtyllash në tabelë.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
sq: Mund të ndryshoni fjalëkalimin tuaj, të aktivizoni shkurtoret e tastierës, të ndryshoni skemën e ngjyrave për skenat e administrimit të WordPress-it tuaj, dhe të çaktivizoni përpunuesin WYSIWYG (Pamorin), veç të tjerash. Mund ta fshihni Panelin (i quajtur dikur Shtylla e Përgjegjësit) nga pjesa e përparme e sajtit tuaj, por ky nuk mund të çaktivizohet nga skenat e përgjegjësit.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
sq: Mund të zgjidhni prej figurave parazgjedhje të temës, ose të përdorni një të tuajën. Mundeni gjithashtu të personalizoni mënyrën se si shfaqen Titulli dhe Motoja e Sajtit tuaj.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
sq: Mund të zgjidhni një nga titujt tuaj të ngarkuar më parë, ose të shfaqni një kuturu.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
sq: Mund të zgjidhni se çfarë paraqitet në faqen hyrëse të sajtit tuaj. Mund të jenë postime në rend kohor të përmbysur (blog klasik), ose një faqe e fiksuar/statike. Për të caktuar një faqe statike, së pari lypset të krijoni dy <a href="%s">Faqe</a>. Njëra do të jetë faqja hyrëse, dhe tjetra do të jetë ajo ku shfaqen postimet tuaja.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
sq: Mund të vendosni të lihet apo jo që sajti juaj të skedohet nga robotë, shërbime pingu dhe merimanga. Nëse doni që këto shërbime ta shpërfillin sajtin tuaj, klikoni mbi butonin ngjitur &#8220;Kërkoju motorëve të kërkimit të mos e indeksojnë këtë sajt&#8221; dhe klikoni mbi butonin Ruaji Ndryshimet, në fund të ekranit. Kini parasysh që privatësia juaj nuk është e plotë; sajti juaj ende mbetet i dukshëm në web.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
sq: Mund të krijoni grupe lidhjesh duke përdorur Kategori Lidhjesh. Emrat e Kategorive të Lidhjeve duhet të jenë unikë dhe Kategoritë e Lidhjeve janë të ndara nga kategoritë që përdorni për postimet tuaja.

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
sq: Mund ta krijoni <code>wp-config.php</code> dorazi dhe të hidhni në të tekstin vijues.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
sq: Shfaqjen e kësaj skene mund ta përshtatni sipas disa mënyrash:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
sq: Shfaqjen e kësaj skene mund ta personalizoni duke përdorur skedën Mundësi Ekrani dhe/ose filtrat në formë hapmbyll sipër tabelës së lidhjeve.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
sq: Shfaqjen e kësaj skene mund ta përshtatni sipas disa mënyrash:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
sq: Mund ta personalizoni pamjen e sajtit tuaj pa prekur kodin e ndonjërës nga temat tuaja, duke përdorur një sfond të përshtatur. Sfondi juaj mund të jetë një figurë ose një ngjyrë.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
sq: Kategoritë e Lidhjeve mund t&#8217;i fshini te menuja hapmbyll Veprime në Masë, por ky veprim nuk fshin lidhjet brenda një kategorie. Në vend të kësaj, i kalon ato te Kategoria parazgjedhje për Lidhjet.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
sq: Figurën mund ta përpunoni pa ndryshuar miniaturën. Për shembull, mund të doni të keni një miniaturë katrore që shfaq vetëm një pjesë të figurës.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
sq: Të dhënat e e lëna në një koment mund t&#8217;i përpunoni, në u dashtë. Kjo, shpesh, është e dobishme kur shihni që një komentues ka bërë një gabim drejtshkrimi.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
sq: Mund të eksportoni një kartelë lënde të sajtit tuaj, që të mund ta importoni në një tjetër instalim ose platformë. Kartela e eksportimit do të jetë një kartelë në format XML të quajtur WXR. Mund të përfshijë postime, faqe, komente,fusha të personalizuara, kategori dhe etiketa. Duke vendosur filtra për kufizim eksportimi sipas kategorish, autorësh, interval datash sipas muaji, ose gjendje botimi, mund të bëni që kartela WXR të përfshijë vetëm disa nga postimet apo faqet.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
sq: Duke përdorur lidhjet për tekst majtas sipër, mund të filtroni listën e postimeve sipas gjendjes së postimit, për të shfaqur Krejt, të Botuarat, Skicat, ose postimet e hedhura në Hedhurina. Pamja parazgjedhje është të shfaqen krejt postimet.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
sq: Duke përdorur lidhjet për tekst majtas sipër, mund të filtroni listën e përdoruesve sipas Role Përdoruesish, për të shfaqur Krejt, Administratorët, Redaktorët, Autorët, Kontribuesit, ose Pajtimtarët. Pamja parazgjedhje shfaq krejt përdoruesit. Rolet e Papërdorura të Përdoruesve nuk tregohen.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
sq: Shtojca të tjera për sajtin tuaj mund të gjeni duke përdorur mekanizmin <a href="%1$s">Shfletues/Instalues Shtojcash</a>, ose duke kërkuar drejt e te <a href="%2$s" target="_blank">Drejtoria e Shtojcave për WordPress</a> dhe duke i instaluar dorazi. Për instalimin dorazi të një shtojce, përgjithësisht lypset thjesht ta ngarkoni kartelën e shtojcës te drejtoria juaj <code>/wp-content/plugins</code>. Pasi një shtojcë të jetë instaluar, mund ta aktivizoni nga këtu.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
sq: Tema shtesë për sajtin tuaj mund të gjeni duke përdorur Shfletuesin/Instaluesin e Temave në këtë skenë, çka do të shfaqë temat prej <a href="%s" target="_blank">Drejtorisë WordPress.org për Temat</a>. Këto tema janë konceptuar dhe ndërtuar nga palë të treta, mund të merren falas, pa pagesë, dhe janë të përputhshme me licencën që përdor WordPress-i.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
sq: Duke përdorur skedën e Mundësive për Skenën, mund të shfaqni ose fshihni shtyllat sipas nevojave tuaja dhe të vendosni se sa postime për skenë të tregohen.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
sq: Duke përdorur skedën e Mundësive për Skenën, mund të shfaqni ose fshihni shtyllat sipas nevojave tuaja dhe të vendosni se sa përdorues për skenë të tregohen.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
sq: Komentet e bëra te sajti juaj mund t&#8217;i administroni në mënyrë të ngjashme me atë siç administroni postimet apo lëndë tjetër. Kjo skenë është e personalizueshme sipas të njëjtave rrugë për skena të tjera administrimi, dhe mund të veproni mbi komentet duke përdorur lidhje veprimesh kursori-sipër ose ato për Veprime në Masë.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
sq: Duke përdorur filtrat për lidhje teksti në krye të skenës, listën mund ta ngushtoni sipas llojit/gjendjes së kartelës. Mund ta përimtësoni listën sipas datash, duke përdorur menunë hapmbyll sipër tabelës së medias.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
sq: Figurën origjinale mund ta ripërmasoni përpjesëtimisht. Për më të mirën, ripërmasimi do të duhej bërë përpara se të kryhet çfarëdo veprimi tjetër mbi të, të tillë si qethje, rrotullim, etj. Mbani parasysh që figurat mund të ripërmasohen vetëm duke i zvogëluar, jo zmadhuar.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
sq: Duke përdorur menutë hapmbyll sipër listës së postimeve, mund ta përimtësoni listën që të shfaqë vetëm postimet e një kategorie specifike, ose prej një muaji të caktuar. Pasi të bëni përzgjedhjen tuaj, klikoni butonin Filtroji. Listën mund ta përimtësoni edhe duke klikuar mbi autorin e postimit, kategorinë ose etiketën te lista e postimeve.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
sq: Një figurë kryeje, që të shfaqet në krye të sajtit tuaj, mund ta përzgjidhni duke e ngarkuar prej kompjuterit tuaj ose duke zgjedhur te biblioteka juaj media. Pas përzgjedhjes së një figure do të keni mundësi ta qethni atë.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
sq: Mund të caktoni një figurë të përshtatur kreu për sajtin. Thjesht ngarkojeni figurën dhe qetheni, dhe kreu i ri do të shfaqet pa humbur kohë. Ndryshe, mund të përdorni një figurë që është ngarkuar tashmë te Biblioteka juaj e Medias duke klikuar butonin &#8220;Zgjidhni Figurë&#8221;.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
sq: Mund të caktoni madhësinë maksimum për figurat që futen te lënda juaj; mundeni edhe të fusni një figurë në Madhësinë e Plotë.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
sq: Mundeni ende të përdorni sajtin tuaj, por cilado nënpërkatësi që krijoni mund të jetë e pakapshme. Nëse e dini që DNS-ja juaj është e saktë, shpërfilleni këtë mesazh.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
sq: Lëndën mund ta parashtroni sipas disa mënyrash; kjo skenë përmban rregullimet për krejt ato. Ndarja e sipërme kontrollon përpunuesin brenda pultit, ndërsa pjesa tjetër kontrollon metoda botimi nga jashtë. Për më tepër të dhëna mbi cilëndo nga këto metoda, përdorni lidhjet për te dokumentimi.

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
sq: Mund ta përmirësoni vetvetiu me <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> ose të shkarkoni paketën dhe ta instaloni dorazi:

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
sq: Media (figura, audio, dokumente, etj.) mund të ngarkoni dhe futni përmes klikimit mbi butonin Shtoni Media. Mund të përzgjidhni prej figurave dhe kartelave tashmë të ngarkuara te Biblioteka e Mediave, ose të ngarkoni media të re për shtim te faqja ose postimi juaj. Që të krijoni një galeri figurash, përzgjidhni figurat që duhen shtuar dhe klikoni mbi butonin &#8220;Krijo një galeri të re&#8221;.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
sq: Këtu mund të ngarkoni kartela media pa krijuar së pari ndonjë postim. Kjo ju lejon të ngarkoni kartela për përdorim më vonë te postimet dhe faqet, dhe/ose të keni një lidhje web për një kartelë të caktuar të cilën mund ta jepni për të tjerët. Ka tre mundësi për ngarkim kartelash:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
sq: Kategoritë mund t&#8217;i përdorni për të përkufizuar seksione te sajti juaj, si edhe për të grupuar postime të afërta. Kategoria parazgjedhje është &#8220;I pakategorizuar&#8221;, deri kur ta ndryshoni te <a href="%s">rregullimet tuaja për të shkruarit</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
sq: Mund të përdorni një nga këta tituj të hijshëm ose të shfaqni një kuturu për çdo faqe.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
sq: Mund të përdorni Përpunuesin e Temave për të përpunuar kartelat CSS dhe PHP që përbëjnë temën tuaj.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
sq: Përpunuesin mund ta përdorni për të bërë ndryshime në cilëndo prej kartelave PHP të shtojcave tuaja. Mbani parasysh që nëse bëni ndryshime, përditësimet e shtojcave do të mbishkruajnë ndryshimet tuaja.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
sq: Kontrollet e mëposhtme mund t&#8217;i përdorni që ta sistemoni Pultin tuaj në përputhje me ecurinë tuaj të punës. Kjo është po njësoj e vërtetë për shumicën e skenave të administrimit.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
sq: Krejt postimet e bëra nga një përdorues mund t&#8217;i shihni duke klikuar te numri nën shtyllën Postime.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
sq: Postimet mund t&#8217;i shihni si thjesht listë titujsh ose me një copëz. Duke klikuar te ikonat në krye të listës djathtas, mund të zgjidhni pamjen që parapëlqeni.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
sq: Postimet mund t&#8217;i shihni si thjesht listë titujsh ose listë me shtylla. Duke klikuar te ikonat majtas në krye të listës, kaloni nga njëra pamje te tjetra.

en: You can&#8217;t delete that user.
sq: S&#8217;mund ta fshini atë përdorues.

en: You can&#8217;t delete the current user.
sq: S&#8217;mund të fshini përdoruesin e tanishëm.

en: You can&#8217;t delete users.
sq: S&#8217;mund të fshini përdorues.

en: You can&#8217;t edit that user.
sq: S&#8217;mund ta përpunoni atë përdorues.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
sq: S&#8217;mund ta përpunoni këtë bashkëngjitje, sepse gjendet te Hedhurinat. Ju lutemi, nxirreni nga Hedhurinat dhe riprovoni.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
sq: S&#8217;mund ta përpunoni këtë objekt, sepse gjendet te Hedhurinat. Ju lutemi, risilleni prej andej dhe riprovoni.

en: You can&#8217;t give users that role.
sq: S&#8217;mund t&#8217;u jepni përdoruesve atë rol.

en: You can&#8217;t remove users.
sq: S&#8217;mund të hiqni përdorues.

en: You can't remove the current user.
sq: Nuk mund të fshini përdoruesin e tanishëm.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
sq: Nuk mundeni të fshini një shtojcë ndërkohë që ajo është aktive te sajti kryesor.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sq: Nuk mund të instalohet, ngaqë <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> lyp MySQL version %2$s ose më të madh. Ju xhironi versionin %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sq: Nuk mund të instalohet, ngaqë <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> lyp PHP version %2$s ose më të lartë, dhe MySQL version %3$s ose më të lartë. Ju xhironi versionin %4$s të PHP-së dhe versionin %5$s të MySQL-së.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sq: Nuk mund të instalohet, ngaqë <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> lyp PHP version %2$s ose më të madh. Ju xhironi versionin %3$s.

en: You cannot modify this Taxonomy.
sq: Nuk mund ta modifikoni këtë Klasifikim.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
sq: Nuk mundeni ta kaloni këtë objekt te Hedhurinat. %s po e përpunon.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sq: Përditësimi nuk mund të instalohet, ngaqë <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> lyp MySQL version %2$s ose më të madh. Ju xhironi versionin %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sq: Përditësimi nuk mund të instalohet, ngaqë <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> lyp PHP version %2$s ose më të lartë, dhe MySQL version %3$s ose më të lartë. Ju xhironi versionin %4$s të PHP-së dhe versionin %5$s të MySQL-së.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sq: Përditësimi nuk mund të instalohet, ngaqë <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> lyp PHP version %2$s ose më të madh. Ju xhironi versionin %3$s.

en: You did not enter a category name.
sq: Nuk dhatë emër kategorie.

en: You did not select an item for editing.
sq: Nuk përzgjodhët ndonjë objekt për përpunim.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
sq: Deri këtu, nuk duket se keni ndonjë shtojcë gati.

en: You do not appear to have any themes available at this time.
sq: Deri këtu, nuk duket se keni ndonjë temë që mund të instalohet.

en: You do not have permission to customize headers.
sq: Nuk keni leje të përshtatni titujt.

en: You do not have permission to edit this user.
sq: Nuk keni të drejta të përpunoni këtë përdorues.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të hyrë në këtë faqe.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të aktivizuar shtojcat për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme të shtoni lidhje në këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të çaktivizuar shtojcat për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të fshirë shtojcat për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme të fshini këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të përpunuar shtojcat për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për përpunim gjedhesh për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për përpunimin e lidhjeve të këtij sajti.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme të eksportoni lëndën e këtij sajti.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme të importoni lëndë në këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme të instaloni shtojca në këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme të instaloni tema në këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme administrimi mundësish për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të administruar shtojcat për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për përpunimin e rregullimeve të paregjistruara për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të përditësuar shtojca për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme të përditësoni tema për këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të përditësuar këtë sajt.

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
sq: Nuk keni leje të mjaftueshme për të parë këtë faqe.

en: You have %1$s and %2$s.
sq: Keni %1$s dhe %2$s.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
sq: Mund të hyni te kodi burim, jeni të lirë të studioni mënyrën se si funksionon programi, dhe jeni të lirë ta ndryshoni për ta bërë të bëjë atë çka doni.

en: You have specified these users for removal:
sq: Keni treguar këta përdorues për fshirje:

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
sq[0]: Keni shënuar këtë përdorues për fshirje:
sq[1]: Keni shënuar këta përdorues për fshirje:

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
sq: Jeni i lirë t&#8217;u shpërndani të tjerëve kopje të versioneve tuaj të modifikuar. Duke e bërë këtë i jepni një mundësi krejt bashkësisë të përfitojë nga ndryshimet që bëtë.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
sq: Jeni të lirë të rishpërndani kopje të programit origjinal, që kështu t&#8217;i vini në ndihmë edhe fqinjit.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
sq: Jeni i lirë ta xhironi programin, për çfarëdo qëllimi.

en: You have the latest version of WordPress.
sq: Keni versionin më të ri të WordPress-it.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
sq: E keni përdorur kuotën tuaj për hapësirë. Ju lutemi, fshini ca kartela para se të ngarkoni.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
sq: Keni të instaluar versionin %1$s. Përditësojeni me %2$s.

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
sq: Mundeni edhe të shfletoni duke u mbështetur te etiketat në Drejtorinë e Shtojcave:

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
sq: Përdoruesit të ri duhet t&#8217;i caktoni një fjalëkalim, të cilin ata mund ta ndryshojnë pas hyrjes për herë të parë. Ndërsa emrat e përdoruesve nuk mund të ndryshohen.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
sq: Duhet të jeni anëtar i të paktën një sajti për të përdorur këtë faqe.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
sq: Duhet të klikoni te butoni Ruaji Ndryshimet në fund të ekranit, që të hyjnë në veprim rregullimet e reja.

en: You must provide a domain name.
sq: Duhet të jepni emër përkatësie.

en: You must provide a name for your network of sites.
sq: Duhet të jepni një emër për rrjetin tuaj të sajteve.

en: You must provide a valid e-mail address.
sq: Duhet të jepni një adresë e-mail të vlefshme.

en: You must provide an email address.
sq: Duhet të jepni një adresë email.

en: You need Javascript to choose a part of the image.
sq: Për zgjedhjen e një pjese të figurës, lypset Javascript.

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
sq: Përpara se të ruani ndryshimet, lypset ta bëni të shkruajtshme këtë kartelë. Për më tepër të dhëna, shihni <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a>.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
sq: Deri tani keni vetëm një temë të aktivizuar për këtë sajt. Vizitoni pjesën për Përgjegjësin e Rrjetit që të <a href="%1$s">aktivizoni</a> më tepër tema.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
sq: Deri tani keni vetëm një temë të aktivizuar për këtë sajt. Vizitoni pjesën për Përgjegjësin e Rrjetit që të <a href="%1$s">aktivizoni</a> ose <a href="%2$s">instaloni</a> më tepër tema.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
sq: Keni vetëm një temë të instaluar deri tani. Jepini ca! Te Drejtoria WordPress.org e Temave, mund të zgjidhni mes mbi 1000 temash të lira, kur të doni: thjesht klikoni mbi skedën <a href="%s">Instaloni Tema</a> më sipër.

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
sq: Do të duhej të ishit në gjendje ta merrni këtë të dhënë prej strehuesit tuaj web, nëse <code>localhost</code> nuk funksionon.

en: You should update your .htaccess now.
sq: Do të ishte mirë ta përditësonit tani .htaccess-in tuaj.

en: You should update your web.config now.
sq: Do të duhej të përditësonit web.config tani.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
sq: Po përdorni fjalëkalimin e vetëprodhuar për llogarinë tuaj. Dëshironi ta ndryshoni atë në diçka që do ta mbanit mend më kollaj?

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
sq: Kartela juaj <code>wp-config.php</code> ka një parashtesë tabele baze të dhënash të zbrazët, çka nuk mbulohet.

en: Your E-mail
sq: E-mail-i Juaj

en: Your MySQL username
sq: Emri juaj si përdorues i MySQL-së

en: Your Profile
sq: Profili Juaj

en: Your Sites
sq: Sajtet Tuaj

en: Your WordPress database has been successfully updated!
sq: Baza juaj e të dhënave WordPress u përditësua me sukses!

en: Your WordPress database is already up-to-date!
sq: Baza juaj e të dhënave për WordPress-in është e përditësuar!

en: Your WordPress.org username:
sq: Emri juaj i përdoruesit për te WordPress.org

en: Your browser is out of date!
sq: Shfletuesi juaj është i vjetruar!

en: Your chosen password.
sq: Fjalëkalimi i zgjedhur prej jush.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
sq: Adresa juaj email nuk është përditësuar ende. Ju lutemi, kontrolloni te email-et tuaj te %s për një email ripohimi.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
sq: Kompania strehuese e sajtit tuaj, vullnetarë të forumit të asistencës, ose ndonjë programues miqësor mund të jetë në gjendje t&#8217:i përdorë këto të dhëna për t&#8217;ju ndihmuar:

en: Your latest changes were saved as a revision.
sq: Ndryshimet tuaja më të reja u ruajtën si rishikim.

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
sq: Sajti juaj i ri WordPress është rregulluar me sukses te:
    
    %1$s
    
    Te llogaria e përgjegjësit mund të hyni me të dhënat vijuese:
    
    Emër përdoruesi: %2$s
    Fjalëkalim: %3$s
    
    Shpresojmë të kënaqeni me sajtin tuaj të ri. Faleminderit!
    
    --Ekipi i WordPress-it
    https://wordpress.org/

en: Your passwords do not match. Please try again.
sq: Fjalëkalimet tuaj nuk përputhen. Ju lutemi, riprovoni.

en: Your plugins are all up to date.
sq: Shtojcat tuaja janë të gjitha të përditësuara.

en: Your post has been saved.
sq: Postimi juaj u ruajt.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
sq: Profili juaj përmban të dhëna rreth jush (&#8220;llogarisë&#8221; suaj), si edhe disa mundësi personale që lidhen me përdorimin e WordPress-in.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
sq: Sajti juaj te %1$s pësoi një dështim kritik teksa po provohej të përditësohej WordPress-i me versionin %2$s.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
sq: Sajti juaj te %1$s pësoi një dështim kritik teksa po provohej të përditësohej me versionin më të ri të WordPress-it, %2$s.

en: Your site is asking search engines not to index its content
sq: Sajti juaj po u kërkon motorëve të kërkimit që të mos indeksojnë lëndën e tij

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
sq: Sajti juaj është formësuar të mbajë vetëm %s rishikimet e fundit.

en: Your site was running version %s.
sq: Sajti juaj po xhironte versionin %s.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
sq: Tema juaj nuk është krijuar të mbulojë vetvetiu menutë, por të tilla mund të përdorni në anështylla, duke shtuar një widget &#8220;Menu të Personalizuara&#8221;, prej skenës <a href="%s">Widget-e</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
sq: Tema juaj nuk mbulon menu lundrimi ose widget-e.

en: Your themes are all up to date.
sq: Temat tuaja janë të gjitha të përditësuara.

en: Your translations are all up to date.
sq: Përkthimet tuaja janë të tëra të përditësuara.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
sq: Emri juaj i përdoruesit nuk mund të ndryshohet, por mund të përdorni fushat e tjera për të dhënë emrin tuaj të vërtetë, ose një nofkë, dhe të ndërroni emrin që shfaqet në postimet tuaja.

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
sq: [%1$s] URGJENTE: Sajti juaj mund të jetë nxjerrë jashtë pune për shkak të një përditësimi që dështoi

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
sq: [%1$s] Mund të kihet WordPress %2$s. Ju lutemi, përditësojeni tani!

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
sq: [%1$s] Sajti juaj është përditësuar me WordPress %2$s

en: [%s] Background updates have finished
sq: [%s] Përditësimet në prapaskenë u përfunduan

en: [%s] Joining confirmation
sq: Ripohim regjistrimi te [%s]

en: [%s] New Admin Email Address
sq: Adresë Email e Re Përgjegjësi [%s]

en: [%s] New Email Address
sq: Adresë Email e Re [%s]

en: [%s] There were failures during background updates
sq: [%s] Pati dështime gjatë përditësimeve në prapaskenë

en: [%s] Your site invite
sq: [%s] Ftesa për te sajti juaj

en: [Pending]
sq: [Në Pritje]

en: acquaintance
sq: njohje

[ctx: adjective]
en: Pending
sq: Në pritje

[ctx: admin menu]
en: All Links
sq: Tërë Lidhjet

en: another web address of mine
sq: Tjetër adresë web e imja

en: child
sq: fëmijë

en: click images to select
sq: klikoni figurat për përzgjedhje

en: co-resident
sq: bashkëbanues

en: co-worker
sq: koleg

en: colleague
sq: koleg

[ctx: color]
en: Default: %s
sq: Parazgjedhje: %s

[ctx: column name]
en: Comment
sq: Koment

[ctx: column name]
en: Date
sq: Datë

[ctx: column name]
en: File
sq: Kartelë

[ctx: column name]
en: In Response To
sq: Në Përgjigje Të

[ctx: column name]
en: Title
sq: Titull

[ctx: column name]
en: Uploaded to
sq: U ngarkua te

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
sq: Shënoje si të Pavlerë

[ctx: comment]
en: Not Spam
sq: Jo e Pavlerë

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
sq[0]: %s në moderim
sq[1]: %s në moderim

[ctx: comments]
en: All | All
sq[0]: Gjithsej
sq[1]: Gjithsej

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
sq: Komente

en: contact
sq: kontakt

en: crush
sq: sevda

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
sq: %1$s te %2$s

en: date
sq: takim

[ctx: drafts]
en: View all
sq: Shihini krejt

[ctx: example password]
en: password
sq: fjalëkalim

[ctx: example username]
en: username
sq: emër përdoruesi

en: family
sq: familje

[ctx: file]
en: Add New
sq: Shtoni të Re

en: first
sq: i pari

en: friend
sq: shok

en: friendship
sq: miqësi

en: geographical
sq: gjeografike

en: identity
sq: identitet

en: items
sq: elementë

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
sq: Objekte media

en: kin
sq: i afërm

en: last
sq: i fundit

[ctx: link]
en: Add New
sq: Shto të Re

[ctx: link name]
en: Name
sq: Emër

[ctx: media item]
en: Edit
sq: Përpunoni

[ctx: menu]
en: Edit
sq: Përpunojeni

[ctx: menu]
en: Use new menu
sq: Përdore menunë e re

en: met
sq: takime

[ctx: meta name]
en: Name
sq: Emër

en: muse
sq: muzë

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
sq: my-hacks.php (mbulim për trike të dikurshëm)

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
sq: Hyrje: %s

[ctx: nav menu home label]
en: Home
sq: Faqe Hyrëse

en: neighbor
sq: fqinj

en: newer
sq: më të reja

en: none
sq: asnjë

en: older
sq: më të vjetra

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
sq: ose <a href="%s">krijoni një menu të re</a>.

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
sq: ose, <a href="%s">ndryshojeni krejtësisht temën tuaj</a>

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
sq: %1$s nga %2$s

en: parent
sq: prind

en: physical
sq: fizik

[ctx: plugin]
en: Add New
sq: Shtoni të Re

[ctx: plugin]
en: Installed
sq: Të instaluara

[ctx: plugin editor]
en: Editor
sq: Përpunues

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Gjithsej <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Gjithsej <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
en: Browse
sq: Shfletoni

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
sq: Shtojca

[ctx: post state]
en: Pending
sq: Në pritje

en: posts
sq: postime

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Gjithsej <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Gjithsej <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: <span class="count">(%s)</span> e Imja
sq[1]: <span class="count">(%s)</span> të Miat

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: <span class="count">(%s)</span> Ngjitës
sq[1]: <span class="count">(%s)</span> Ngjitëse

en: professional
sq: profesionale

en: rel:
sq: :

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
sq: Çaktivizoje

[ctx: revisions]
en: Browse
sq: Shfletoni

en: romantic
sq: romantik

[ctx: sample permalink base]
en: archives
sq: arkiva

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
sq: shembull postimi

en: sample-page
sq: faqe-shembull

en: send e-mail
sq: dërgoji e-mail

[ctx: settings screen]
en: General
sq: Të përgjithshme

en: sibling
sq: motër

[ctx: site]
en: Mark as Spam
sq: Shënoje si të Pavlerë

[ctx: site]
en: Not Spam
sq: Jo e Pavlerë

[ctx: site]
en: Registered
sq: I regjistruar

[ctx: site]
en: Spam
sq: E pavlerë

en: spouse
sq: bashkëshort(e)

en: sub item
sq: nënobjekt

en: sweetheart
sq: zemër

[ctx: term name]
en: Name
sq: Emër

[ctx: theme]
en: Active:
sq: Aktive:

[ctx: theme]
en: Already Installed
sq: Tashmë e Instaluar

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
sq: Hollësi &amp; Paraparje

[ctx: theme]
en: Installed
sq: Të instaluara

[ctx: theme editor]
en: Editor
sq: Redaktor

[ctx: theme name]
en: Name
sq: Emër

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Krejt <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Krejt <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Browse
sq: Shfletoni

[ctx: themes]
en: Featured
sq: E zgjedhur

[ctx: themes]
en: Latest
sq: Më e Reja

[ctx: themes]
en: Popular
sq: Popullore

[ctx: themes]
en: Recently Updated
sq: Përditësuar së Fundmi

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
sq: d-m-Y G:i:s

[ctx: uploaded files]
en: All (%s) | All (%s)
sq[0]: Krejt (%s)
sq[1]: Krejt (%s)

[ctx: user]
en: Add Existing
sq: Shtoni Ekzistues

[ctx: user]
en: Add Existing User
sq: Shtoni Përdorues Ekzistues

[ctx: user]
en: Add New
sq: Shto të Ri

[ctx: user]
en: Add New User
sq: Shtoni Përdorues të Ri

[ctx: user]
en: Mark as Spam
sq: Shënoje si të Pavlerë

[ctx: user]
en: Not Spam
sq: Jo e Pavlerë

[ctx: user]
en: Registered
sq: I regjistruar

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Gjithsej <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Gjithsej <span class="count">(%s)</span>

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
sq: Përdorues

[ctx: verb]
en: Clear
sq: Pastro

[ctx: verb]
en: Spam
sq: I pavlerë

[ctx: verb]
en: Trash
sq: Hedhurina

[ctx: verb; site]
en: Archive
sq: Arkiv

en: via
sq: përmes

en: visit site
sq: vizitoni sajtin

[ctx: widget]
en: Add
sq: Shto

[ctx: widget]
en: Edit
sq: Përpunoni
